yvica
18.06.13,08:05
prosím o radu, doniesli mi faktúry z čiech za rok 2012, čo s nimi zaúčtovať ako nedaňový výdavok a mám ich uvádzať aj do výkazu dph-samozdanenie??? dík
a_je_to
18.06.13,09:56
Prečo ... nedaňový ? Keď § 17/29 ZoDP to umožňuje ako daňový ? Áno, aj do priznania DPH, ako samozdanenie a odpočet, ale už iba dodatočné, za príslušné obdobie. Poponáhľaj sa, lebo ak správca dane nato príde skôr, než ho podáš - cez súhrnný výkaz dodávateľa, tak to bude aj daňový delikt.
marjankaj
18.06.13,10:02
Daňový výdavok je to v JU až po zaplatení.
yvica
18.06.13,11:14
ale neviem ako mám urobiť dodatočné dph keď mám uzatvorené účtovné knihy.
marjankaj
18.06.13,11:17
Opýtaj sa autora programu. Tu nikto netuší v akom softe pracuješ.
a_je_to
18.06.13,11:52
účtuješ do tohto obdobia, ale výsledné priznanie DPH manuálne rozpíšeš do jedného riadneho a jedného dodatočného, ktoré pripočítaš k pôvodnému a podáš ako výsledné dodatočné. Dokumentáciu si odložíš ako prílohu pôvodného.
yvica
18.06.13,15:25
no tak z toho som jelen, do minulého roka sa mi nedá účtovať, robím money s3
KEJKA
18.06.13,17:27
JU?
PU?
účtuješ do tohto obdobia.
Len DP DPH urobíš dodatočné.
Do r.2012 už neúčtuješ. Dodatočné DP urobíš v eDane a pošleš elektronicky alebo vytlačíš a pošleš poštou.
Zaúčtuješ v r. 2013
Kedže ide o samozdanenie, výsledok DPH /DP či NO/ sa nezmení, len riadky budú mať iné sumy.
yvica
25.06.13,01:17
PU, ale dodatočné sa mi nedá urobiť v money s3 keď mám urobenú uzávierku a uzavreté účtovné knihy, nemôžem ich predsa nahodiť do r. 2012, to by sa mi tam všetko pomenilo a keby som ich nahodila tento rok s poznámkou, že boli doručené v júni?
KEJKA
25.06.13,06:04
opakuješ stále to isté. Do r.2012 už neúčtuješ. Dodatočné urobíš v eDane a pošleš elektronicky alebo vytlačíš a pošleš poštou.
Zaúčtuješ v r. 2013.