Ayu-mi
16.06.13,09:35
Dobrý deň, som na strednej škole a uvažujem nad tým, že by som chcela vyštudovať pedagóga. Resp. učiť na strednej škole alebo vysokej škole. Chcem sa spýtať, aké vzdelanie by som potrebovala na výučbu na vysokej škole? Tieto informácie totiž neviem nikde nájsť. Je potrebné vyštudovať najprv napr. ekonomiku a potom si dať ešte jednu výšku a vyštudovať pedagogiku? Alebo je možnosť študovať pedagogicko-doktorandské štúdimu z ktorého môžem ísť učiť priamo na VŠ?
avalik
16.06.13,18:28
po absolvovani 2. stupna VS studia, sa mozes prihlasit do vyberoveho konania vyhlaseneho vysokou skolou (pozri na strankach vysokych skol ake su konkretne poziadavky)
alebo mozes ucit aj v ramci doktorandskeho studia

viac info v zakone o vysokych skolach
draik
16.06.13,18:59
Najskôr je potrebné daný odbor vyštudovať, až potom je možné uvažovať o výuke daného odboru na VŠ. (Na rozdiel od výuky na strednej škole, kde stačí pedagogické vzdelanie). Prednášky na VŠ sú obvykle vyhradené profesorom, docentom alebo odborníkom z praxe. Do výuky sa zapájajú denní doktorandi (ako pomocná sila), v skutočnosti však s reálnou výukou začínajú po získaní titulu PhD. Závisí však od odboru a školy.