speculator1
17.06.13,14:11
Zdravim,

V nasej obci momentalne (konecne) buduju kanalizaciu. Mam otazku ohladom napojenia. Dostalo sa mi totiz do usi, ze firma ktora buduje kanalizaciu spravi len "hlavne tepny" pod verejnymi komunikaciami, ale pripojky k svojmu domu si musi vykopat kazda domacnost na vlastne naklady a vlastnymi silami?? Dost ma to sokovalo a zda sa mi to uplne odveci.

My napr. budeme musiet kopat cca 25 metrov k najblizsej pripojke, navyse ciastocne aj cez susedov pozemok.

Takze sa chcem opytat ci je to naozaj tak, ze o pripojenie domu ku kanalizacii sa musi starat kazdy sam? Alebo by to mala spravit firma ktora buduje kanalizaciu v obci??
buchač
17.06.13,13:00
Každý sám ....

Vy budete kopať cca 25 m ....iný zasa 10 m ........ďaľší trebárs 50 m....
Nebolo by to férove ani k jednému , hlavne pre obec ...

Poznámka :
Sorry za názor .....ale od veci je také myslenie , zmýšľanie ako máš Ty .....šokuje ma to ...

P.S.:
Mali by ste byť radi , že sa obec postarala o kanalizáciu...aspoň nebudete po latrínach vysedávať ....
wirgi
17.06.13,13:15
U nás sa minulý rok dokončila kanalizácia a každému osadili šachtičku na pripojenie pred pred oplotenie na pozemku podľa toho, kde mal septik tak ,aby sa mohol čo najlepšie napojiť a aby mu to aj spádovo vyšlo .Ale cez pozemok si každý kopal sám aj kupoval rúry ,kolienka a iný material čo potreboval.Tak ako hovorí buchač niekto kopal meter niekto dva iný aj 25.
buchač
17.06.13,13:23
....bežná prax .....

Veď niekto má pozemok krásne rovnučký a ten druhý má nasadené povedzme stromy ...
Možností je neúrekom a takáto jednotnosť pre všetkých je spravodlivá ..
wagner
17.06.13,20:41
Môj názor je ten, že obec by mala vykopať na obecnom pozemku prípojku aj za cenu, že vlastník tieto náklady uhradí obci. Niekedy nie je v silách a možnostiach vlastníka nehnuteľnosti si tieto výkopy zabezpečiť. Samozrejme, po vlastnom pozemku na vlastné náklady a so svojim zabezpečením. Juraj, iný pohľad na tieto veci má človek z dediny, ktorého sa to týka a človeka, ktorý sa o to nemusí starať alebo má iné možnosti zabezpečenia.
arizona
17.06.13,21:29
Tiez sme si akurat davali robit projekt,ideme sa pripajat na verejnu kanalizaciu. Ale my mame kazdy pred domom vybudovanu sachticku,takze to bude celkom v pohode,kopania nebude az tolko.
Pripojky si buduje kazdy sam na vlastne naklady. Nezabudni ze potrebujes dolozit aj vypracovany projekt predtym,ako zacnes s kopanim.

Od starostu sme sa dozvedeli, ze mame stastie,lebo dalsie ulice uz budu bez sachticiek k jednotlivym domom. Vraj to zakon neprikazuje,jednotlive sachticky boli robene s dobrym umyslom,ale vraj sa to zneuzivalo a ludia sa napajali nacierno.

Takze si neviem predsatvit to "kocurkovo" ked kazdy majitel nehnutelnosti bude rozkopavat desiatky metrov ciest,chodnikov a krajnic...
buchač
18.06.13,04:40
.....a tvrdím snáď niečo iné ????????

Smozrejme , že centrálny rozvod obec .
Jednotlivé prípojky každý sám ...a na to som narážal , že vzdialenosti sú rôzne ....

wagner ....ja mám oba pohľady ...
Na jednej strane sa nemusím starať ( panelák ) ...
Na druhej strane sa starám dosť ( chalupa ) ...