lubko6394
18.06.13,14:37
Minulú nedeľu som dostal SMS z O2, že mi bola vystavená faktúra vo výške xx Eur, že na jej úhradu mám použiť VS yy a na č. účtu zz. Keď neprišla, tak vo štvrtok som volal na zákaznícku linku aby mi povedali akým volským povozom ju poslali, a dohodli sme sa, že ešte počkáme a ak nepríde, že zavolám dnes. Dovolal som sa tetuške, vysvetlil čo a ako a tetuška mi povedala, že mi môžu vystaviť novú faktúru, ale že to bude spoplatnené, lebo oni mi faktúru už raz poslali a ak chcem novú, tak že za poplatok. To nemala. Reku vy si vystavíte faktúru, pošlete ju nespoľahlivým spôsobom a namiesto poďakovania za upozornenie a stratu drahocenného môjho času chcete odo mňa bubáky ? Ešte čosi zamrkotala o Elektronickej faktúre, že si ju môžem vytlačiť sám. A čo dám účtovníkovi ? Ten chce jasný daňový doklad a nie čosi elektronického.
Tak ma ešte napadlo, že podobné chceli aj elektrikári ktorí dodatkom ešte chceli automatické predĺžovanie zmluvy že ostanem u nich. Poskytovateľ netu zase v predlžovacej zmluve nenápadne napísal, že dohodnutá je elektronická faktúra a vystavenie tlačenej môže byť spoplatnené.
Tweety
18.06.13,12:54
Aj elektronická faktúra na ktorej ste sa dohodli je uznaným dokladom-faktúrou podľa § 71 Zákona o dph..
avalik
18.06.13,12:58
Aj elektronická faktúra na ktorej ste sa dohodli je uznaným dokladom-faktúrou podľa § 71 Zákona o dph..

