rudolo
15.06.13,09:39
Je to klasicky dom na dedine.izby su za radom.hore sa nachadza ešte stara povala.Minuly rok na nom bola fungel strecha vymenena a fasada celeho domu+ komplet všetky plastove okna.Je to dom po rodičoch odišli byvať do bytu.chceli by sme sa tam s manželkou nasťahovať.tak by somsa chcel spytat či by sa nam do takehoto domu oplatilo vrazit vačšie peniaze.kedže trebalo by spravit fungel podlahy kurenie plyn elektrika strop,steny popraskane, stierky..a povalu neviem ci by sa snej dalo spravit podkrovie. ak by to bolo drahe tu by som ja zatial vynechal...ta podlaha na povale bysa musela spravit lebo to je iba niaka spevnena podlaha co tam teraz je...a ešte mur okolo chalupi..ci by sm sa zmestil do tych 600 000 - 20 000eur. vedel by mi niekto poradit blizsie ? ak treba dam dalsie informacie :) dakujem
buchač
15.06.13,10:18
Poviem , ALE iba za seba ....

...v prvom rade si musí sadnúť celá rodina a podumať pre a proti , či sa vám do toho chce ísť .
Potrebné je pozerať aj na iné skutočnosti , ako sú tie samotné financie .
Ide o to , že deti musia chodiť do školy , vy do roboty , kultúra , obchody a podobne ...

Nemôžete pozerať iba na výdavky , no tie sú celkom slušné ...
Materiál sa dá zohnať v určitých zľavách , no samotná práca je neskutočne drahá a nemusí ju firma robiť , stačí ten známy a či rodina , ale aj tomu je potrebné zaplatiť .

Pred 4 rokmi som kúpil chalupu , pôvodne postavená v roku 1914 ...
Pri prvej obhliadke nás očarila , tak sme do toho hupli ...
Lenže u mňa je to iné , deti sú už samostatné .
Ale makám na nej statočne ...cena chalupy je určite vyššia ako bola obstarávacia hodnota ...cca o tých 15 - 20.000 €...
lapejko
15.06.13,17:21
na takéto domy sa bežne navrch robí železobetónavá platňa a nadmurovka s novým krovom + schodište, ďalej nové inštalácie, tepelné izolácie na steny strop aj podlahy, ktoré nemusíte dávať ak máte palivo zadarmo, v podstate máte hrubú stavbu v zlom technickom stave a malou úžitkovou plochou, 20000 € je na začiatok a potom budete každú zimu plánovať kde zohnať peniaze a ako zvládnuť ´dalšiu etapu, malý domček z ytongu s prípravou na podkrovie môžete mať za 100000, úver na to dostanete výhodnejší ako na starý dom a trhová hodnota v prípade predaja je neporovnateľná. Uvediem príklad: cena elektroinštalácie 2000,00 - 4000,00, vodoinštalácie a vnútornej kanalizácie cca 1500,00, kúrenie s kotlom a nejakou podlahovkou začína na 5000,00 ale komfortnejší systém sa môže vyšplhať aj na 15000,00, a to sú veci , ktoré treba aj do nového domu, ale napríklad odvodnenie domu s výmenou vonkajšej kanalizácie a dažďových rúr začína na 4000,00, ale s podrezaním alebo injektážou vyskočí raz toľko...