SAIVI
18.06.13,14:36
Naša spoločnosť - platca DPH v SR , vykonala službu pre českú spoločnosť ( platcu DPH v ČR ) v jej sídle ( v ČR )
1 . Faktúru za prevedenie služby ( drvenie materiálu ) - vystavíme bez DPH
2. Uvedieme v súhrnom výkaze DPH za príslušný mesiac s kodom 2-služby
3. v DPH priznaní sa uvádza? ..alebo nie? ..ak áno - v ktorom riadku?

..už sa v tom nevyznám toľko som toho počítala : ( ..dakujem dopredu za odpoved.
a_je_to
18.06.13,18:44
1. = áno. 2. = áno. 3. = Miesto dodania služby je v ČR. Nielen podľa sídla subjektu v zmysle § 15/1 ZoDPH, ale aj fyzického plnenia. Služba tohto typu u poskytujúceho IČ SK nie je vôbec predmetom dane a v priznaní DPH nemá ani určený riadok. Ide iba do súhrnného výkazu. Ale daňová povinnosť v zmysle nášho § 15/4 vzniká prijatím služby u príjemcu služby podľa legislatívy EU prenesenej do štátnych legislatív.
SAIVI
21.06.13,13:34
..ďakujem