AdaMtiM
26.06.13,09:28
Horšie na tom budú tí, ktorí si urobili školy typu: sociálna práca /a možno aj verejná správa / ktoré nie sú ekonomického zamerania...... a pracujú ako účtovníci..... tí sa nemôžu snažiť o skúšky daň. poradcov ...... ale možno nejako s tou praxou sa to bude dať, či? No hádam to neschvália ....och
stellin
26.06.13,07:30
len aby to nedopadlo ako u zubárov a notárov, že komora je iba pre-" vyvolených" a ostatní sa do nej nedostanú.

Mňa osobne zaujíma, čo bude s množstvom stredoškolsky vzdelaných podnikajúcich účtovníkov, ktorí veľakrát sú odborne "spôsobilejší" ako noví vysokoškoláci a či sa niekto zamyslel nad tým, že podnikateľ, ktorý teraz len-len že zaplatí účtovníka, kde zoberie na zaplatenie daňového poradcu. Prepustí nejakého svojho zamestnanca?

Asi tých nezamestnaných je málo...

To predsa SKDP nemusí zaujímať.
A v parlamente schvália hocijakú "ujovinu".

Aspoň podľa posledných prípadov.
Obmedzenie platieb v hotovosti
Hlásenie pobytu v zahraničí.
Včera zákon o vyvlastňovaní vo verejnom záujme.

ale do kelu malo by to zaujímať našich "pánov hore",
ktorí sú mimochodom platení aj z našich daní a daní ostatných obyvateľov (a nie iba z daní členov SKDP, alebo bolizamestnancami členov SKDP ) a ked o ne prídu - znížia si mzdy :)
ale to už zachádzame ... i ked si myslím, že v širšej súvislosti tu nejde iba o nás účtovníkov
Monika Kováčová
26.06.13,07:39
[QUOTE="Monika Kováčová"]

Neblázni. To myslíš to jasné svetlo v diaľke na konci tunela? A nebudeš sa chcieť vrátiť späť? :D :) nie, hovorím o úľave. Hradba = práca, o ktorej som myslela, že ma chráni a dáva mi istotu, bola vlastne zatuchnutá tmavá veža a už sa v nej jednoducho nedá dýchať, lebo niekto na mňa stále z plafóna leje nejaké sekrementy... :D
Skrátka v kútiku duše sa teším...
fasia
26.06.13,07:49
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí.. treba počkať a byť pripravený na prípadné zmeny a nájsť v tom aspon trošku pozitív..bárs aj vo forme rúcajúcej sa veže. Hlavne si netreba pokaziť leto! :)
marjankaj
26.06.13,07:57
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí.. treba počkať a byť pripravený na prípadné zmeny a nájsť v tom aspon trošku pozitív..bárs aj vo forme rúcajúcej sa veže. Hlavne si netreba pokaziť leto! :)
O akom lete hovoríš? 13°C býva aj v decembri.:---
Zita5
26.06.13,08:01
Ak by novela prešla ....tak musia novelizovať aj ostatné súvisiace zákony,lebo vidím v tom chaos ,nesúlad a vlastne vidieť ako sa schvaľuje ...a že ani neuvažujú čo schvaľujú
Zosumarizovala som to do tejto témy, aby sme to mali po ruke ...

naopak, ak novela prejde, podľa SK NACE a nasl. súvisiacich zákonov (hlavne živn.zákon) si ani neškrtneme... mne sa môj drahý škerí už tri dni: "Počkaj o rok, jak budeš prosiť a škebliť na kolenách, aby si mi mohla nejaký formulár vypísať!! to bola jeho odpoveď na môj rozzúrený face keď chcel vyplniť akési tlačivo 25.6. - v čase, keď som finišovala DPHčky...
no proste u nás je z toho show! A pravdupovediac, mne pomaly padá balvan zo srdca a rúcajú sa hradby, ktorými som bola oklieštená... ktovie, čo je za nimi? Tuším, že to bude svetlo... veľa svetla.

