sally7
18.06.13,03:02
p.učiteľla v Mš pije!!!
... Máme milých susedov , mladá rodinka..maličký začal chodiť do škôlky a ona čaká ďalšie babätko.. ..Jurkovi sa v škôlke páči,ale neviem ..začal mi rozpravať o p.učiteľke, ktorá počas ich poobedňajšej siesty fajči, telefonuje a pije z fľaše a potom sa smeje..neviem, ale asi v podstate by mi by to malo byť jedno však nejde o moje dieťa,,,ale?????????,jedná sa o dlhodobý problém, ,,už mojej sestrenici dcérka si vybila pod jej dozorom v škôlke na preliazačke..novovyrastený zub...deti rozprávajú ako ich učiteľka pije pri opekani klabasiek....na karnevale mala červené oči??.....teraz ju tiež stretavam na letných terasach krčiem..opitú..!!!!!!!!!!je zjavné , že holduje alkohoholu..
neviem ako by som mala Jurkovi pomôcť,,,,,a tiež ako správne postupovať aby som nikomu neubližila..ďakujem vopred za všetky rady ahlavne za Jurka!!
Ice dive
18.06.13,04:31
Keď si si to všimla ty, čo nemáš v škôlke dieťa t.j. neprichádzaš do bežného styku s danou učiteľkou, čo na to rodičia???????? veď taká učiteľka má na starosti 15 - 20 detí... a tebe rozprávajú "cudzie" deti ako pije pri opekaní klobásiek, resp. na karnevale čo je evidentne akcia rodičia + deti... neverím tomu, že ak by bol problém učiteľky taký okatý, že si to všímajú už aj susedia detí, ktoré chodia do škôlky, že by s tým vedenie škôlky resp. ostatný rodičia niečo neurobili... veď tiež majú oči a sú v škôlke častejšie ako ty...
tictac7
18.06.13,05:10
"...už mojej sestrenici dcérka si vybila pod jej dozorom v škôlke na preliazačke..novovyrastený zub..."

...toto je dobré. Vieš koľkokrát som si ja v škôlke a v škole niečo zlomila? ...a učiteľky určite nemali vypité...
alaya1
18.06.13,06:09
Tak to som sa pobavila. Hodnotit schopnost, ci zavislost ucitelky na alkohole, na zaklade vymyslov deti v predskolskom veku. Pila z flase- ja pijem mineralku zasadne z flase, na karnevale mala cervene oci- no, niekto tam ma aj monokle-). Tak mila otazka-).
buchač
18.06.13,06:53
sally7 píše ....
...teraz ju tiež stretavam na letných terasach krčiem..opitú..!!!!!!!!!!je zjavné , že holduje alkohoholu..

To asi nebude výmysel .....
zanetth
18.06.13,07:10
A rozprávala si sa o tom s Jurkovou maminou??? Veď ak je to tak ako píšeš, musela si tiež niečo všimnúť a možno sa jej to tiež nepozdáva, len sa nechce ozvať ako prvá... Nemyslím si, že dieťa vymýšľa, už len to, že učiteľka fajčí v škôlke sa mi nezdá ok... Deti v tomto veku bývajú skôr úprimné a nemajú zábrany hovoriť pravdu, aj keď nevravím, že si vôbec nevymýšľajú. Ja by som sa najskôr porozprávala s chlapcovou mamou...
Jarka 1
18.06.13,07:10
Ja som sa tiež stretla s tým, že učiteľka v MŠ pila. Mala na starosti malákov t.j. vek 3 - 4 roky. Skončilo sa všetko jej samovraždou. V prvom rade treba upozorniť riaditeľku, ak sa bojíte, pošlite list anonymne. Nie s obvinením, ale zatiaľ iba s podozrením a žiadosťou o kontrolu stavu. Ak je riaditeľka zodpovedná, bude to riešiť.
kukučka
18.06.13,07:22
Alaya1, čakala by som od Teba ako profesionálky skôr radu a nie zneváženie jak detí, tak tej, ktorá má snahu pomôcť.
Jarka 1
18.06.13,07:31
V prípade o ktorom som písala, sme o tom vedeli takmer všetci, okrem riaditeľky. Pred tou sa to tutlalo, ani jedna nechcela byť tým bonzákom a rodičia nadávali iba medzi sebou, lebo sa báli, aby sa učiteľka potom "nevozila" na ich dieťati. Preto navrhujem ten anonymný list. Napísať by ho však mal rodič a suseda mu môže vhodne poradiť.
zanetth
18.06.13,07:35
Tiež mám pocit, že asi o tom bude vedieť viac rodičov, len sa boja ozvať...
Jarka 1
18.06.13,07:43
Treba vy chádzať z toho, že to vôbec nemusí byť pravda. Ak je riaditeľka zodpovedná, námatkovými kontrolami si to preverí. Keď bude všetko v poriadku, tak tým sa to končí. Pani učiteľka by sa o tejto záležitosti potom nemala nikdy dozvedieť. Pani riaditeľka, ako profesionálka, by o tom nemala nikomu klábosiť. Inak nie je hodna svojej funkcie.
Braňo
18.06.13,07:51
to čo robí vo svojom voľnom čase, to riešiť nemôžeš, avšak v prípade, že máš dôkaz, že to robí počas pracovnej doby, odporúčam priniesť dôkaz priamo nadriadenej (napríklad riaditeľke škôlky). Odporúčam ju odfotiť priamo pri konzumácii alkoholu.
zanetth
18.06.13,07:55
Samozrejme, že to nemusí byť pravda, a to že ju ľudia vidia vo voľnom čase sedávať na letných terasách nie je argument... Vo voľnom čase si môže robiť čo chce...Pokiaľ samozrejme na druhý deň nepríde s "opicou" do škôlky... Ale fajčenie v škôlke by som napr. ja netolerovala.... To riaditeľka necíti, že je v škôlke nafajčené? Ťažko radiť, nevidíme do toho, nepoznáme zainteresované osoby, ale riešiť by to mali samozrejme predovšetkým rodičia tých detí, ktoré škôlku navštevujú...
arizona
18.06.13,08:18
Mne sa to nezda. Ak by ucitelka bola natolko zavisla na alkohole, ze pije "okato" z flase aj v praci a neskryva sa s tym, je to dlhodobejsia zalezitost,urcite by si to vsimlo aj jej najblizsie okolie,rodicia deti,kolegovia, nadriadeni.

