Mireille
16.06.13,09:32
Dobrý deň,

zamestnávateľ mi vystavil Potvrdenie o dĺžke zamestnania, kde sa spomína len počet odpracovaných rokov u posledného zamestnávateľa, nie je do toho zarátaná doba aj od predchádzajúcich zamestnávateľov na základe doloženého Zápočtového listu pri nástupe.
Je možné sa aj s týmto potvrdením zaregistrovať na úrade práce (alebo u nového zamestnávateľa) alebo je nutné, aby táto položka o celkových odpracovaných rokoch na tlačive figurovala?

Zároveň sa chcem spýtať. ako sa postupuje v prípade, že som u zamestnávateľa bola niekoľko rokov na TPP, ale paralelne aj na dennom štúdiu na VŠ. Všetky odvody za mňa doteraz platil zamestnávateľ, teraz by mi eventuálne mal sociálne a zdravotné platiť štát. Viete mi prosím poradiť kde všade sa treba nahlásiť?

Ďakujem za odpoveď!
Mila123
16.06.13,07:40
bez problémov sa dá zaregistrovať.......
aj ja keď vydávam zápočty rokov, do odpracovaných rokov dávam iba dobu u toho konkrétneho zamestnávateľa.......
veronikasad
16.06.13,08:31
Napočítaná doba zamestnania slúžila pre účely nároku na dovolenku. Po novele ZP sa nárok posudzuje podľa veku zamestnanca, preto to už nie je potrebné. Pre účely UP potrebuješ doby zamestnania u jednotlivých zamestnávatelov.
veronikasad
16.06.13,10:58
Kolko máš rokov ? Štát neplatí za študentov sociálne poistenie.
Mireille
16.06.13,13:36
25.
veronikasad
16.06.13,13:45
Si ešte študentom denného štúdia ?
Mireille
16.06.13,14:04
Áno, nastupovala som na výšku v neskoršom veku.
veronikasad
16.06.13,14:57
ZP - pozri § 11 odst. 7 Zákona o zdr.poistení :

(7) Štát je platiteľom poistného za
a) nezaopatrené dieťa;29) za nezaopatrené dieťa sa na účely tohto zákona považuje aj fyzická osoba do dovŕšenia 30 roku veku, ktorá študuje na vysokej škole najdlhšie do získania vysokoškolského vzdelania druhého stupňa, okrem externej formy štúdia,30) poistencom štátu je aj v období prázdnin až do vykonania štátnych záverečných skúšok alebo do zápisu na vysokoškolské štúdium tretieho stupňa v dennej forme štúdia, ak zápis na vysokoškolské štúdium tretieho stupňa bol vykonaný do konca kalendárneho roka, v ktorom bolo získané vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v dennej forme štúdia,