.....veru bude svetlo a veľa svetla ....keď skončím ako upratovačka u daňového poradcu.:D
marjankaj
26.06.13,08:03
.....veru bude svetlo a veľa svetla ....keď skončím ako upratovačka u daňového poradcu.:D
Presne.
Ako sa dá pomocou vody vyrobiť svetlo?
No umyjem okno. :---
srska
26.06.13,08:33
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí.. treba počkať a byť pripravený na prípadné zmeny a nájsť v tom aspon trošku pozitív..bárs aj vo forme rúcajúcej sa veže. Hlavne si netreba pokaziť leto! :)
O akom lete hovoríš? 13°C býva aj v decembri.:---v agadire aj pri 27°C chodia domáci v zimných bundách :D
srska
26.06.13,08:37
.....veru bude svetlo a veľa svetla ....keď skončím ako upratovačka u daňového poradcu.:Dalebo poradkyne. len si potom dobre vyber aby si sa od pani domácej niečomu priučila. bo sú aj také (í) - "haló mami, mám zakázku ale neviem ako na to..."
marjankaj
26.06.13,11:44
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí.. treba počkať a byť pripravený na prípadné zmeny a nájsť v tom aspon trošku pozitív..bárs aj vo forme rúcajúcej sa veže. Hlavne si netreba pokaziť leto! :)
O akom lete hovoríš? 13°C býva aj v decembri.:---v agadire aj pri 27°C chodia domáci v zimných bundách :D
Veď práve preto do Agadiru nechodím. :---
KlaudiaKK
26.06.13,12:24
Takže po prečítaní tohoto všetkého - snažila som sa to síce rozdýchať, ale nejde to - je mi to už smiešne - všetko v tomto našom krásnom Kocúrkove - teraz budeme čakať a držat jazyk za zubami aby sme na seba neupozorňovali a nakoniec nám len tak potichu zoberú robotu (na ktorú aj tak síce nadávame lebo nám ničí nervy, zdravie, rodinu) Nestačí, že klienti majú dosť problémov nám zaplatiť za to čo robíme, lebo keď ide o ich peniaze tak určite podľa nich nerobíme dosť - a keď sa bude dať tak nás pokrčia ako papier a kľudne zahodia a vôbec nie do separovaného odpadu . . . Počkám si aj ja na to čo tí najmúdrejší schvália a akú lavínu ďalších idiotských zákonov a usmernení to spustí. Jediné čo ma udivuje na nás - Slovači - je to nemé pozorovanie ako nejaký pseudo odborník maniupuluje s naším životom. Len tak mimochodom v Mexiku zvýšili dopravné - cestoné o 20.- tých ich centov a revolúcia bola na svete, ľudia sa hrnuli do ulíc a protestovali, nám tu spravia jednu zdravotnú poisťovňu, zrušia nejaké tie piliere do staroby, znárodia čo chcú v mene dobra a čo my ? NIČ ! - TICHO ! Smutné . . .
IVETA N
26.06.13,14:11
Čo Economic už je po DPH nadá sa niečo zmedializovať .To ozaj budeme čakať a držať jazyk za zubami .
Johanka
26.06.13,16:25
...vzhľadom na počet ľudí, ktorých tento nezmysel postihne - je to na protest pred Úradom vlády ! Má tu niekto skúsenosti/vedomosti s organizovaním protestných zhromaždení ? Nie je predsa možné , aby zobrali prácu tisícom účtovníkov a prirobili ďalšie starosti tisícom podnikateľov...verím, že protest by podporili aj podnikatelia (podľa spätnej väzby na moje upozornenie).
Zita5
26.06.13,16:38
Neviem veru , kto by mal skúsenosti ..... mne sa zdá , že je nejako podozrivo ticho ohľadom zákona o DP ...
lubko6394
27.06.13,06:35
Takže po prečítaní tohoto všetkého - snažila som sa to síce rozdýchať, ale nejde to - je mi to už smiešne - všetko v tomto našom krásnom Kocúrkove - teraz budeme čakať a držat jazyk za zubami aby sme na seba neupozorňovali a nakoniec nám len tak potichu zoberú robotu (na ktorú aj tak síce nadávame lebo nám ničí nervy, zdravie, rodinu) Nestačí, že klienti majú dosť problémov nám zaplatiť za to čo robíme, lebo keď ide o ich peniaze tak určite podľa nich nerobíme dosť - a keď sa bude dať tak nás pokrčia ako papier a kľudne zahodia a vôbec nie do separovaného odpadu . . . Počkám si aj ja na to čo tí najmúdrejší schvália a akú lavínu ďalších idiotských zákonov a usmernení to spustí. Jediné čo ma udivuje na nás - Slovači - je to nemé pozorovanie ako nejaký pseudo odborník maniupuluje s naším životom. Len tak mimochodom v Mexiku zvýšili dopravné - cestoné o 20.- tých ich centov a revolúcia bola na svete, ľudia sa hrnuli do ulíc a protestovali, nám tu spravia jednu zdravotnú poisťovňu, zrušia nejaké tie piliere do staroby, znárodia čo chcú v mene dobra a čo my ? NIČ ! - TICHO ! Smutné . . .
