SAIVI
18.06.13,14:30
Česká prepravná spoločnosť, platca DPH v CR, pre nás ( platcu DPH v SR ) vykonala prepravu materiálu, ktorá bola uskutočnená len v rámci územia SR.

Prijatá faktúra za prepravné služby - má byť vystavená bez DPH ?
V ktorých riadkoch DPH priznania to bude uvádzané?

..ďakujem dopradu za odpovede
a_je_to
18.06.13,22:11
Áno, faktúra od IČ CZ je bez DPH s odkazom, že daň platí príjemca služby. Základ uvedieš do riadku 11, do riadku 12 dopočítaš k nemu DPH /samozdaníš/ a vypočítanú DPH uplatníš hneď v odpočte iba cez riadok 21. Výsledná DPH z týchto riadkov tak vyjde nula.
SAIVI
21.06.13,13:29
ďakujem. pozrela som to v zákone ..a nie do riadku 9 a 10 by to malo ísť? ..do riadku 11 a 12 spadá §69ods3 " ..zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň.. " Aj naša spoločnosť aj dodávateľ je platca DPH..takže sme zdaniteľnými osobami. ..alebo to zle chápem?
a_je_to
21.06.13,21:58
... asi to zle chápeš. Riadky 9+10 od 11+12 sa líšia tým, že do 9+10 ide to, čo poskytovateľ nemusí uvádzať v svojom súhrnnom výkaze /u CZ rovnako, ako náš § 80/1/d , ale český zákon/. Do riadku 11+12 idú služby, ktoré sa do súhrnného výkazu u poskytovateľa uvádzajú. A doprava od platiteľa, platiteľovi inej kr. EU ide do SV, lebo je podľa § 15/1, nie § 16. To je triediaci rozdiel, nie nič iné. To, že vy ste ... a musíte byť platiteľ a prijímate od platiteľa, je záväzne zakódované v podmienke §-u 15. Ak by jeden z obchodných partnerov nebol platiteľom v svojej krajine, tak nejde o službu podľa § 15. Tvoja služba patrí do r. 11+12.