khoty
17.06.13,07:47
Ahojte, ospravedlnujem za založenie takejto témy ale včera sa mi podarilo pokropiť notebook čistou vodou. Ono jej v skutočnosti nebolo naozaj veľa, len máličko ale očividne dosť na to aby mi zhasol NB a viac sa už nenaštartoval. Žiaľ som nebol pri ňom keď sa to stalo. Ale bateriu som vybral. Otvoril som ho a nechal cez noc sušiť. Ráno už nenaskočil. Kontrolky sa normálne rozsvietili ale po možno dvoch sekundách aj zhasli. Indikátor napojenia v sieti, tiež nereaguje. Vedeli by ste mi prosím poradiť čo ďalej? V čom by mohol byť problém?
Andy Kralik
17.06.13,05:58
Niekedy stačí málo, aby sa niečo skratovalo.. Ak to bola cista voda a hned si vybral baterku, mozno nasledky nie su fatalne.. ale nezostane ti nic ine len ist do servisu. A pripravit sa na to ze to nebude lacne..
khoty
17.06.13,06:57
Lenže on už bol mŕtvy, keď som prišiel na izbu a vytiahol batériu ale určite nie dlho. Možno pár sekúnd. Najhoršie na tom je, že do servisu sa nedostanem skôr než vo štvrtok... :/ a ten notebook potrebujem. Šťastie a šikovnosť sú dve veci, ktorými neoplývam.
Každopádne je ešte záchrana možná? Mám dojem, že RAM, Graf. karta, HDD sú v poriadku.
1a4ter
17.06.13,07:15
No, môžeš to poslať rýchlo a ľahko sem: www.lcd-display-evilcom.sk . Na pravo servis notebookov a kúp si za 0€ odvoz notebooku. Pribal krátky popis závady so spiatočnou adresou a tel.číslom, objednáš zvoz a zajtra to príde kuriér zobrať. O priebehu opravy budeš informovaný telefonicky a relatívne rýchlo sa ti vráti notebook späť.
Vlado40
17.06.13,08:56
RAM,HDD ,Grafická karta ,ak nie je priamo na ZD nemajú takú hodnotu ako samotná doska.Ak je chyba v zdroji ,ktorý je súčasť dosky ,tak to je už veľký problém pretože výmena dosky v NTB sa pohybuje na 200€ a vyššie.NTB zrejme nebol iba pokropený vodou.Jedine ho teraz pokropiť svätenou vodou ale to zrejme nezaberie.Teraz máš ponaučenie že tekutina nepatrí k NTB.Ak ho pošleš do servisu vyber si HDD.