Nemaj strach. Aj ja si platím účtovníka a tiež sa mi to zdá veľa. Ak budem musieť pri podaní daňového priznania platiť aj daňového poradcu, tak mi to nevyjde, zavriem búdu a prihlásim sa na úrad práce rovnako ako môj účtovník. Poradcovia ma potom neskásnu, nebudem už musieť platiť ani DPH a ani odvody.
No a keď takýto výsledok vyjde v dostatočnom počte malých firiem, tak sa potom zázrakom nájdu peniaze na pracovné miesta aj tých 30.000 ako u zahraničných, možno si nás kúpia odpustením daní a odvodov v prvých 3 rokoch podnikania... Len je otázne, či my budeme chcieť.
Btw. prečo napríklad namiesto dotácií a pracovné miesta v jestvujúcich firmách neumožnia tým mladým nezamestnaným aby sa postavili na vlastné nohy trebárs tým, že by napríklad nemuseli platiť dane a odvody do príjmu 120.000 Eur ročne na osobu. Možno by tých mladých napadlo niečo nové, kde sa už my starší nechytáme ale najmä by si to rozhodli sami.
IVETA N
27.06.13,06:57
Ty zavrieš búdu a prihlásiš sa na úrad práce aj to je riešenie.Já mám pädesiat rokov prihlásim sa na UP a čo budem tam ,,kysnúť ,, Kto má zamestná veď už keď som mala 36 rokov a bola som na nejakom pohovore tak mi vtedy dali najavo , že už som za ,,zenitom ,, že kde sa hrabem.A to len tak , pretože niekto si lobuje a preferuje svoju kapsičku mám zahodiť 20 rokov mojej práce? .Veď poďme a dajme hlavy do hromady a nájdime nejaké riešenie , aby si Tí ktorí vytvorili tento nepodarok nemysleli , že držíme hubu a krok.Sú tu na porade múdre hlavičky a verím tomu , že keby sme chceli tak niečo vymyslíme. Ja uvažujem o tom , že napíšem nejaký,,list,, a zašlem ho na MF a dám si tú námahu , že to dám kolovať po všetkých mojich klientov a nech do toho zapoja aj ony svojich známych , čo majú živnosť.........
kačura
27.06.13,07:11
Zdravím, mám tejto navrhovanej novele tak rozumieť, že ja ako SZČO, (podotýkam, že som na tom dosť biedne, sám si musím robiť papiere), tak spracujem si DPH, vypíšem priznanie a potom ho podám daňovému poradcovi a ten ho dá na daňový úrad? Pochopil som to správne? Pretože sa mi to zdá choré. A za prípadné chyby potom bude zodpovedať on, alebo ja?
marjankaj
27.06.13,07:18
Zdravím, mám tejto navrhovanej novele tak rozumieť, že ja ako SZČO, (podotýkam, že som na tom dosť biedne, sám si musím robiť papiere), tak spracujem si DPH, vypíšem priznanie a potom ho podám daňovému poradcovi a ten ho dá na daňový úrad? Pochopil som to správne? Pretože sa mi to zdá choré. A za prípadné chyby potom bude zodpovedať on, alebo ja?
Samozrejme zodpovedať za chybu budeš ty. Veď on iba "odborne" prepíše tvoje údaje do daňového priznania.
On by zodpovedal maximálne za neskoré podanie daňového priznania.
Ale takú búdu si predsa na seba neušije. Doklady mu zrejme budeš musieť pripraviť do 15. v mesiaci. Aby stíhal aj prípadný súhrnný výkaz. Dá si to do zmluvy a bude to mať ošetrené. Veď od toho je daňový poradca. Ta ňe?:---
JankaO
27.06.13,07:23
Zdravím, mám tejto navrhovanej novele tak rozumieť, že ja ako SZČO, (podotýkam, že som na tom dosť biedne, sám si musím robiť papiere), tak spracujem si DPH, vypíšem priznanie a potom ho podám daňovému poradcovi a ten ho dá na daňový úrad? Pochopil som to správne? Pretože sa mi to zdá choré. A za prípadné chyby potom bude zodpovedať on, alebo ja?
Daňové priznanie si môžeš spracovať sám, nemusí to robiť dan. poradca.. Na svojpomocné riešenie dan. priznania sa tento zákon nevzťahuje.
Stefan2005
27.06.13,07:25
.... podám daňovému poradcovi a ten ho dá na daňový úrad? ... A za prípadné chyby potom bude zodpovedať on, alebo ja?

