mato321
17.06.13,20:58
chystame sa prenajat byt a chcel som si overit ci prenajimatel ma vo vylucnom vlastnictve byt, tak ako je uvedene v zmluve.
Na katastri som vsak zistil, ze osoba uvedena v zmluve nebola zhodna s tou uvedenou katastri a pod danym bytom som nasiel nasledujucu informaciu:

PLOMBA VYZNAČENÁ NA ZÁKLADE V - XXXXX/2013

A v dodatkoch:
Záložné právo v prospech Tatra banka, a.s. (IČO ...) na byt č...., podľa V-ZZZZ/13 zo dňa 14.05.2013

Niekde som nasiel ze to znamena, ze sa deje zmena vo vlastnictve ale chel by som si byt isty. Zajtra planujem zavolat na kataster a spytat sa na dany byt.

Ak mate s niecim podobnym skusenosti, bol by som vam vdacny za rady :)
draik
17.06.13,19:37
Vkladové konanie, môže ísť napríklad o zmenu majiteľa bytu. Kataster by Vám viac info, ako je na LV, poskytnúť nemal.
mato321
17.06.13,19:50
takze teoreticky mozem poziatat majitela/prenajimatela aby mi ukazal doklad o kupe alebo ziadost o vklad do katastra?
Kvaka
17.06.13,19:52
Je to určite plomba, ktorá znamená zmenu majiteľa bytu. Kúpil to na hypotéku, záložné právo bolo napísané ešte na LV predávajúceho. Počkaj ešte pár dní, kým bude zapísaný nový majiteľ. Predaj bytu sa zrejme uskutočnil v máji. Nový majiteľ sa rozhodol byt hneď prenajať. Rovno sa ho opýtaj, povie ti. Kataster ti nič nepovie.
mato321
17.06.13,19:58
dakujem, bohuzial cakat velmi nemozem, majitel spomynal ze ho kupil nedavno ale kataster ma na to nekonecnu cakaciu dobu, tak neviem kedy to tam bude uvedene... a nechce miekomu naletiet...
Kvaka
17.06.13,20:02
Kataster má lehotu 30 dní. Vklad záložného práva bol 15. mája.
draik
18.06.13,05:45
Môžte. Vlastníkom bytu sa stane až potom, čo správa katastra vklad povolí.