lapejko
14.06.13,20:15
môj pracovník spôsobil nehodu na parkovisku mojím autom pri cúvaní, okamžite sme našli majiteľa, vymenili si údaje a druhý deň sme sa stretli v mojej poisťovni, ktorú mám už asi 6 rokov, o dva dni prišiel likvidátor, po rekonštrukcii vysvetlil, že sa jedná o ekonomickú totálku kvôli roku výroby 97. Poškodená majiteľka čakala asi 5 týždňov na plnenie, uznali jej asi 480,00€ ale odpočítali amortizáciu takže jej dali 340,00, pritom oprava stála 510,00. Je z toho nešťastná, dva týždne bola bez auta a teraz je ešte v mínuse, odvolala sa ale veľa od toho nečaká, dá sa z tým ešte niečo robiť alebo jej ten rozdiel vyplatím ja?
draik
14.06.13,18:28
Musí ísť tvrdo za svojim voči poisťovni. Od Vás žiadať nič nemôže.
lapejko
14.06.13,18:32
je predsa poškodená a ja mám morálnu povinnosť to riešiť, ak ju odrbe poisťovňa nemôžem to takto nechať, či?
draik
14.06.13,18:36
Morálny nárok na plnenie od Vás má, právny nie.
Ice dive
14.06.13,19:00
nie je poškodená v PZP sa vypláca tzv. skutočná škoda...t.j. ak si dala auto opraviť novými dielmi alebo novšími súčiastkami... poisťovňa to vidí ako technické zhodnotenie auta... ak jej rozdiel doplatíte je to len a len na vás a vaša dobrá vôľa... v podstate ak by jej poisťovňa zaplatila 510 € jednalo by sa o bezdôvodné obohatenie... (je to kruté ale je to tak...) napr. amortizácia je len u nás a v ČR v okolitých štátoch plnia z PZP v nových cenách diely aj prácu...
preboha
28.12.14,18:23
amortizácia je aj v čechách, akurát sa uplatňuje v opodstatnených prípadoch ( ktorých je veeeľmi málo), Na slovensku poisťovne ešte masovo okrádajú poškodených tak ako sú zvyknutí za posledných x rokov - teda ak sa poškodený nechá obrať, Ak by sa všetci poškodení bránili, tak amortizácia by neexistovala ani u nás...
preboha
28.12.14,18:24
skúste obrátiť svoj hnev správnym smerom - žalovať poisťovňu za neúplné odškodnenie. Zaplatili ste si totiž náhradu škody, nie čiastočnú náhradu škody...