ak využiješ služby poradcu, bude treba vychádzať zo zmluvy, ktorá je uzavretá s daňovým poradcom. V zásade sú 2 možnosti:
1. transformácie výstupov účtovníctva, za ktoré ručí účtovník, daňovým poradcom do daňového priznania - poradca ručí iba za správnosť vyplnenia tlačiva z predložených podkladov
2. vypracovanie DP poradcom so zodpovednosťou za daňovú správnosť nielen DP, ale i podkladov k nemu - t.j. finačná zodpovednosť poradcu v prípade zistení daňových kontrol.
Samozrejme, v druhom prípade nepôjde o hodinú záležitosť a samozrejme cena za daňové priznanie so zárukou bude x-násobne drahšie...
marjankaj
27.06.13,07:29
Zdravím, mám tejto navrhovanej novele tak rozumieť, že ja ako SZČO, (podotýkam, že som na tom dosť biedne, sám si musím robiť papiere), tak spracujem si DPH, vypíšem priznanie a potom ho podám daňovému poradcovi a ten ho dá na daňový úrad? Pochopil som to správne? Pretože sa mi to zdá choré. A za prípadné chyby potom bude zodpovedať on, alebo ja?
Daňové priznanie si môžeš spracovať sám, nemusí to robiť dan. poradca.. Na svojpomocné riešenie dan. priznania sa tento zákon nevzťahuje.
No znenie zákona ešte nie je definitívne. A ani schválené.
JankaO
27.06.13,07:36
[QUOTE.....No znenie zákona ešte nie je definitívne. A ani schválené.[/QUOTE]