ja som pochopila tak, ze na elektronickej FA sa nedohodli ... faktura mu nebola dorucena a za poplatok, ze mu vystavia novu, inac ze ich to nezaujima :eek:
Tweety
18.06.13,13:00
Novú tlačenú za poplatok chcú a k elektronickej asi zatiaľ nedal súhlas, lebo si myslel, že ju nemôže dať účtovníčke, lebo to nie je relevantný doklad,. Ja som to tak pochopila.
avalik
18.06.13,13:06
tak to otocim, ja som zrusila suhlas s elektronickym zasielanim faktur (nebudem tlacit reklamy operatora na svoje naklady).
co teraz ak operator "akoze" posle fakturu, faktura mi nedojde, co potom? ma pravo na vyzadovanie poplatku za "opatovne" vystavenie faktury?
Tweety
18.06.13,13:07
Nie, to určite nemá, vyhotoviť a zaslať faktúru mu prikazuje zákon.
Katy a R
18.06.13,13:21
Nie, to určite nemá, vyhotoviť a zaslať faktúru mu prikazuje zákon.
.. ale asi nie doporučene ??
Operátor môže tvrdiť - že si povinnosť splnil. A že ju klient zahodil s letákmi (príklad..)
lubko6394
18.06.13,14:20
Aj elektronická faktúra na ktorej ste sa dohodli je uznaným dokladom-faktúrou podľa § 71 Zákona o dph..
Akurát, že podľa toho čo som zatiaľ zisťoval, tak tam musí byť elektronický podpis a dáta sa musia archivovať.
Katy a R
18.06.13,14:51
Keď sa prihlásiš do svojho profilu na O2 - tam nájdeš zoznam svojich faktúr .. ak budeš chcieť - vytlačíš, ak nie nevytlačíš, môžeš si useba uložiť.. Samozrejme vyžiadaj si prístupové kódy ak ešte nemáš ..
- môžeš si kontrolovať takto aj spotrebu, prípadne si meníš balíky hocikedy, ako sa ti hodí ... a všeličo ..
(načo by ti bola druhá faktúra za poplatok)
misoft
18.06.13,15:01
Do O2 profilu sa dá vstúpiť po prihlásení a potvrdení SMS kódom, ktorý pošlú. Ja mám elektronickú, SMS mi príde 1 deň pred e-mailom. Si len stiahnem a uložím u seba.
avalik
18.06.13,15:16
Sukromne el. fakrury su v pohode.
Tu ide o to, ze podnikatel musi aj tu elektronicku FA uchovavat a zabezpecovat jej citatelnost po urcenu dobu.
A kedze nie je cele uctovnictvo len v elektronickej podobe, tak sa aj elektronicke FA tlacia - no a operator si aj z FA urobil reklamne medium. Preco by sme mali minat nas papier a toner aj na jeho marketingove ucely?
lubko6394
18.06.13,15:17
Keď sa prihlásiš do svojho profilu na O2 - tam nájdeš zoznam svojich faktúr .. ak budeš chcieť - vytlačíš, ak nie nevytlačíš, môžeš si useba uložiť.. Samozrejme vyžiadaj si prístupové kódy ak ešte nemáš ..
- môžeš si kontrolovať takto aj spotrebu, prípadne si meníš balíky hocikedy, ako sa ti hodí ... a všeličo ..
(načo by ti bola druhá faktúra za poplatok)
Na to som si klikol, faktúra tam je, akurát že ju nie je možné zobraziť lebo zákazníkom nebola odsúhlasená elektronická faktúra.
misoft
18.06.13,15:21
Na to som si klikol, faktúra tam je, akurát že ju nie je možné zobraziť lebo zákazníkom nebola odsúhlasená elektronická faktúra.
No práve! Nezobrazí sa, pretože elektronická nie je. Zákazník (ty) si so zasielaním nesúhlasil.
lubko6394
18.06.13,15:29
Na to som si klikol, faktúra tam je, akurát že ju nie je možné zobraziť lebo zákazníkom nebola odsúhlasená elektronická faktúra.
No práve! Nezobrazí sa, pretože elektronická nie je. Zákazník (ty) si so zasielaním nesúhlasil.
Nerob zo mňa blbca. Elektronickú som nechcel pre možné problémy s archiváciou. a na stránke O2 je uvedené:

S pomocou Moje O2 môžete:

skontrolovať svoju spotrebu
dobiť kredit
vidieť svoje faktúry
upraviť svoje balíčky
no a vidieť sa dá len tá ktorá elektronická, a tú ja nechcem.
misoft
18.06.13,15:33
Nerob zo mňa blbca. Elektronickú som nechcel pre možné problémy s archiváciou. a na stránke O2 je uvedené:

S pomocou Moje O2 môžete:

skontrolovať svoju spotrebu
dobiť kredit
vidieť svoje faktúry
upraviť svoje balíčky
no a vidieť sa dá len tá ktorá elektronická, a tú ja nechcem.
Nerobím - konštatujem. Nepaprč sa! :D
A toto :eek: :confused: - veď je to klasický zazipovaný pdf súbor. Rozbalíš a máš faktúrku jak vyšitú. A ten súbor sa ľahšie archivuje, ako papier (a aj na viacerých miestach - pre istotu).
Katy a R
18.06.13,15:35
ja sa prihlasujem menom a heslom - a keď chcem pozrieť faktúry (resp vytlačiť), prípadne podrobný výpis - tak mám ešte ďalší bezpečnostný kód ... asi nestačí to prihlásenie cez SMSku ??
To s tým plytvaním papiera veľká pravda !! - mám aj klasicky doručované faktúry .. - až tri listy posielajú :confused::mad:(minule som platila 75 centov ).
Vyžiadaj si - už síce len do budúcna aj ten prístuový kód ... že ak by sa ti stratila faktúra - vieš si to vytlačiť resp uložiť..
lubko6394
18.06.13,15:56
Nerob zo mňa blbca. Elektronickú som nechcel pre možné problémy s archiváciou. a na stránke O2 je uvedené:

