rakso
15.06.13,16:58
To ,čo ste mi napísal je všeobecne konštatovanie , ktoré na moju otázku neni konkrétne aplikované. Na konkrétnu otázku prosím , konkrétnu odpoveď ! ďakujem , rakso Tu je ten problem - " traja advokáti - štyri pravdy !" A ktorá je ta správna ?
avalik
15.06.13,15:11
konkretne odpovede najdes v prislusnych vyhlaskach ... chce to len trochu vlastnej snahy

PS: tu nie sme tvoji ziaci, tak ten vykricnik si odpusti.
veronikasad
15.06.13,15:33
Skús napísať dotaz na ministerstvo školstva. Porada je stránka účtovníkov, aj keď učitelia sem chodia tiež čoraz častejšie.
avalik
15.06.13,15:39
"tato" otazka neriesi "tvoju" odpoved ... ale odpoved by mohla pomoct v rieseni otazky
rakso
15.06.13,16:12
prepáč, ten výkričník bol - výkrik do neba, všade radia , ale ohne gewer.
misoft
15.06.13,20:07
Musíš si uvedomiť, že okrem účtovníkov sú tu i "laici", ktorí keď chcú poradiť, často lietajú a hľadajú na webe odpovede. Na takéto "problémy" sú predsa štátne úrady (i keď je pravda, tie často sú paragrafovo zaostalejšie, ako mi všetci).
marjankaj
15.06.13,21:48
Nakoniec sa tu na teba všetci môžu vykašlať. Nie si tu ani jeden deň, a už by si komandoval. To si nedovolí ani admin.
Oliwa
16.06.13,00:13
A akáže to bola otázka, ktorá mala riešiť Tvoju odpoveď??? Sorry, ale nechcela by som byť Tvojím žiakom, dúfam, že neučíš slovenčinu alebo logiku...
buchač
16.06.13,06:14
Tu je ten problem - " traja advokáti - štyri pravdy !"
A ktorá je ta správna ?

Pri takejto otázke je odpoveď až píliš jednoduchá .

