drma
13.03.06,11:09
Poradte máme takú dilemu s manželom. Manžel je živnostník, nie je plátca DPH. Každý rok platí preddavky na daň z príjmu, tento rok mu vznikne daňová povinnosť okolo 9000,-- Sk. No a teraz si myslí manžel, že by sme mali zvýšiť základ dane / nazaúčtovať odpisy/, aby mal väčšiu daňovú povinnosť, že Daňový úrad bude ho chcieť kontrolovať. Pre info do teraz mal daňovú povinnosť okolo 40-50000 Sk. Ja si myslím, že prečo ved vždy si platil preddavky a má aj neuhradené pohľadávky, čo mal aj doteraz a samozrejme ešte odvody sú tiež za rok dosť pekná suma. Poradte prosííím.
sway
13.03.06,10:15
Poradte máme takú dilemu s manželom. Manžel je živnostník, nie je plátca DPH. Každý rok platí preddavky na daň z príjmu, tento rok mu vznikne daňová povinnosť okolo 9000,-- Sk. No a teraz si myslí manžel, že by sme mali zvýšiť základ dane / nazaúčtovať odpisy/, aby mal väčšiu daňovú povinnosť, že Daňový úrad bude ho chcieť kontrolovať. Pre info do teraz mal daňovú povinnosť okolo 40-50000 Sk. Ja si myslím, že prečo ved vždy si platil preddavky a má aj neuhradené pohľadávky, čo mal aj doteraz a samozrejme ešte odvody sú tiež za rok dosť pekná suma. Poradte prosííím.,

podľa mňa si kľudne účtujete všetko ako treba , nenavyšujte si daňový základ - načo...kontrola DÚ je navyspytateľná, tak, či tak...
My platíme furt a aj tak nám prišli...;)
Zita5
13.03.06,10:22
Poradte máme takú dilemu s manželom. Manžel je živnostník, nie je plátca DPH. Každý rok platí preddavky na daň z príjmu, tento rok mu vznikne daňová povinnosť okolo 9000,-- Sk. No a teraz si myslí manžel, že by sme mali zvýšiť základ dane / nazaúčtovať odpisy/, aby mal väčšiu daňovú povinnosť, že Daňový úrad bude ho chcieť kontrolovať. Pre info do teraz mal daňovú povinnosť okolo 40-50000 Sk. Ja si myslím, že prečo ved vždy si platil preddavky a má aj neuhradené pohľadávky, čo mal aj doteraz a samozrejme ešte odvody sú tiež za rok dosť pekná suma. Poradte prosííím.

Pokiaľ manžel je presvedčený , že má účto správne vykazované čo sa týka príjmov a výdavkov , tak sa nemá čoho báť . Daňová kontrola sa nezameriava len na to , kto ako a koľko platí dane , vylosuju ho ....a ide na kontrolu .
Zbytočne si budete navyšovať ZD .
drma
13.03.06,20:41
Dakujem pekne.