Charon
16.06.13,09:30
Dobrý deň, brat sa rozvádza, bývame v spoločnom rodinnom dome, v samostatných bytových jednotkách. Dom sme zdedili, teda je bratov a môj. Rozvádza sa z dôvodu, že nevie s manželkou normálne komunikovať, je šikanový ... Brat patrí do skupiny "Každá štvrtá žena je týraná".
Počujem neustále hádky, rev, plač detí, vreskot, vulgárne nadávky, búchanie. Švagriná chodí neustále s diktafónom v ruke a kohokoľvek stretne (napr. na schodisku, alebo kľudne vstúpi do môjho bytu, preto sa už sa zamýkame VO VLASTNOM DOME), utrúsi vulgárnu poznámku a zapína diktafón a ten tlačí ho pred tvár (10 cm od tváre). Toto sa zdá byť zábavné, pokiaľ sa to nedeje denne a už druhý mesiac. Nik, ak ju počujeme, že ide von, neopúšťa byt. Má psa, ktorý sa vyprázdni kľudne na schodisku a ona to nechá tak. V bratovom byte robí neskutočný neporiadok. Nohavičky s nalepenými použitými vložkami, použité vložky sú voľne porozhadzované po byte. Smetný kôš vysypáva bratovi do postele, nedojedenú stravu z tanierov vysype priamo na zem pred brata, ohovára ho (možno aj mňa) všade naokolo. Takto sa nedá, nedá žiť. Vyjde pred dom, začne vrieskať a volať o pomoc a potom volá políciu - nik okrem nej pritom nie je pred domom. Brat je zrelý na psychiatriu. Pojednávanie (prvé) na súde je v nedohľadne, teraz začínajú prázdniny. A na toto sa pozerajú ich dvaja malí synovia.

Vyhodiť ju z bytu brat nemôže, lebo sa ubytuje v Cartone a brat bude musieť hradiť nakoniec účet?

Exituje nejaká rada, pomoc? Alebo sa má brat a moja rodina odsťahovať a nechať jej celý dom? Tu slušný človek nemá žiadne práva? Iba ustúpiť?

Viem, že je to chaoticky napísané, ale som z toho mimo a to s ňou nebývam :-(
buchač
16.06.13,07:57
Brat je zrelý na psychiatriu.

V súvislosti s popísaným si myslím , že nie brat je zrelý na psychiatriu ...
Tam by šupom mala ísť švagriná a to myslím smrteľne vážne !
Ten bordel , čo robí , nie je až taký podstatný ...to sú tie činy , ktoré robi z dôvodu priekov .
No ak sa mám vyjydriť o tých vložkách , tak by som povedal ,že každá priečna žena má aspoň trochu pudu sebezáchovy , že by tie svoje použité predsa len vyhodila do smetí ...