Aj zopar glgov akehokolvek alkoholu je z cloveka citit...to neverim, ze v dnesnej dobe by nik z rodicov neprotestoval,nehlasil riaditelovi,alebo nespravil "krik" na ucitelku,keby zacitli z jej dychu alkohol!
A ak aj fajci, tak si ide zapalit urcite von,nefajci v triede,aby ju deti pocas siesty videli....
A to, ze nejake dieta sa v skolke zrani,nie je vynimocne, to sa proste stava aj najsvedomitejsim ucitelkam. Vela urazov deti sa stava aj v rodinach, kde rodic ma na starosti jedno dieta.

Je pravda, ze deti su zvacsa pravovravne,ale netreba zabudat aj na to, ze vela deti ma bujnu fantaziu...
Jarka 1
18.06.13,08:20
Prečo by ju mal niekto špehovať a fotiť. Riaditeľka je predsa platená za to, aby všetko osobne preverila. Je zaplatená za chod MŠa zodpovednosť s tým spojenú.
Zita5
18.06.13,08:38
Ak si myslíte, že ohrozuje deti ...bolo by Vašou povinnosťou to oznámiť ...avšak treba si uvedomiť,že potrebujete dôkaz.Inak sa do nepríjemností dostanete osobne Vy.
alaya1
18.06.13,09:13
Ake znevazenie? To, ze 3-5 rocne dieta povie, ze ucitelka ma cervene oci, ci ze pije / CO?/ z flase? Tak podla mna nie je ziadny dokaz alkoholizmu Ak by mala zaujem pomoct, tak by to neriesila na Porade, ale napisala, alebo osobne to riesila s vedenim skoly. Som sa zasmiala, je vidiet, ze ste v predskolakmi nikdy nic neriesili, co ti nakecaju.Buchac-to co ma spolocne s vyucovacim procesom?
alaya1
18.06.13,09:16
S tebou absolutne suhlasim.
Zita5
18.06.13,11:09
Presne tak.Riaditeľka by mala spraviť na pracovisku skúšku na požitie alkoholu v pracovnej dobe.Aj to jej vyplýva z jej povinností ,občas takúto kontrolu spraviť .Ani mne by sa nepáčilo, ak ja niekam pôjdem a budem niečo piť , hoci aj nealko, alebo alko popri káve ...tak určite by som ich hnala aj s fotoaparátom.To je moja vec,čo ja si v súkromnom živote robím .
buchač
18.06.13,11:22
Alaya ....na jednej strane vyzdvihuješ do nebies tú prácu pedagóga ...ale veď v poriadku , treba si vážiť dobrých ..
Na strane druhej zasa znevažuješ názor rodiča , ktorý si chce dieťa chrániť ??? Kua , ak sa nebodaj niečo prihodí najakému dieťaťu a potvrdí sa ten alkohol ??? Vtedy už zvykne byť neskoro sypať si popl na hlavu ...

