kidrauhl
16.06.13,11:28
Ahojte,
prednedávnom sa mi pokazil ntb značky HP Compaq Presario, normálne sa zapol no nenabehla obrazovka a blikali caps a num lock 2x po sebe. Na stránke tej značky som našla, že to signalizuje nejakú chybu, v mojom prípade to bol bios, proste to nenabootuje do win. Poslali sme to do servisu, ozvali sa, že je tam studený spoj, že oprava bude stáť okolo 100€. Súhlasili sme, no po ďalšom týždni zavolali že je tam úplne iná chyba, že vraj odišla celá základná doska, oprava minimálne 250€. To už nepripadalo do úvahy, tak mi ntb poslali domov s tým, že "opravili" ten studený spoj.
Teraz už absolútne nenabehne, len 3x zabliká dióda napajánia, všetko zhasne a už sa nič nedeje. Predtým sa aspoň normálne zapol, len to signalizovalo chybu tým blikaním, teraz nič. Prečo nenabehne aspoň ventilátor? Mi ten notebook dojebabrali viac než bol...
buchač
16.06.13,10:08
Veď si si odpovedal v podstate aj sám v tom príspevku ...

Závada č. 1 - studený spoj ....odstránená
Závada č. 2 - základová doska ...neopravená

Základová doska - už ten samotný výraz svedčí o tom , že v nej sú základy celej mašiny ...ak nefunguje ona , tak sa ani PC nerozbehne ...

Z vlastnej skúsenosti ...môj NTB tiež takéto chyby vykazoval ...vzal som do servisu , na počkanie mi zrobili diagnostiku a do 10 minút výsledok - ako ten Tvoj...
Nuž som mašinku pekne vydrancoval a teraz mám externý HDD k novému NTB...
Vlado40
16.06.13,10:31
V prípade chybného biosu sa opakuje: NTB sa po zapnutí ,sám zapína a vypína,snaží sa nabehnúť.Pri niektorých typoch vybehne ponuka na obrazovke na obnovu biosu.Skús či reaguje na : stlač klávesy windows+B a potom zapni ,po pípnutí netlač na klávesy win+B.Ak nereaguje žiadným pípnutím ,tak odišiel celkom.