victoria
13.03.06,11:48
Ahoj všetci,

myslím že vám nižšie priložený dokument, resp. vyjadrenie DR SR k mandátnym zmluvám pomôže pri ukončovacích prácach k priznaniam ale aj neskôr. Skúste prípadne nahodiť nejakú diskusiu s vašimi skúsenosťami a postrehmi.

Pekný deň
STRELEC
13.03.06,10:54
Mal som problémy s vytlačením, tak som len uložil.

Nie je moc o čom diskutovať. Len možno pre doplnenie - činnosti vykonávané na základe mandátnej či inej zmluvy môžu byť zaradené samozrejme aj do §5. Závisí od daného konkrétneho prípadu (predmetu zmluvy). U provízie (jedno aký typ zmluvy) ide o §6.
fasia
13.03.06,13:23
Odmena vyplácaná na základe zmluvy o dielo spadá pod aký paragraf?
STRELEC
13.03.06,13:36
Odmena vyplácaná na základe zmluvy o dielo spadá pod aký paragraf?ZoD je najčastejšie využívaná medzi podnikateľskými subjektami na práce a dodávky - takže vtedy §6.
Beata
18.10.06,08:37
Prikladám dokument "Najčastejšie otázky týkajúce sa dane z príjmov zo závislej činnosti", v ktorom sa DR SR vyjadruje aj k mandátnym zmluvám.
eop
08.02.07,08:37
Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom odmien. Jedná sa o to, že s.r.o. má podpísanú mandátnu zmluvu s FO-podnikateľom, že mu bude s.r.o. vyplácať 50.000,- sk odmenu za 6mesiacov za zabezpečenie chodu s.r.o. Tento szčo nie je ani konateľ, ani spoločník, má len súhlas konateľa zastupovať s.r.o. a konať v mene s.r.o. Neviem, či som to dobre vysvetlila. Teraz mi prišli oznámiť, že chcú tú odmenu dať ešte do roku 2006, aj že bola vyplatená. Čo treba spraviť? Čítala som, že sa musia platiť nejaké odvody? Máme to spraviť radšej na základe faktúry? Že szčo fakturuje s.r.o. za činnosť na základe mandátnej zmluvy? Tak by to podliehalo iba dani z príjmu? Prosím súrne o akúkoľvek radu. ´Dakujem.
eop
08.02.07,15:41
:mee: :mee: NEVIE NIKTO PORADIŤ??? :mee: :mee:
eop
08.02.07,17:36
Ja skúsim: Na začiatku témy vpravo hore. V rámčeku.

??:confused: Nerozumiem, čo tým myslíš?
STRELEC
08.02.07,17:46
mimotemy Možno aj preto nebola odpoveď.
eop
08.02.07,17:53
Ahoj všetci,

myslím že vám nižšie priložený dokument, resp. vyjadrenie DR SR k mandátnym zmluvám pomôže pri ukončovacích prácach k priznaniam ale aj neskôr. Skúste prípadne nahodiť nejakú diskusiu s vašimi skúsenosťami a postrehmi.

Pekný deň


.STRELEC.. Ďakujem za ochotu, ale sú tu rôzni ľudia, niektorí sem idú, aby poradili, niektorí aby človeka odpísali, Ale v poho. Keď ťa to baví. mimotemy
Monika Kováčová
09.02.07,16:02
eop nepaprč sa a založ novú tému. Toto je téma na diskusiu k vyjadreniu sa DRSR k mandátnym zmluvám. Poradíme ti, nikto ťa neodpisuje. Ale dodržuj naše pravidlá. Aspoň toľko by si mohol urobiť. Tvoja otázka má veľa otázok. Rozumieš? Keby ti odpovedáme, tak sme totálne mimo témy, t.j. mimo pôvodnej diskusie k vyjadreniu sa DRSR.
eop
09.02.07,16:08
Ahoj všetci,

myslím že vám nižšie priložený dokument, resp. vyjadrenie DR SR k mandátnym zmluvám pomôže pri ukončovacích prácach k priznaniam ale aj neskôr. Skúste prípadne nahodiť nejakú diskusiu s vašimi skúsenosťami a postrehmi.

Pekný deň

Ďakujem, mňa len zarazil prístup "strelca" akým štýlom napísal. Dá sa to aj slušne vysvetliť. Potrebovala som to vtedy rýchlo vedieť a táto diskusia sa mi zdala byť o tom. Tak sorry.
Dík. Pekný víkend