Problém troch advokátov a ich štyroch právd poväčšinou vyrieši to správne a právne podanie tej piatej pravdy ...
Tú má vždy sudca , jeho rozhodnutie je nemenné ...
rakso
16.06.13,14:51
máš pravdu - mám 75 a mňa učili - ako " očuješ" , tak píš , a tie vaše mudrlanské " kraviny " - pravne a slovesné klučky sú len pre takých , ktorí nad ničím inšim nerozmýšľajú a berú zato prachy. Buď poradíš , alebo čuš ! Nočná sova - rakso
rakso
16.06.13,14:59
že je táto rubrika vyárendovaná len pre " vyvolených" ,som nevedel,nechcel som nič len poradiť - prepáč , raz si bola aj ty tu
po prvý krát a nikton ťa " neskalpoval ! rakso
rakso
16.06.13,15:08
túto radu si vážim , je duchaplná , bohužial aj pravdivá , keď to tak ďalej pôjde , tak spejeme k toku , že tento štát, bude kopírovať Ameriku , navštevu úradu absolvuje s "búchačkou" a pravdu si vymôže - šiestym spôsobom" po svojom. rakso
veronikasad
16.06.13,15:14
Rakso, čo je na tejto odpovedi neužitočné ?
rakso
16.06.13,15:26
táto rada je neutrálna , pri ktorej nič " nepokazíš".A priznám sa nad ňou som rozmýšľal ďaleko skôr ,ako som si prihlásil na webe. Vyskúšaj , odpovedi sa dočkáš až potom čo ti brada " narastie ? " , možná , ako 75-ročný , ani sa jej dožiť nemusím . rakso
veronikasad
16.06.13,15:39
Do 75-ky mi ešte nejaký ten rôčik chýba. Pravidelne žiadam(e) odpovede z DU, MF, MPSVaR, ZP, SP - a dostávame - najdlhšie v zákonom stanovenej lehote 30 dní. Aj z MŠ som dostala odpoveď, keď som nevedela posúdiť súkromnú školu pri nároku na DB.
Oliwa
16.06.13,17:43
No ak máš naozaj 75, neviem, čo Ťa v mladosti učili, ale správať sa Ťa teda nenaučili... Ja nie som Tvoj bývalý žiak, aby si mi prikazoval, kedy môžem hovoriť a kedy byť ticho. Normálne som sa Ťa spýtala, aká to bola otázka, lebo sorry, ale ja ju v tejto téme nikde nevidím.
rakso
16.06.13,18:48
no vidíš , nevieš ani aká bola otázka ,ale suverénne odpovedáš ,že neviem slovenčinu a nemám logiku, ja sa ani netajím , že ju neviem , ale z čoho si vydedukovala tie moje chyby? keď nevieš na čo som sa pýtal ? Logicky z "prsta ".
Dáša_
16.06.13,18:55
no, ja si myslím, že toto by mal hlavne vidieť Richard - lebo toto prináša systém jedna otázka - jedna odpoveď. A to nie je jediný zmätok, ktorý sa vyrába.
avalik
16.06.13,18:58
precital si si po sebe nadpis tejto otazky?
misoft
16.06.13,19:55
Hehehe - nie sme Apači, Komančovia, Vraní Indiáni, Iroquezi - neskalpujeme.
rakso
16.06.13,20:47
bolo mi tu pripomenuté ,že som na tejto stránke po prvý krát , čo je aj pravdou a tak " móresy" tejto stránky som nepoznal a urobil som " prešľap" - na koniec vety som dal vykričník , začo som dostal vyhubované . následne som sa ospravedlnil. prečo to píšem, lebo anonimita takéhoto vypisovania je v niektorých komenároch zneužitá k všetkému možnému , len nie k veci. a teraz,čo ste mi napísala , áno , je to tak , ak človek opakovane vypisuje po inštitúciach , za prvé - nadobúda v tomto smere prax a rutinu a má čas na vyčkávanie odpovedí. Ale v mojom prípade ja som bol zvedavý , či na takúto otázku mi niekto z praxe odpovie obratom. Ten problém ktorý som uviedol konkrétne na mňa sa ani nevsťahuje , presa ako 75 ročný nemôžem byť učiteľom avypisovať po ministerstvách, len kvôli problému ktorý som si prečítal a tu v - Porade som chcel o tom niečo sa dozvedieť. Filozofický krúžok, sa rozbehol a viem toho toľko ako na začiatok . Ani sa nečudujem ,že učitelia majú " tak vysoké" platy. ďakujem rakso
marjankaj
16.06.13,20:56
Už nadpis tejto témy naznačuje, že tu je to pre retardovaných.
rakso
16.06.13,21:32
avalik - tú otázku som napísal ako som ju predtým prečítal
rakso
17.06.13,05:24
Tá " otázka" súvisí s následnou odpoveďou. Na začiatku ,pri vstupe do tejto rubriky som predložil jeden problém ,na ktorý som dostal takú odpoveď,pri ktorej som si položil tú otazku , či rieši rieši môj problém , myslel som tým danú odpoveď ktorú som dostal . Príklad: opýtam sa ťa , kolko je hodín? a ty mi otrčíš ruku , aby som sa pozrel - čo z toho ,keď ja mám 6 dioptrii a okuliare nemám. Ty si mala dobrú snahu ale mne to nepomohlo. To je tá lepšia odpoveď. Ale mohla byť aj iná rada - asi takáto - hej starý , drž si o jednu frajerku menej a kúp si hodinky. Rada , ktorá je na mieste, čo z toho,že sa nezakladá na pravde- ja nemám frajerku, ale dôchodok - 250.-€ a tie hodinky sú pre mňa drahé . Tak preto , taký rébus , odpoveď ktorá nerieši môj problém je otázkou , či som " klopal" na správne "dvere". Vieš , ja som sa nezaoberal doplnkom mojej prvej otázky , ale následnej odpovede. ďakujem rakso
rakso
17.06.13,05:33
keď dôjdu argumenty , nastupujú " prívlastky". ten nadpis nie je začiatok ,ale pokračovanie predchádzajúcej stránky.
rakso
17.06.13,05:43
takáto rada je výborná ,ale pre mňa neupotrebiteľná, asi tak ako keď dostaneš krásne auto ktoré spotrebuje na 100 km , 50 litrov benzínu a ty vo vačku nemáš ani " fuka".
marjankaj
17.06.13,06:20
Ktorá je tá správna? No predsa tá piata. Veď to je skoro ako námorná vojna. Keď nevieš znenie tých odpovedí ani otázku, tak jednoducho triafaš. A sem tam možno uhádneš.
marjankaj
17.06.13,06:21
No to by si musel dať niečo konkrétnejšie. Až potom prídu na rad argumenty. Normálne mám obavy až budem mať aj ja 75 rokov.
marjankaj
17.06.13,06:23
Juraj ani ten sudca nemá vždy pravdu. Vyšší súd to môže meniť. A ani ten v Strassbourgu nemusí mať pravdu. Ten iba rozhodne. Či správne to je otázka.
avalik
17.06.13,07:06
nechapem naco sem miesas frajerky a vysku dochodku ... radsej identifikuj co je "tato otazka" a "moju odpoved"
veronikasad
17.06.13,07:16
Nechcem prikladať polienka do ohňa, ale začínam mať pociť, že p. rakso si zabudol prečítať pred zadaním témy ETIKETU Porady a pomýlil si webstránku Porady s bezplatnou právnickou kanceláriou pre učiteľov.
rakso
17.06.13,08:34
avalík - dovolím si pripomenúť , že frajerku a dôchodok som použil ako príklad , ak vám to vadilo, ospravedlňujem sa . Chcem ukončiť tento " maratón" a to kompromisom , na čijej strane je pravda ? ďakujem rakso
buchač
17.06.13,09:54
To ja predsa viem .....
Ibaže až do takých detailov som nechcel ísť ...
marjankaj
17.06.13,10:07
Veď by to tu aj bolo úplne ako hádzať hrach na stenu :---