petravau
17.06.13,09:56
Dobry den, moj invalidny dochodok bol posudzovany krajskym sudom a v pripade nespokojnosti sa mam moznost odvolat na najvyssi sud a bola by som rada ak by mi vedel niekto poradit ako to prebieha, ci je nutna ucast na tom naj sude a ak sud rozhodne v moj prospech ako sa postupuje a naopak, lebo mam zdravot problemy a neviem si predstavit ze sa odvolam a budem predvolavana do BA
-ked som sa odvolala na kraj sude tak mi invalid dochodok navysili z 50 na 60 % s tym ze sa mozem este odvolat na naj sud, nikto mi nevysvetlil ako to prebieha, ci budem predvolavana do BA a opat posudzovana nejakym posudkovym lekarom a ci nemozem prist o tych 60% ak sa odvolam
Mária27
17.06.13,08:50
Správne právo je trochu špecifické, mal by ti niekto pomôcť s napísaním odvolania. Ten ti aj vysvetlí čo a ako - budete žiadať zrušenie a vrátenie rozsudku súdu prvého stupňa. Odvolací súd zvyčajne nenariadi pojednávanie.
Vydanie rozhodnutia NS SR sleduje na jeho webe - dozvieš sa ho často rýchlejšie ako od krajského súdu.
mareko
17.06.13,15:14
Mária, nevieš poradiť niekoho, kto sa s tým zaoberá? Potrebujem tiež pomoc v tejto istej veci.
Laurinkai
21.09.13,13:41
Ja ti nechcem brat iluzie, ale z mojej skusenosti, najvyssi sud nerozhodol doteraz. A to uz je rok od podania dovolania. Takze dovolat sa v tejto spolocnosti spravodlivosti je nemozne. Nikoho nezaujima, ze je clovek ohrozovany inym clovekom, ktory je fyzicky silnejsi, ale mentalne nebezpecny. Situacia sa riesit bude az potom, ked sa stane zlocin. Potom toho budu plne media a neskutocne vela "odbornikov". Ale to uz bude neskoro.Takychto situacii sme svedkami dennodenne v spravach.Lenze dovtedy nikoho nic nezaujima. Policia? Ako sa domoct pomoci,ked vam povedia, ze nemaju pravomoci.Potom sa pytam, co znamena pomahat a chranit? Komu a koho chrania? Sice si ju platim v podobe dani, ale do dnesneho dna mi nijako nepomohli. A paky na to maju.
JoshuaJozef
11.03.14,15:50
Moja milá. Držím Vám palce ale já, už mám žiadosť o invalidný dôchodok na sude od 8.11.2008 a dodnes nieje vydané rozhodnutie. Mam lymfatickú rakovinu, Cukrovku, teraz operácia oka a jak SP tak Krajský sud vrátane Najvyššieho sudu, Generálnej prokuratúry, Ministerstvo spravodlivosti, ústavný sud, prezident SR, Vláda SR mlčí ani len odpoveď nedajú. Jozef Joshua KANALOŠ