Aj keď bude schválené v akejkoľvek podobe vždy sa bude vzťahovať na externé spracovanie daňových priznaní, pretože toto je v zmysle Obchodného práva u poskytovateľa služby podnikaním. Nebude sa vzťahovať na interné spracovanie, ktoré je spracovávané buď na základe závislej činnosti, alebo to vyplýva z povinnosti konateľa, alebo si to sám SZČO robí pre seba ako povinnú činnosť vyplývajúcu zo zákona o účtovníctve a nie ako zárobkovú činnosť. Treba vedieť náplň pojmu PODNIKANIE a z toho vychádzať.
cit návrh:...„§ 3
Daňové poradenstvo
(1) Daňovým poradenstvom je podnikanie2)
marjankaj
27.06.13,07:40
[QUOTE.....No znenie zákona ešte nie je definitívne. A ani schválené.



Aj keď bude schválené v akejkoľvek podobe vždy sa bude vzťahovať na externé spracovanie daňových priznaní, pretože toto je v zmysle Obchodného práva u poskytovateľa služby podnikaním. Nebude sa vzťahovať na interné spracovanie, ktoré je spracovávané buď na základe závislej činnosti, alebo to vyplýva z povinnosti konateľa, alebo si to sám SZČO robí pre seba ako povinnú činnosť vyplývajúcu zo zákona o účtovníctve a nie ako zárobkovú činnosť. Treba vedieť náplň pojmu PODNIKANIE a z toho vychádzať.[/QUOTE]
No keď bude schválené v tejto podobe, tak si za vyplnenie daňových priznaní nebudeme nič účtovať, ani za zastupovanie pri daňových kontrolách. To budeme robiť grátis. Ale cena za účtovníctvo sa patrične zvýši.
JankaO
27.06.13,07:44
No keď bude schválené v tejto podobe, tak si za vyplnenie daňových priznaní nebudeme nič účtovať, ani za zastupovanie pri daňových kontrolách. To budeme robiť grátis. Ale cena za účtovníctvo sa patrične zvýši.

Niekde toto tu už písali viacerí... No možností niekoľko...
lubko6394
27.06.13,09:03
Ty zavrieš búdu a prihlásiš sa na úrad práce aj to je riešenie.Já mám pädesiat rokov prihlásim sa na UP a čo budem tam ,,kysnúť ,, Kto má zamestná veď už keď som mala 36 rokov a bola som na nejakom pohovore tak mi vtedy dali najavo , že už som za ,,zenitom ,, že kde sa hrabem.A to len tak , pretože niekto si lobuje a preferuje svoju kapsičku mám zahodiť 20 rokov mojej práce? .Veď poďme a dajme hlavy do hromady a nájdime nejaké riešenie , aby si Tí ktorí vytvorili tento nepodarok nemysleli , že držíme hubu a krok.Sú tu na porade múdre hlavičky a verím tomu , že keby sme chceli tak niečo vymyslíme. Ja uvažujem o tom , že napíšem nejaký,,list,, a zašlem ho na MF a dám si tú námahu , že to dám kolovať po všetkých mojich klientov a nech do toho zapoja aj ony svojich známych , čo majú živnosť.........
No, ja mám 55 takže tiež žiadne terno. Akurát že k dôchodku bližšie. Lenže donekonečna preskakovať tie polená, ktoré nám podhadzuje vláda a poslanci sa tiež nedá a raz záťaž prekročí únosnú mieru a padneme. Nie z nášho rozhodnutia, ale jednoducho to už ďalej nepôjde. Bez štrajku alebo rukojemníkov to v tomto štáte nejde. Listy môžeme posielať denne, im je to jedno. Konieckoncov koľko ľudí prišlo na párty Matovičovi do Ficovej vinice ? Naozaj nikto nemal dôvod ? Alebo len preto, že to začal Matovič ? A koho by sme potrebovali aby sme prišli ?
Monika Kováčová
27.06.13,09:58
povacme sa !
Zita5
27.06.13,10:04
Kedy vlastne ten zákon budú schvaľovať ?
IVETA N
27.06.13,10:06
aby sme sa vadili a skákali do vlasov nemá význam .Ja viem , že bez štrajku alebo rukojemníkov to nepôjde .Tak dajme do ,,placu,, kedy sa stretneme pred úradom vlády , dajme im vedieť , že už stačí a ten pohár trpezlivosti pretiekol . Len dúfam, že potom tam nebudem sama a dopadne to tak ako keby som im posielala listy denno denne....

