wodik
15.06.13,08:01
Na Vašich web stránkach som videl zrejme profesionálne alarmy (podľa ceny). Potrebujem niečo na chatu. Nič moc tam nemáme, ale nechceme, aby nám to tam niekto vyplienil. Tu (http://www.porada.sk/t218314-montaz-alarmu-do-rodinneho-domu-svojpomocne.html) ste spomenuli aj možnosť samoinštalácie s tým, že to dokončí Vaša firma. Ale tá chta je cca. 250km o Bratislavy a predpokladám, že cestovné náklady by cenu dosť navýšili. Je nejaké kompromisné riešenie?
P.S. Tiež som z Bratislavy, tak preto sa obraciam na vás
unisep
19.06.13,18:58
Prečo predávajú obchodné reťazce zabezpečovacie systémy aj bez licencie? Tak to neviem. Všetko má svoju cenu. Aj istota a pohodlie.
Ja keď sa rozhodnem kúpiť nejaké také sofistikovanejšie zariadenie z obchodného reťazca, položím si niekoľko otázok:
- Ak budem mať technický problém pri inštalácii bude mi mať kto z toho obchodu odborne poradiť?
- Potrebujem aby mi toto zariadenie fungovalo tak povediac vždy?
- Ak nastane porucha mám možnosť zavolať servis, ktorý príde ešte v ten deň?
- Aj o pol roka, alebo o rok budú mať náhradné diely, alebo doplnky?
- Spĺňa to zariadenienejakú normu platnú v EÚ, alebo aspoň nejakú vyhlášku v SR?
Ak si aspoň na jednu z otázok odpoviem áno, obraciam sa na dodávateľa s licenciou, skúsenosťami a materiálnym zabezpečením.
unisep
19.06.13,19:20
Inštalácia alarm systému na dlhšie vzdialenosti je pomerne nepraktická pre obe strany. K cene sa účtuje aj prepravné a to nie je len cena za benzín, ale aj ostatné náklady (amortizácia, strata času a podobne.
Teda cena je vyššia. Pre inštalačnú firmu, ktorá sa o zákazníka stará aj po nainštalovaní systému a na servisný zásah chodí spravidla v ten istý deň a to do pár hodín, je to nerentabilné. Preto naša firma inštaluje zabezpečovacie systémy spravidla do okruhu 80 - 100 km od Bratislavy.
No nikdy, nehovor nikdy sa hovorí. Takže so serióznym zákazníkom sa vieme dohodnúť. V každom prípade Vám rád poradím (alarm@unisep.info).
unisep
19.06.13,19:22
Inštalácia alarm systému na dlhšie vzdialenosti je pomerne nepraktická pre obe strany. K cene sa účtuje aj prepravné a to nie je len cena za benzín, ale aj ostatné náklady (amortizácia, strata času a podobne.
Teda cena je vyššia. Pre inštalačnú firmu, ktorá sa o zákazníka stará aj po nainštalovaní systému a na servisný zásah chodí spravidla v ten istý deň a to do pár hodín, je to nerentabilné. Preto naša firma inštaluje zabezpečovacie systémy spravidla do okruhu 80 - 100 km od Bratislavy.
No nikdy, nehovor nikdy sa hovorí. Takže so serióznym zákazníkom sa vieme dohodnúť. V každom prípade Vám rád poradím (alarm@unisep.info).
wodik
20.06.13,09:36
Ďakujem, budem Vás kontaktovať.