rakso
15.06.13,14:14
Otázka znie takto , Absolvent Prirod.fak.a športu - Bratislava, ( Mgr.), učitel II stupňa - 12 rokov praxe. je trenerom I.triedy - hádzaná, II.triedy - ostatných loptových hier , ktorú opakovane obhajuje raz za dva roky skúškami  , a využíva v školskej praxy , ako učiteľ telocviku . štátnice , obhajovala v cudzej reči ( maďarčina ) a 3 roky učila v zahraničí , na škole ,ktorá zodpovedá slovenskej II stupňa. - Koľko takýto učiteľ má kréditov ???ľ Akú aprobáciu spĺňa??? Akúatestáciu má ešte robiť??? 
Prosím dajte mi vedieť , ďakujem rakso
avalik
15.06.13,12:25
437/2009 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

445/2009 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky o kontinuálnom vzdelávaní, kreditoch a atestáciách pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

317/2009 Z. z.Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov
rakso
16.06.13,15:35
ďakujem za túto radu , priznám sa nemám právne vzdelanie a v mojom veku ,tieto zákony a vyhlášky si vysvetlujem iným spôsobom , ako si to vysvetluje súčastná doba.rakso
Darmo, patríme už do starého železa.
avalik
16.06.13,15:38
aktualne znenia si vyhladas tu: zakonypreludi.sk ... precitaj a potom dopln otazku
rakso
16.06.13,15:57
pri otázke ,ktorú som dal , nevedel som , že miesto odpovedi som strčil ruku do "osieho " hniezda , kde miesto skutočnej snahe pomôcť , odpovede obsahujú same kritické " ušklebky" , a mne ako takému " seniorovi " , môže byť to ukradnuté. Surfovaním som našiel túto webovú stranku , ktorá naznačovala čosi viacej - porada. Čiže čakall som ,že mitu niekto poradí , pozitívne , alebo negatívne ,
lenže , konzultovanie , nepomáha , len " výsmech" a ponižovanie , takejto debate - nerozumiem . rakso
avalik
16.06.13,16:02
cital si aspon tie vyhlasky a zakon? ... pravdepodobne nie ... ked precitas, dopln otazku, ak ti bude nieco nejasne - absolvent VS by nemal mat problem s pochopenim pisaneho textu
misoft
16.06.13,20:00
Keby čítal, tak pre tie "kredity" by zistil, že za každých 5 hodín programu vzdelávania mu patrí 1 kredit. Lenže on to ani neprečíta a pindá.
rakso
16.06.13,21:21
avalik - asi sme sa nerozumeli , ja nie som tá osoba, ktorá má ten problém , už som ti napísal že mám 75 rokov a učiteľom nemôžem byť, ja som nahodil otázku , ktorú som si prečítal , a bol som zvedavý na odpoveď , ktorú som predpokladal , že mi niekto odpovie zo skúsenosti ktorú má. Návody ako si zaopatriť cestou inštitúcii , tie viem ako použiť, preto ospravedlňujem sa , že som niečo chcel , čo je niečo naviac . Áno , po radu treba ísť za platenou osobou .
misoft
16.06.13,21:56
Tak to si položil otázku VEĽMI zle. Z nej sa totiž nedá vyčítať, že chceš poznatky a skúsenosti iných. Otázky treba klásť tak, aby to bolo jasné.
rakso
17.06.13,06:37
misoft - asi máte pravdu , je predsa rozdiel , povedať záväzné stanovisko alebo uviesť svoj názor ,alebo skúsenosť, tam som mal , uviesť , že je to nezáväzné - informačné. Bolo by zaujímavé , aké rozdiely v tých odpovediach by boli . Dám ruku do ohňa zato , že ani dve by sa nestotožňovali , len preto aby niekto " náhodou" nestratil " kredit" na imidži. A problém je vtom , že učiteľ ako som ho v otázke opísal s tolkýma vedomosťami , a vyžaduje sa od neho ,len to základné minimum . Štát ,na jeho kvalifikáciu vynaložil kopu prostriedkov , ten učiteľ tak isto, - neuveriteľné plytvanie. Pripomína mi to,ako vycvičený kozmonaut , ktorý rozváža po domoch mlieko a rožky. ďakujem rakso
avalik
17.06.13,06:49
rakso ... z otazky nevyplyva, ze mas 75 rokov ani, ze sa pytas v mene inej osoby - v teoretickej rovine ... napriek tomu, dostal si info, kde si informacie mozes vyhladat ... nie su v tom ziadne pravnicke klucky, chce to len citat s porozumenim
rakso
17.06.13,07:55
avalík - prosím aby si ma pochopil , Príklad : Dám do éteru otázku - ..." je v Moskve pod Kremľom zástavka Metra? " .. A odpoveď dostanem - " Ty si v Moskve nebol? " ... Ja sa v otázke pýtam , akú kvalitu podľa toho čo uvedený učitel absolvoval, a ty mi nato odpovedáš otázkou , a čítal si ty tento zákon a vykonávacie predpisy? To sme každý na inej " vlnovej dĺžke". Ja sa ťa predsa nepýtam kde to najdem ale či o tom nemáš nejakú skúsenosť z praxe. ďakujem rakso