http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/precitajte-si-ake-absurdity-platia-ministerstva-z-vasich-penazi.htm

prečítajte si aké absurdity platia naše ministerstvá
angua
27.06.13,11:52
Iveta N
ja pred úrad vlády pôjdem s Vami.
od kedy som sa dozvedela o tomto návrhu, mám hlavu v smútku. som ekonóm/účtovník (volajme to ako každý chce). mám ekonomickú strednú školu, v obore som činná 14 rokov. študujem nové zákony, novely, nariadenia neustále... svoju prácu mám rada, aj keď sa mi začína podpisovať na zdraví. ale je to MOJA práca, robím ju zodpovedne a živí mňa aj môjho syna. ak prídem o prácu, prídem o všetko, nemám zadné vrátka, nemám riešenie ako prežiť. nič iné ako účtovníctvo, dane, mzdy,... neviem. to chce táto vláda povedať, že ak ostanem na ulici s malým dieťaťom môžem si za to sama? že moja práca nie je hodná ničoho, lebo nie som oficiálne daňový poradca?
tuším balím kufre a idem zažiadať o azyl do inej krajiny.
IVETA N
27.06.13,12:39
súhlasím s TEBOU angua, ale aj na to balenie kufrov treba odvahu a tú já nemá a ďalšia vec tu som vyrastala tu mám svoje korene , svoju rodinu , žijú tu moje deti tu som strávila svoju mladosť a tu chcem dožiť a j svoju starobu ale dôstojne .Takže treba zistiť kedy schvaľujú ten zákon a už sme dve ........
Evka-Test
27.06.13,12:44
máme málo nezamestnaných treba rozšíriť aj z radov účtovníkov
srska
27.06.13,12:52
kerý ***** sa v tom ppp či je pripomienka akceptovaná alebo nie vyzná??? ja nie
avalik
27.06.13,12:59
kerý ***** sa v tom ppp či je pripomienka akceptovaná alebo nie vyzná??? ja nie

pripomienka este nie je spracovana - to akceptovane (A) si nevsimat, az ked bude preradena do spracovanych ... pripadne, sledovat pdf verziu. no niekedy sa na to vykaslu, takze teraz najblizsie je potrebne sledovat material ako bude dany na stranku rokovania Legislativnej rady vlady

mam to preverene s adminom stranky, v suvislosti s navrhom ineho zakona
7monika5
27.06.13,20:13
"IVETA N" súhlasím s TEBOU angua, ale aj na to balenie kufrov treba odvahu a tú já nemá a ďalšia vec tu som vyrastala tu mám svoje korene , svoju rodinu , žijú tu moje deti tu som strávila svoju mladosť a tu chcem dožiť a j svoju starobu ale dôstojne .Takže treba zistiť kedy schvaľujú ten zákon a už sme dve ........

sme tri - idem s vami :)
srska
28.06.13,03:42
mpk na portáli právnych predpisov vyhodnotené. pripomienka skdp k § 29 v rozporovom konaní
veronikasad
28.06.13,03:53
Vlado, čo znamená "ide do rozporového konania" ?
srska
28.06.13,04:04
aktuálne znenie §§ 2 a 3
srska
28.06.13,04:07
Vlado, čo znamená "ide do rozporového konania" ?
Pripomienkové konanie

Návrh zákona je zväčša tvorený niektorou zo sekcií ministerstva a po vypracovaní prejde interným pripomienkovým konaním ostatných sekcií ministerstva. Nasleduje medzirezortné pripomienkové konanie, ktoré vyhlasuje minister a môžu sa do neho zapojiť ostatné ministerstvá, niektoré iné inštitúcie (NBS, NKÚ, generálna prokuratúra...), niekedy aj predstavitelia záujmovej samosprávy (ZMOS, odbory, zamestnávateľské zväzy, odborné komory a pod.) a aj samotní občania.

Na oznámenie pripomienok je spravidla 15-dňová lehota (môže byť skrátená aj na 7 pracovných dní – v prípade ohrozenia ľudských práv a základných slobôd alebo bezpečnosti, ak hrozia štátu značné hospodárske škody, v prípade vyhlásenia núdzového stavu alebo opatrení na riešenie mimoriadnej situácie, ak hrozí nesplnenie záväzkov vyplývajúcich zo Zmluvy o pristúpení SR k EÚ, ak ide o návrh zákona mimo plánu legislatívnych úloh vlády z dôvodu naliehavosti v termíne). V prípade, že sa jedná o nelegislatívne materiály (návrhy, správy, koncepcie, informácie) základná lehota je 10 pracovných dní (skrátená – 5 pracovných dní).