Možno ( prevdepodobne ) jej preplo z toho rozvodu a preto koná tak , ako činí ...veď rozvodom príde o tie určité istoty a čo je tiež dôležité , stratí objekt svojej realizácie ...
zanetth
16.06.13,08:47
Ani nevieš, ako dobre si viem predstaviť, čo prežívaš ty a tvoj brat, mám podobnú vlastnú skúsenosť z blízkeho okolia, síce ten dotyčný je už rozvedený, ale boj o majetok je v plnom prúde. Existuje nejaký vážny dôvod, prečo sa situácia tvojho brata vyhrotila až do takejto miery? Alebo jeho žena len jednoducho patrí k tej skupine žien, ktoré nie sú nikdy s ničím spokojné, odmietajú problémy riešiť a vidia len tú svoju pravdu? Neviem, kto podal žiadosť o rozvod, ak to bol brat, je pochopiteľné, že žena sa bráni a bude robiť prieky. Ťažko radiť, ste v komplikovanej situácii, hlavne preto, že sú tam deti, ale prečo by ste sa mali vysťahovať? Dom je predsa bratov a tvoj a aj ty máš do toho čo hovoriť. Ja viem, je to psycho, ale ustupovať by ste rozhodne nemali. Skúste rázne zakročiť a dať jej ultimátum, buď sa bude správať slušne alebo jej zbalíte kufre, vymeníte zámok a nech ide kam chce, a nech volá trebárs aj políciu... Mám pocit, že z nej máte strach. Dom je váš, vy máte plné právo na to, aby ste trvali minimálne na slušnom správaní. Neviem, prečo by mal on platiť účet za hotel? Kto ho k tomu prinúti? A o tom, čo, kto, komu a koľko bude platiť nech rozhodne súd. Najhoršie je, že sú tam deti, neviem, kto sa o ne stará, ale každé riešenie je lepšie, než súčasný stav. A inak súhlasím s buchačom, zrelá na psychiatriu je jeho žena.
Charon
16.06.13,10:49
Ja jej nerozumiem. Vyslovene činí zlo. Neviem aký prospech z toho má. Iba ak to, že spôsobuje bolesť. A vyžíva sa v tom. Treba vidieť jej tvár. Pri jej úletoch je to šťastná tvár, je šťastná, že dáva do pozoru brata, a čiastočne aj moju rodinu? Neviem. Neviem ako to dopadne. Toto brat do októbra - novembra nevydrží.
Charon
16.06.13,10:59
Áno, máme z nej strach (obavy). Nie priamo z nej, ale brat nemá silu viesť vojnu, napr. ja mám veľmi vážne iné problémy a toto ma iba dodatočne zaťažuje, koľko vydrží brat ak bude u nich doma neustále vulgárne nadávať, urážať ho, ponižovať pred deťmi, nedovoliť mu spať? (Mlátila na dvere ako zmyslov zbavená a tým terorizuje celý dom) Volať políciu? Príde, ona povie, že to nie je pravda, že brat, resp, moja rodina, sme klamári, my povieme, že klamárka je ona a pôvodca zla, a polícia odíde. V piatok sme volali políciu my, a dnes ona. A takto je to už druhý mesiac.
Vyhodiť ju z domu? V tom byte sú jej deti a ONA má právo byť s nimi. Brat jej nesmie brániť v styku s nimi. A neviem, ako je to v súlade so zákonom IBA tak niekoho vyhodiť na ulicu, trvalý pobyt podľa nového nemôžeš manželke/manželovi/deťom zrušiť bez toho, že by bol pár rozvedený. Toto musí povedať právnik a brat, podľa toho, čo vidím dobrého nemá.
buchač
16.06.13,12:32
Nuž mne by švagriná určite zle nerobila , úškrn na ksichte sa dá všeliako poriešiť ...

Ľahko sa vraví , to je jasné ...no nie každý vie a chce ( alebo opačne ) bojovať ...
zanetth
16.06.13,14:11
Akoby si hovoril o mojej švagrinej, brat môjho muža (inak dobrák od kosti) má tiež niečo také doma, celý život zarábal v zahraničí a ona rozhadzovala peniaze, dcéru huckala tiež proti otcovi, našťastie je to rozumná baba a po čase, keď dospela si uvedomila, čo je jej mama vlastne zač a aj jej povedala čo si o nej myslí, zašlo to až tak ďaleko, že svoju jedinú vlastnú dcéru, vyhodila z domu... Tiež by sa dal napísať román... Kto nezažije a nemá do činenia s takouto osobou tažko pochopí a uverí...Koľkokrát k nám prišla neter s plačom, že mama jej zase škaredo nadáva....alebo švagor musel odísť z domu, lebo všetko rozbíjala a vrieskala ...Pritom ten človek by jej zniesol aj modré z neba. A nedokážem pochopiť ako môže jedna matka tak nenávidieť svoju jedinú dcéru... Teraz sú už rozvedení, ale ešte nemajú rozdelený majetok, takže tiež je tam "veselo"... Ale poďme späť k tvojmu prípadu...Chápem, že je to pre vás ťažké a áno ju to teší, že vás takto psychicky deptá a keďže vidí, že s úspechom, bude sa to len stupňovať. Ak ustúpite a všetci sa vysťahujete, bude mať navrch. Obrátila by som sa na nejakú linku pomoci obetiam domáceho násilia, psychológa, a rozhodne dobrého právnika. A skúste ju trochu ignorovať a tváriť sa, že nie ste z toho jej správania až tak psychicky mimo...lebo tým, že jej dávate najavo svoju slabosť ju len podporujete v jej excesoch... Brat musí zabojovať, treba ho povzbudiť a stáť pri ňom aj keď to bude beh na dlhé trate...