dragonfly
17.06.13,10:20
Rada by som kúpila elektornickú čítačku, ale vôbec neviem ako si vybrať :confused:
Celkom dôležitá je pre mňa cena, chcem dobrú výdrž baterky. V podstate na nejaké funkcie nie som náročná, bolo by dobré ak by tam bolo wifi, dočítala som sa, že je to ale väčšinou bloknuté iba na nejaké ich vybrané stránky, takže v takom prípade je to asi zhruba jedno, pokiaľ to natiahnem z notebooku cez usb.
Knihy budú viac menej zahraničné, ale budem rada ak nebude problém s diakritikou a inými písmami. Ako je to s inými v takom prípade? Typu azbuka alebo písmo devangárí a podobne :D
Zaujímalo by ma ako je to s formátmi, predsa len normálne sťahujem do notebooku knihy v pdf do notebooku, čítala som ale, že čítačky s tým majú problém. Malo by sa to dať prekonvertovať na čitateľný formát - ale viete mi povedať čo s knihami, ktoré sú v pdf ale tie ako naskenované? dá sa stým nejak pracovať a prekonvertovať to do čitateľnej formy? A v tomto prípade mám problém s tým, že nie iba sú to často knihy v tejto naskenovanej podobe ale aj v inom písme, najmä učebnice pokiaľ je napríklad pol anglicky pol devangárí? Ak by to aspoň to pdfko prečítalo, ak sa tam aj bude horšie manipulovať - učebnice zas treba študovať pomalšie, takže tam stránky nebudem otáčať ako pri beletrii. Skôr sa bojím že pri konvertovaní by sa z toho stalo niečo úplne nepoužiteľné. Neviem či niečo podobné nájdem priamo pre čítačku, týchto vecí predsa len normálne nie je až tak veľa, skôr ojedinele.
Ďakujem za akékoľvek typy na konkrétny model, prípadne rady, aké ďalšie funkcie sú vhodné a využiteľné, napríklad prehrávanie audio kníh by nemolo zlé, čo je lepšie dotykovka alebo nie? Ja teda nemám ani dotykový mobil a ani nechcem pokiaľ nebudem musieť, ale neviem čo prevažuje na trhu s čítačkami. Nákup odpočúčate kde u nás, alebo radšej zo zahraničia, ebay a pod?
Ďakujem vopred za všetky odpovede.