Prečítaj si prvý príspevok a vetu , naktorú som poukázal , t.j. , že učiteľka chodí po krčmách chlatajúc . Mi nepovedz , že do rána vytriezvie a ak už má také stavy , tak sa tomu vrví alkoholik !!!

Tú poznámku na záver o vyučovacom procese si nechaj pre svojich zverencov . Tu ide o niečo iné predsa ....o chlast ...

Kua , Ty byť učiteľkou mojich detí , tak nestíhaš s takými názormi ...Jedna to skúšala v materskej škole ( dokonca to bola zástupkyňa ) , no narazila na pravého .
Také vetry som jej narobil , že potom bola už v kľude ...
julysak
18.06.13,13:35
Jedna Jarka by mala ísť učiť etiku :
Dobré princípy pre občiansku spoločnosť :
1, anonymné udanie
2, susedia, čo o tom priamo nevedia - poradia
3, námatkové kontroly
4, učiteľka by sa to nemala dozvedieť
(to ju ako riaditeľka uspí pred námatkovou kontrolou ???????? )
5, keď bude všetko v poriadku , iba potom to začne :
- rodič bude nespokojný, že učku nenačapali
- učka bude oprávnene urazená
- z riaditeľky bude gestapák
Iba suseda bude spokojná, ako si to s tou učkou za ten zub vybavila :D :D :D
julysak
18.06.13,13:40
PREČO ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ??????
to riešiš ty a tu ???
To je to iba vykecávanie.
Ak máš pocit, že možno pije / zájdi do škôlky a ak bude zjavné, že pila, hneď to povedz riaditeľke (a nie tu mudrovať za čo je r. platená ! )
julysak
18.06.13,13:43
Prečo je nadpis témy : "pije" a nie možno pije / 5 ročný chlapček mi povedal, že pije (a z fľaše - a ešte sa svynajenna aj smeje / / nie je ten chlapec z rodiny , kde otec pije a ostatní majú zakázané vtedy smiať sa ???????? )
buchač
18.06.13,16:13
Mladá, čerstvo vyštudovaná blonďavá psychologička, nastupuje do prvej prace.
Stala sa psychologičkou na základnej škole.
Hneď od rana behá a hľadá nejaký “problém”. Vyjde na školský dvor, tam vidí skupinku chlapcov, ako sa hrajú s loptou.
Vtom si všimne jedného, ako stojí neďaleko, len tak – krok vľavo, potom dva doprava…
Psychologička si hovorí: No, to je jasné, introvert, začnem s ním ihneď terapiu a zapojím sa do hry…!
Podíde k nemu a milo ho osloví:
" Čože sa deje zlatíčko…? Prečo sa nehráš s ostatnými a len poskakuješ doľava, doprava? Máš nejaké problémy sa zaradiť k ostatným alebo ta šikanujú? Zver sa mi, mne môžeš plne dôverovať"…
A chlapček prekvapene odsekne:
” Teta, choďte do puče, ja som brankár…’
sally7
18.06.13,19:16
..žijeme v malom meste, tá učiteľka má vplyvných ľudí za sebou...ja sama mám obavy z možných následkov z toho, že som tu pridala príspevok....to že ona pije , každý vie , je to jej problém, ale je mi ľuto tých deti...keď celú noc prechlastá je fakt citiť z nej alkohol na diaľku..rodičia sa boja..a riaditeľka? to nieje zodpovedná osoba...zvolená podľa politických a finančných kriterii(ale zbytočne tu budem stracať čas ohovaraním)..mne je ľuto tých deti, čiže by som Vás poprosila o rozumné riešenie popr.postup??neviem ani kto má teraz v kompetencii Mš?
sally7
18.06.13,19:21
..a čo keď riaditeľka pije s ňou..?,stači sa pozrieť na stranku ich škôlky..napr. opekačka v prírode..rodičia aj učiteľky sú pod obraz boži..a ?,???
sally7
18.06.13,19:21
..a kde to mám oznamiť?,
sally7
18.06.13,19:28
citujem ťa Braňo..to čo robí vo svojom voľnom čase, to riešiť nemôžeš,...aha myslim, že osoby verejne činné sa majú vo svojom voľnom čase správať ukážkovo!!!!byť nám obyčajným ľudom príkladom...veď sú platení z naších daní,,podľa teba je v poriadku ak sa napr. miestný policajt vyciká uprostred parketu na diskoteke????!!!!
sally7
18.06.13,19:31
učiteľka v štatnej Mš je ..osoba tiež verejne činná...má byť príkladom a vzorom..
tictac7
18.06.13,19:32
