sascha01
17.06.13,12:00
Dakujem za odpoved. Zhrniem, ci som spravne pochopila. A tiez viac priblizim situaciu: momentalne mam trvaly pobyt u mojich rodicov, zvazujem vsak preniest si ho do zahranicia. Tym by sa mi vyriesil aj prakticky problem pri podnikani na SR a s cestovanim do miesta trvaleho bydliska na zivnostensky urad. Ak som pochopila spravne, bude mi stacit ist tam, kde budem mat sidlo podnikania (v mojom pripade BA). Cize aj pri registracii budem moct uviest adresu niekoho, kto bude suhlasit, ze budem mat u neho virtualne sidlo. Rozumiem tomu spravne?

A ako to bude s platenim odvodov? Co v pripade, ze si ich uz platim v zahranici?

Dakujem za vase odpovede :)
Braňo
17.06.13,10:04
nerozumiem, z akého dôvodu potrebuješ cestovať na živnostenský úrad, pokiaľ viem, na jednom sedení vybavíš všetko.
sascha01
17.06.13,12:08
Ten dovod preco nechcem ist viac vybavovat cokolvek na 500 km vzdialeny ZU nie je podstatny, jednoducho moje osobne dovody (napr. zdramatizujem - rozviedli sa mi rodicia a uz sa tam "domov" nechcem vraciat :-))
Vies mi poradit v mojej otazke?
Braňo
17.06.13,12:34
ak chceš podnikať na Slovensku, potrebuješ živnostenský list SR-avšak neviem ako to bude s Tvojou rezidenciou - kde budeš podávať daň. priznanie.
Atomer.sk
22.06.13,10:06
Riesenim je virtualne sidlo (http://www.mojesidlo.sk/virtualne-sidlo-firmy/). Tam, kde budes mat sidlo firmy, tam riesis aj veci s uradmi. Nebudes musiet ist do mesta tvojho trvaleho pobytu.