S pomocou Moje O2 môžete:

skontrolovať svoju spotrebu
dobiť kredit
vidieť svoje faktúry
upraviť svoje balíčky
no a vidieť sa dá len tá ktorá elektronická, a tú ja nechcem.
Nerobím - konštatujem. Nepaprč sa! :D
A toto :eek: :confused: - veď je to klasický zazipovaný pdf súbor. Rozbalíš a máš faktúrku jak vyšitú. A ten súbor sa ľahšie archivuje, ako papier (a aj na viacerých miestach - pre istotu).

Však ak by som nemusel dať tú faktúru fyzicky účtovníkovi, zapísať do knihy došlých faktúr, následne archivovať 5 rokov pre tety daniarky... A o archivácii mi radšej nepíš, mám galimatiáš z kópií čosi sa robí na NB, čosi na PC v robote, kľúčom prenesiem ale istotne ak čosi skolabuje, tak to just nebude tesne po prenesení dát.
Zazipované mi chodia aj pohyby z banky, tie otváram a následne mažem, lebo príde výpis z účtu za celý mesiac a ten tiež postúpim účtovníkovi.
misoft
18.06.13,17:19
Však ak by som nemusel dať tú faktúru fyzicky účtovníkovi, zapísať do knihy došlých faktúr, následne archivovať 5 rokov pre tety daniarky... šak vytlač - daj, zaeviduj. A keď príde "teta daniarka" - zo zálohy vytiahneš, vytlačíš, pred oči vycapíš. A o archivácii mi radšej nepíš, mám galimatiáš z kópií čosi sa robí na NB, čosi na PC v robote, kľúčom prenesiem ale istotne ak čosi skolabuje, tak to just nebude tesne po prenesení dát. Hele, ja mám na NB, PC, Google disku, SkyDrive = 4 zálohy, z toho 2 dostupné odkiaľkoľvek.
Zazipované mi chodia aj pohyby z banky, tie otváram a následne mažem, lebo príde výpis z účtu za celý mesiac a ten tiež postúpim účtovníkovi.
.
lubko6394
18.06.13,17:48
Však ak by som nemusel dať tú faktúru fyzicky účtovníkovi, zapísať do knihy došlých faktúr, následne archivovať 5 rokov pre tety daniarky... šak vytlač - daj, zaeviduj. A keď príde "teta daniarka" - zo zálohy vytiahneš, vytlačíš, pred oči vycapíš. A o archivácii mi radšej nepíš, mám galimatiáš z kópií čosi sa robí na NB, čosi na PC v robote, kľúčom prenesiem ale istotne ak čosi skolabuje, tak to just nebude tesne po prenesení dát. Hele, ja mám na NB, PC, Google disku, SkyDrive = 4 zálohy, z toho 2 dostupné odkiaľkoľvek.
Zazipované mi chodia aj pohyby z banky, tie otváram a následne mažem, lebo príde výpis z účtu za celý mesiac a ten tiež postúpim účtovníkovi.
.

Žiješ a podnikáš na Slovensku ? Dnes je pravda jedno, zajtra druhé. Ak by tá elektronická bola automaticky zaevidovaná na DÚ a tety daňováčky by MUSELI ísť ku mne so svojou elektronickou databázou mojich záväzkov, tak by som si mohol tú faktúru aj nevytlačiť. Jednoducho by som dal účtovníkovi dáta ako čiastka, VS, a za čo a bolo by to kóšer.
tictac7
18.06.13,19:39
[QUOTE="avalik"]tak to otocim, ja som zrusila suhlas s elektronickym zasielanim faktur (nebudem tlacit reklamy operatora na svoje naklady).
...pravdu máš... a tu riešený operátor je jediný u ktorého si pri tlači faktúry, prílohy aj podrobného rozpisu hovorov vytlačíš naozaj len to, čo si si dala tlačiť a nie reklamu.