Adka2510
17.06.13,20:46
Caute. dDoteraz som mala jednu brigádu v malej predajničke a teraz som si našla ešte jednu brigádu v jednom obchode a preto sa chcem opytat, že či to vadí keď mam 2 brogády. Som študentka ale niekto mi hovori ze nemôžem a zase niekto mi hovori že môžem mať aj dva naraz. Tak ako to s tym vlastne je? Keď mam 2 brigády tak mam nejaky limit zarobku ktory nesmiem presiahnuť či ako? Ďakujem za Vaše rady :))
Tweety
17.06.13,19:59
Môžeš mať aj dve brigády, aj zarobiť môžeš koľko chceš.
veronikasad
17.06.13,20:01
Odvodové zvýhodnenie a uplatnenie NČZD nemôžeš mať súčasne u obidvoch zamestnávatelov - môžeš ich podpísať len u jedného.
Ajucta
17.06.13,22:35
mna by zaujimalo,ako postupovat v tomto pripade. Mam 2 brigady, co treba kam nahlasit, aby som potom nemala problem s danovym priznanim alebo niecim podobnym. Studentom nikto nic poriadne nepovie, takze teraz ich je dost, co by sa im tieto info zisli :) Ako vyriesit tie odvody a veci s tym spojene? :/
kn-alka
18.06.13,05:50
Môžeš mať brigád aj zamestnaní koľko len chceš, aj zarobiť môžeš koľko len vieš.
Rozdiel je len v tom, že len u jedného zamestnávateľa môžeš podpísať odvodové zvýhodnenie do SP a uplatnenie NČZD. U ostatných ti z hrubej mzdy budú strhávané odvody a daň. Na konci roku (teda do 31.03.2014) si musíš spraviť daňové priznanie (alebo požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie), ktorým sa ti vypočíta ročná daň, ktorej rozdiel buď doplatíš, alebo sa ti vráti od štátu.