Iveta Maria
14.06.13,23:02
som obycajna robotnicka,na zaklade lekarskych posudkov nemozem vykonavat pracu dohodnutu pracovnou zmluvou.bola mi ponuknuta zamestnavatelom,podla neho,mne vyhovujucu praca v kancelarii,na ktoru ja nemam kvalifikaciu a nedokazem ju plnit.mam obavy,ze je to len trik ako ma jednoduchsie vyhodit zo zamestnania bez odstupneho.musim takuto pracu prijat?
veronikasad
14.06.13,21:15
Nemusíš takú prácu prijať, v tom prípade ale nemôžeš okamžite skončiť pracovný pomer. Ak nepodpíšeš Dohodu o zmene pracovnej zmluvy, zamestnávatel ti musí dať výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm.c) s nárokom na odstupné, alebo výpovednú dobu. Doplň dátum vzniku pracovného pomeru.
Iveta Maria
15.06.13,09:36
pracovny pomer vznikol 01.07.2007
KEJKA
15.06.13,10:16
máš nárok na 3-mesačné odstupné.
veronikasad
15.06.13,10:51
Nepodpisuj Dohodu o zmene pracovnej zmluvy, ani žiadny dodatok k pracovnej zmluve. Počkaj na výpoveď zamestnávatela v zmysle § 63 odst. 1 písm. c). Ak ju dostaneš, dohodni sa na skončení prac.pomeru dohodou zo zdravotných dôvodov. Vtedy budeš mať nárok na 3-mesačné odstupné.
Iveta Maria
15.06.13,11:05
ale oni na mna tlacia,aby som podpidala dohodu,,alebo aby som si dala vypovad sama,§ 60,ze oni mi dali nahradnu pracu,ze si splnili voci mne svoje povinnosti a ked ju ja nechcem prijat,nam si dat vypovad,oni mi vypovad nedaju.od pondelku,tj17.06 mam uz nastupit do kancelarie a to bude viac ako iste,ze nezvladnem,preco mi to aj oni s tohto dovodu ponukli,vedia,ze na taku pracu ja nemam vedomosti a potom ma ako neschopnu mozu v pohode vyhodit bez odstupneho.ak v pondelok nenastupim,mam strach,ze mi zacnu pisat absencie a to bude tiez moj koniec.ako s toho co najlepsie vykluckovat?prosim radte,ja si uz neviem poradit a uz toho naozaj mam dost nervy.dakujem
veronikasad
15.06.13,11:23
Iveta, v pondelok pôjdeš normálne do práce. Na nové pracovisko môžeš nastúpiť len po tvojom podpise dohody o zmene pracovnej zmluvy. Vedúcemu povedz, že s preradením nesúhlasíš, nakoľko na ponúkanú prácu nemáš dostatočnú prax, ani kvalifikáciu. Žiadaj o ukončenie prac.pomeru dohodou, ale nech v nej je uvedený dôvod skončenia prac.pomeru § 63 odst. 1 písm. c) - vtedy budeš mať nárok na odstupné. Ak tam nebude uvedený tento dôvod - dohodu o skončení prac.pomeru nepodpisuj.
Iveta Maria
15.06.13,12:43
dobre,v pondelok pridem do prace,poviem,ze s tou pracou nesuhlasim,nie som na nu sposobila,co potom?mam ist domov,alebo ako reagovat, co mam robit?Mozu mi pisat absenciu?tak s tohto sa asi nevymotam a nakoniec budem nutena dat naozaj vypovad ja,alebo ma vyhodia,ze som nanastupila na pracovisko.
KEJKA
15.06.13,14:34
nikam neodchádzaj. proste budeš v práci - tam kde si robila doteraz. Chce to nervy, a výdrž, nenechaj sa odradiť ani zmanipulovať. Toto nikto za teba neurobí. Rady si dostala, držíme ti palce.
Ak máš pracovné oblečenie, tak sa priprav na prácu, chod na svoje mesto podľa platnej PZ a hlavne kľud. Zam-eľ je povinný ti prideliť prácu.
Budete síce možno koldokola opakovať to isté, ale to nevadí. proste máš nárok na prácu, so zmenou nesúhlasíš, nič si nepodpísala, ak chcú, môžu ti eventuálne podpísať priepustku - napr. k lekárovi, tú si dobre odlož, a naozaj k tomu lekárovi chod.............
alebo ti podpíšu dovolenku, .alebo uznajú a nechajú ťa robiť.
Ak ti dajú niečo podpísať, tak si to vezmi, že si to doma v klude večer!!! prečítaš a donesieš na druhý deň.
