lub 123
17.06.13,15:53
V chránenej dielni sme 5 zamestnanci 4 ZŤP A jeden bez postihu.On je platený paušálne , čiže podľa pracovného kalendára a musí odrobiť napr. Jún ma 20 pracovných dni , on ich má naplánované. Ostatný pracovníci sa delia o ten zvyšok a po prepočítaní to vyjde približne na 17 dní pre 3 pracovníkov a18 dní pre jedného. Problém ja aj v tom , že ak sa vyberajú dovolenky alebo je pns - ka , on svoj pracovný fond naplnil a nám sa tie smeny rozpočítajú , pričom dodatok máme na 6 hodín a skutočnosť je 7,5 odrobených hodín na smenu. máme nárok na zaplatenie nadčasov ?
Ďalej je tu otázka prepočítania dovolenky do konca roka , lebo dodatok platí od 1.5.13.
Dˇalšia otázka znie , či tento pracovník nieje zvýhodňovaný oproti ZŤP - čkárom , lebo je aj ináč platovo hodnotený . Pokiaľ ja dostanem za 1 hod minimálnu mzdu 2,08 , -€ + príplatok za nočné alebo sviatky , on dostane paušálny plat , ktorý je vyšší ako naša minimálna hodinová mzda
KEJKA
17.06.13,14:29
Vo všeobecnosti sú údaje o výške platu dôverné.
To, akú zmluvu zam-ec podpíše, je vecou dohody medzi ním a zam-eľom.
Takže oficiálne asi o ničom nevieš.
Je pravda, že pracovníci nemajú byť zvýhodňovaní, ale v tomto prípade ide o rôzne pracovné pomery a firma si takéto zloženie určila zrejme kvôli hospodárnosti.
Akú zmluvu majú tí ZŤP? ak ide o 6hod.úvväzok a odrobíte 7,5 hod, máte nadčasy.
Ovšem treba si uvedomiť, že fond pracovného času sa sleduje za niekoľko mesiacov, v jednom sú nadčasy, v druhom hodiny zasa chýbajú.
Ak máte hodinovú taxu, platia vás podľa počtu odpraoovaných hodín, nie?
Ak vyjde naozaj nadčas, máte dostať príplatok.
Nerozumiem, ako sa smeny môžu deliť, resp. hodiny ako sa rozpočítavajú?
možno má firma mesačnú kvotu hodín pre vás ako kolektív, a tak určí smeny spôsobom, aby tú kvotu naplnila.
Zam-covi na plný úväzok musí dať roboru na plný uvazok.
Dodatok ste podpisovali 1.5.2013, nemuseli ste podpísať, je to prejav súhlasu s danými podmienkami.
S tou hodinovkou by som si nebola taká istá - ak počítaš 20 pracovných dní, vyjde iný preimer, ako ked počítaš 23 pracovných dní - on dostane vždy len tú mesačnú mzdu, zatiaľ čo ostatní môžu dostať aj mzdu za viac hodín a aj príplatky za nadčasy.
lub 123
17.06.13,15:03
Ak pošlem v prílohe rozpis , bude sa dať podľa toho približne určiť ako to je s našim nadčasom?
KEJKA
17.06.13,17:15
za 4 mesiace áno.