ali8
18.06.13,09:30
chcem sa spytat uzavreli sme dohodo o vykonani prace nepravidelny prijem od 15.5. do 31.8. v maji bolo odpracovane 2dni, mam robit teraz v juni vyplatu za maj alebo na nepravidelny prijem sa to robi az po ukonceni dohody?
Mila123
18.06.13,07:39
tak ako ste sa dohodli v dohode, kedy bude odmena splatná......
ali8
18.06.13,07:41
ja som to chapala ze pri nepravidelnom prijme sa odmena vyplaca az po ukonceni dohody nieje to tak? mozem normalne pri nepravidelnom prijme spravit kazdy mesiac vyplatnu pasku a vyplatit odmenu?
ali8
18.06.13,07:45
este by ma zaujimalo mam program MRP ak som dala za maj odpracovane 2dni do vyplaty vypocitalo mi len odvod za zdravotnu poistovnu a dan, toto sa plati kazdy mesiac alebo tak ako socialne poistenie az po ukonceni dohody? a co s prehladami o zrazenych a odvedenych preddavkoch na DÚ tie sa zasielaju kazdy mesiac vsak?
Mila123
18.06.13,07:48
ja som to chapala ze pri nepravidelnom prijme sa odmena vyplaca az po ukonceni dohody nieje to tak? mozem normalne pri nepravidelnom prijme spravit kazdy mesiac vyplatnu pasku a vyplatit odmenu?

ako ste určili, že táto dohoda je na nepravidelný príjem?
ali8
18.06.13,07:50
ja som to chapala ze pri nepravidelnom prijme sa odmena vyplaca az po ukonceni dohody nieje to tak? mozem normalne pri nepravidelnom prijme spravit kazdy mesiac vyplatnu pasku a vyplatit odmenu?

ako ste určili, že táto dohoda je na nepravidelný príjem?

tak ze neviem kedy budem zamestnanca potrebovat vcase od 15.5 do 31.8. nebude pracvoat pravidelne ale napriklad aj v maji odpracoval len 2dni.
Mila123
18.06.13,07:54
este by ma zaujimalo mam program MRP ak som dala za maj odpracovane 2dni do vyplaty vypocitalo mi len odvod za zdravotnu poistovnu a dan, toto sa plati kazdy mesiac alebo tak ako socialne poistenie az po ukonceni dohody? a co s prehladami o zrazenych a odvedenych preddavkoch na DÚ tie sa zasielaju kazdy mesiac vsak?
program ti dobre počítal, preddavky na DU sa vykazujú mesačne podaním prehľadu
ali8
18.06.13,07:57
este by ma zaujimalo mam program MRP ak som dala za maj odpracovane 2dni do vyplaty vypocitalo mi len odvod za zdravotnu poistovnu a dan, toto sa plati kazdy mesiac alebo tak ako socialne poistenie az po ukonceni dohody? a co s prehladami o zrazenych a odvedenych preddavkoch na DÚ tie sa zasielaju kazdy mesiac vsak?
program ti dobre počítal, preddavky na DU sa vykazujú mesačne podaním prehľadu

dakujem, takze aj dan aj zdravotne poistenie z dohod sa odvadza mesacne akurat socialka sa odvedie az po ukonceni dohody?
Mila123
18.06.13,08:34
máte v dohode dohodnutý termín výplaty? odmeny?
Mila123
18.06.13,08:34
este by ma zaujimalo mam program MRP ak som dala za maj odpracovane 2dni do vyplaty vypocitalo mi len odvod za zdravotnu poistovnu a dan, toto sa plati kazdy mesiac alebo tak ako socialne poistenie az po ukonceni dohody? a co s prehladami o zrazenych a odvedenych preddavkoch na DÚ tie sa zasielaju kazdy mesiac vsak?
program ti dobre počítal, preddavky na DU sa vykazujú mesačne podaním prehľadu

dakujem, takze aj dan aj zdravotne poistenie z dohod sa odvadza mesacne akurat socialka sa odvedie az po ukonceni dohody?
áno, SP sa odvádza až po ukončení dohody, i keby to bolo o 5 rokov
ali8
18.06.13,08:50
máte v dohode dohodnutý termín výplaty? odmeny?

v dohode je len ze pracovnik vykona pracu od 15.5. do 31.8. a za riadne vykonanu a odovzdanu pracu vyplati zamestnavatel 2€ na hodinu nieje tam konkretny vyplatny termin, takze mozem mu kazdy mesiac spravit vyplatnu pasku? ja som to pochopila ze pri nepravidelnom prijme sa vyplaca az po ukonceni ale ked sa da aj kazdy mesiac lepsie by mi bolo takto.
ali8
18.06.13,13:50
takze moze byt dohoda na nepravidelny prijem vyplacana aj kazdy mesiac ci len po ukonceni dohody? ako to vlastne?
avalik
18.06.13,14:03
takze moze byt dohoda na nepravidelny prijem vyplacana aj kazdy mesiac ci len po ukonceni dohody? ako to vlastne?

§ 226
(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

cize, ak v dohode nie je uvedene, ze cast odmeny bude splatna dajme tomu mesacne, tak nemas pravny dovod na vyplatenie odmeny mesacne - vyplatit mozes az po dokonceni a odovzdani prace.
marjankaj
18.06.13,14:09
máte v dohode dohodnutý termín výplaty? odmeny?

v dohode je len ze pracovnik vykona pracu od 15.5. do 31.8. a za riadne vykonanu a odovzdanu pracu vyplati zamestnavatel 2€ na hodinu nieje tam konkretny vyplatny termin, takze mozem mu kazdy mesiac spravit vyplatnu pasku? ja som to pochopila ze pri nepravidelnom prijme sa vyplaca az po ukonceni ale ked sa da aj kazdy mesiac lepsie by mi bolo takto.

Tak to by som ťahal aj nočné. To je 48 € za deň a krát 124=5952 € :--- Čím dlhšie to bude robiť, tým viac zarobí. :D
ali8
18.06.13,14:12
takze odmenu mozem vyplatit za tie tri mesiace az po ukonceni dohody, takze ziadne vyplatne pasky sa zamestnancom nevydavaju az naraz na konci pri ukonceni, a co s potvrdenim z uradu prace ktory mi doniesol zamestnanec pisat nulovy prijem a az po ukonceni dohody sa v poslednom potvrdeni napise celkovy prijem za tie tri mesiace? ale na zdravotnu poistovnu sa odovzdaju mesacne vykazy a odvadza zdravotne poistenie vsak?
ali8
18.06.13,15:35
prosim vie mi niekto poradit?
ali8
19.06.13,07:15
prosim prosim vie mi niekto poradit surne to potrebujem, neviem ani co napisat do potvrdenia o mzde pracovnikovi pre urad prace.
Jana Motyčková
19.06.13,15:54
Keď vo výplate za máj nič nedostane, tak mu do potvrdenia nič nenapíšete, resp napíšete, že príjem je nulový. Ale pozor, ak v auguste dostane príjem za 4 mesiace a prekročí limt, vyradia ho z úradu práce.