Nasilu ťa vyhodiť nemôžu a ak by robili vážne obštrukcie, tak potom sa tam čo najrýchlejšie vráť ale s právnikom, alebo im povedz, že ak odídeš, ideš na inšpektorát práce - ale musíš to potom naozaj takto vybaviť. Ale to už je to posledné.
avalik
15.06.13,15:03
preco si myslis, ze kancelarsku pracu nedokazes vykonavat - aku pracu ti ponukli?
Iveta Maria
15.06.13,15:46
preto ze som obycajna robotnicka,mam len zakladnu skolu,neovladam prace s pocitacom,neovladam anglictinu,je to korejska firma a anglictina je komunikativny jazyk a budem mat 50 rokov,tak to je pre mna dost zlozite.mam viest evidenciu kvality,pisat reporty a zaznamenavat denne produkcie ,cize vkladat tieto denne produkcie do pocitaca.to je tiez problem,lebo mam 3x operovanu pravu ruku,karpalne kanaliky,je neohybna v zapasti a mam poskodenu motoriku,cize nedokazem dobre uchopit veci do ruky,praca s mysou je pre mna nieco narocne,lava ruka je operovana len raz.tam je moj problem,som nemozna a z ich strany to je len finta,akoze mi dali nahradnu pracu,ked kvalitarku,co mam v zmluve,uz robit nemozem.asi tak je to so mnou.vdaka za zaujem a pripadne rady.
avalik
15.06.13,15:54
takze by ti lekar mohol dat aj na kancelarske prace posudok o nemoznosti ich vykonavat
Iveta Maria
15.06.13,16:01
myslim,ze ano.lekarka je tiez nahnevana,lebo som musela k nej ist az 3x kvoli posudku,nikdy im nic nevyhovovalo a povedala,ze aj keby som chcela sama,tak mi vstupnu prehliadku nepotvrdi,lebo mi dali potvrdit este aj to okrem tych posudkov.
Iveta Maria
15.06.13,16:49
myslim,ze ano,vyskusam este to a potom im poviem,ze to napadnem sudne,nech mi poslu domov vypovad aku chcu a budem sa musiet obratit na nejakeho pravnika.v pondelok mam nastupit,uvidim co to obnasa,aby nepovedali,ze som to ani neskusila a vzdam to,pojdem za lekarkou,co mi povie.ved uz aj ona ma toho dost.
Iveta Maria
16.06.13,18:02
tak zajtra rano vpochodujem do prace a drzte mi palce,aby to co najlepsie pre mna dopadlo.som rozhodnuta pracu v kancelarii neprijat a informovat,podla ich reakcii,inspektoat pace.ja uz nemam co stratit.dakujem za rady a podporu,o vysledku Vas budem informovat.
Iveta Maria
22.06.13,11:45
tak a dobojovala som.v pondelok,tj 24.6.mi podpisu vypovad,zo zdravotnych dovodov,tak som si to odstupne vybojovala.dakujem vsetkym za rady
KEJKA
22.06.13,15:25
gratulujem, oplatí sa stáť si za svojím, nie?
Iveta Maria
24.06.13,17:23
no,moja radost dlho netrvala,dnes mi volali,ze mi tu vypovad nepodpisu,ja som s toho uz naozaj na nervy a dokonca sa mi zacali vyhrazat pravnikom,ak zajtra rano nenastupim do prace,do kancelarie.s tohto ma vyseka asi uz len pravnik.a teraz mi poradte,prosim Vas
KEJKA
24.06.13,17:34
prídeš do práce, ale na pôvodné miesto, ktoré máš určené podľa PP. Najlepšie so svedkom, alebo s právnikom alebo.....no už neviem, aspoň sama so silnými nervami, právo je na tvojej strane.
ten kto ti volal, má nejakého nadriadeného? chod za ním.
Alebo si s ním zjednaj termín, aby sa nevyhováral, že nemá čas.
Iveta Maria
28.06.13,06:59
problem je v tom,ze vyssi nadiadeni su korejci,ja neviem po anglicky,oni po slovensky,nemam sancu to riesit s inym ako s pani na personalnom.od 26.6.teda dna navrhnutom nimi,ze podpisu vypovad,ma informovali,ze mi pisu neospravedlnene absencie,na co som ja pisomne reagovala,ze je to neopodstatnene,podla rady pravnika a teraz cakam,vcera mi 3x volali,bola som nedostupna,este aj mobil mi hapruje,tak cakam,ze sa dnes ozvu.som zvedava,co si zasa na mna nychystali,vdaka za zaujem,budem informovat,ako pokacujem
Iveta Maria
13.07.13,17:14
uz mesiac sa dohadujem so zamestnavatelom,s vypovadou zo zdravotnych dovodov nesuhlasi,okamzite skoncenie pracovneho pomeru odmieta,vcera mi prisla zamietava odpovad,trva na tom,ze musim nastupit do kancelarie,nema to konca,tak som im dnes odpisala,ze podam zalobu na sud,nech to rozhodne on.