to snáď nie, tak pijú všetci, ešte aj riaditeľka, aj rodičia, aj deti.... A to tam majú fľae alkoholu porozhadozované alebo je to cez tie fotky aj cítiť?Inak, ak sa nejedná o súkromnú škôlku, tak zriaďovateľom je obec a teda nad riaditeľkou je starosta. Prosím, len nenapíš, že aj on s nimi pije.
sally7
18.06.13,19:32
iste pije..absolovovala už asi tri protialkoholické liečenia..
sally7
18.06.13,19:36
..iste nenapisala som tu všetko..bav sa ďalej..tu ide o deti
KoxXxo
18.06.13,19:36
čakal som že postranný rozhodca, ale dobre
kukučka
18.06.13,19:37
Ty si sa pobavila, ja som sa zamyslela, mám tiež "milú" otázku priamo na Teba: alaya1, nepiješ aj Ty?
tictac7
18.06.13,19:43
...veď hovorím - všetci pijú - vystrieľaj ich a máš vybavené - škoda, že sa neužitočné nedá dať aj za komentár a nedá sa táto akože téma uzavrieť. Niekto si tu len prišiel nakydať na osobu, ulicu, obec, všetkých.....
alaya1
19.06.13,04:32
Predsa jej nadriadenej, ze si ju videla pit na terase.
alaya1
19.06.13,04:35
Takze uz nie len ona, ale aj riaditelka, rodicia vsetci nasavaju??. Tak som sa nemylila, opat a zase.A ostatnym pekny den.-))
alaya1
19.06.13,04:39
Vies co kukucka-ano pijem a vcera, dnes ovela viac, ako inokedy,.lebo keby som nepila, dopadnem ako ty- budem mat haluze z dehydratacie
Stanislav 1975
19.06.13,05:48
Panebože- Ježíš, Mária, Jozef- z tejto Porady je taká trápna stoka ako nič iné, každý druhý pridávateľ tém úchylák...-sally, ked všetci pijú,tak pi aj ty s nimi a máš pokoj...
Braňo
19.06.13,07:40
podľa mňa to v poriadku nie je, ja sa tak nesprávam, ale správajú sa tak napríklad aj poslanci býv. parlamentu Slota a pod).
Braňo
19.06.13,07:42
morálne kritériá, ako bolo kedysi, že učiteľ bol vzor, už dávnom neplatia - učiteľ je momentálne takmer sociálny prípad na okraji spoločnosti.
Gabi03
19.06.13,07:52
no po dlhej dobe som prišla na poradu a začítala sa .... fakt to tu upadá, a nie len nový členovia, ale aj starí poraďáci! Myslím si, že sally7 sa úprimne bojí o tie deti. V septembri pôjde aj môj syn do škôlky a nechcela by som, aby tam bola takáto učiteľka. Zadávateľka iba pýtala rady a vy ste ju začali odsudzovať za jej myšlienky...
Ice dive
19.06.13,08:11
pozri, nikto tu nikoho neodsudzuje... ale za mojich mladých čias, ak som ja v škole vystrájal, dostal som poza uši od učiteľky jednu a druhú od rodiča keď sa to dozvedel... (obrazne povedané...) dneska pedagóg sa opováži niečo povedať a dostane jednu pozauši od chovanca a druhú od rodiča... lebo náš Kevin, Onur, Jack... by také niečo nikdy neurobil...
Deti majú bujnú fantáziu, a ver tomu, že ak niečo povie 5 ročný Jurko sally 7 tak to isté určite povie aj doma resp. nechce sa mi veriť, že z 25tich detí ani jedno by na tento problém nepoukázalo... a nezačal by sa riešiť... za ďalšie ak máme byť objektívny treba zvážiť aj to, či náhodou sally7 nie je istým spôsobom zaujatá voči danej učiteľke, keď pod dohľadom daného pedagóga si dcéra jej sesternice vybila zub...
Gabi03
19.06.13,08:28
úplne súhlasím, mám niekoľko známych učiteľov/liek aj v škôlke aj na ZŠ a viem, ako to tam v dnešných časoch chodí. aj o tej fantázii viem niečo (2,5 ročný syn všade vidí buď zajačikov alebo červené autá :D ). Ale väčšina príspevkov skôr útočným štýlom odpovedala voči Sally7. Stačilo by len upozornenie, nech si preverí fakty a ak má niekto nejakú radu, tak ju poskytnúť, prípadne osobné skúsenosti... Toď vsjo, nič viac a nič menej ;)
alaya1
19.06.13,10:38
sally 7- bavis sa dobre? Ak je niekto po 3 protialk. lieceniach, neuci v materskej skole. Ale to ty dobre vies. Ak pije ona, aj riaditelka, aj rodicia podla teba, tak to vsetko spis a posli starostovi, ci primatorovi mesta.Ak vsak nepije aj on.