baninka
13.03.06,11:10
ahojte, predkym som dala tento prispevok prečítala som aspon 30 príspevkov.Totiž raz čítam tak, o pár príspevkov ďalej zase inak.

Ide mi o to: keď som vpriebehu roku 2005 mala dva zamestnania, jedno od 01-09 a druhé od 10-12 a teraz vo februári som požiadala zamestnávateľa o ročné zúčtovanie - má mi ho urobiť alebo si sama mám robiť ročné zúčtovanie????
Alebo je jedno,koľko zamestnávateľov som mala v roku 2005 a ten posledný, ktorého teraz v roku 2006 požiadam, mi ho urobí.
Berme, že som nemala iné príjmy, len zo závislej činnosti.

Dakujem a vážim si že mi pomáhate. Naozaj.
va1ke
13.03.06,10:12
Ak si požiadala zamestnávateľa tak ti ho urobí zamestnávateľ, ktorého si požiadala.
Zdeni
13.03.06,10:15
ahojte, predkym som dala tento prispevok prečítala som aspon 30 príspevkov.Totiž raz čítam tak, o pár príspevkov ďalej zase inak.

Ide mi o to: keď som vpriebehu roku 2005 mala dva zamestnania, jedno od 01-09 a druhé od 10-12 a teraz vo februári som požiadala zamestnávateľa o ročné zúčtovanie - má mi ho urobiť alebo si sama mám robiť ročné zúčtovanie????
Alebo je jedno,koľko zamestnávateľov som mala v roku 2005 a ten posledný, ktorého teraz v roku 2006 požiadam, mi ho urobí.
Berme, že som nemala iné príjmy, len zo závislej činnosti.

Dakujem a vážim si že mi pomáhate. Naozaj.
Ak si požiadala toho posledného tak ti ho urobí. Zdokladuj celý rok a určite nebude problém. Ak by si ho nebola požiadala, mohla si si podať aj sama typ A.
Zita4
13.03.06,10:17
ahojte, predkym som dala tento prispevok prečítala som aspon 30 príspevkov.Totiž raz čítam tak, o pár príspevkov ďalej zase inak.

Ide mi o to: keď som vpriebehu roku 2005 mala dva zamestnania, jedno od 01-09 a druhé od 10-12 a teraz vo februári som požiadala zamestnávateľa o ročné zúčtovanie - má mi ho urobiť alebo si sama mám robiť ročné zúčtovanie????
Alebo je jedno,koľko zamestnávateľov som mala v roku 2005 a ten posledný, ktorého teraz v roku 2006 požiadam, mi ho urobí.
Berme, že som nemala iné príjmy, len zo závislej činnosti.

Dakujem a vážim si že mi pomáhate. Naozaj.
Ak si doteraz nepožiadala žiadneho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, dáš si sama daňové priznanie FO typu "A". Žiadosť o ročné zúčtovanie dane za rok 2005 totiž musíš dať najneskôr do 15. 2. 2006.
baninka
13.03.06,10:18
ano, presne to iste si myslim aj ja. ak nemam ine prijmy, len zo zavislej cinnosti, poziadala som posledneho zamestnavatela.
Predlozila som mu ciastkove potvrdenia od predchadzajucich zamestnavatelov. Dakujem.
Baninka