Pripomienky môže inštitúcia označiť ako „obyčajné“ alebo „zásadné“. V prípade zásadných pripomienok musí minister prerokovať s navrhovateľom tieto pripomienky v tzv. rozporovom konaní.

Zásadnými pripomienkami občanov sa príslušné orgány musia v rozporovom konaní povinne zaoberať iba v tom prípade, ak predkladateľ nevyhovel tzv. hromadnej pripomienke, s ktorou sa stotožnilo aspoň 500 fyzických alebo 500 právnických osôb.

V prípade, že sa navrhovateľ s predkladateľmi pripomienok v rozporovom konaní nezhodnú, musí o nich rokovať vláda. Návrh zákona sa po definitívnom odobrení ministrom dostáva do legislatívnej rady (poradný orgán vlády, ktorý sa venuje „legislatívnej čistote“ návrhov zákonov). Napokon o konečnej podobe návrhu rozhodne vláda.

zdroj: http://watchdog.fair-play.sk/legislativa-legislativny-proces-nrsr.php
Zita5
28.06.13,04:11
aktuálne znenie §§ 2 a 3

Možno to je stav bez zapracovania schválených pripomienok ...nie ?
srska
28.06.13,04:23
aktuálne znenie §§ 2 a 3

Možno to je stav bez zapracovania schválených pripomienok ...nie ?
vlastný materiál zmenený 26.06.13 a na ppp je "aktuálne znenie"
Zita5
28.06.13,04:29
Takže vyzerá to tak ...že by im návrh nemal prejsť s ich navrhovaným znením zákona .
srska
28.06.13,04:31
aktuálne znenie §§ 2 a 3

Možno to je stav bez zapracovania schválených pripomienok ...nie ?
pôvodný návrh z 27.05.2013, ktorý išiel do mpk
IVETA N
28.06.13,07:35
teraz som si čítala tento pôvodný návrh a rozmýšľam na hlas :
a konkrétne §5 c/
a všade samé ,,alebo ,, Tak buď mám vysokú školu/ekon..,práv.II.stupeň/ v SR alebo mám uznaný doklad o vzdelaní/ekom.,prav. smeru /vydaný zahraničnou VS a vykonávala prax päť rokov ekonomickú ,alebo právnickú prax ,alebo vykonávala najmenej tri roky činnosť asistenta daňového poradcu,pričom päťročná prax nie je viazaná na ukončené vysokoškolské vzdelanie .
Ak dobre rozmýľam a čitam z jednej , alebo z druhej strany tak mi z tohoto ,,alebo,, vyplýva toto:
Mám ,,strednú ,, ekonomickú školu a odpracujem si tri roky ako asistent u daňového poradcu som šikovná budem stíhať aj asistenta , a robiť si aj svoju prácu ,on mi potvrdí trojročnú prax a a môžem ďalej vypľňat DP, prehľady ....bez akéhokoľvek postihu, že fušujem do ,,,remesla,,, daňových poradcov?
a opravte ma prosím či dobre rozmýšľam ,alebo som to vytrhla z kontextu,alebo tá trojročná prax sa viaže iba na to keď mám VS absolvovanú v zahraničí..
Erika 1982
28.06.13,07:52
ja som pozerala aktuálny stav a tam je §5 „c) získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa ekonomického alebo právnického zamerania na vysokej škole v Slovenskej republike3a) alebo má uznaný doklad o vysokoškolskom vzdelaní druhého stupňa ekonomického alebo právnického zamerania vydaný zahraničnou vysokou školou podľa osobitného predpisu3b) a vykonávala najmenej päť rokov ekonomickú alebo právnickú prax alebo vykonávala najmenej tri roky činnosť asistenta daňového poradcu, pričom výkon päťročnej praxe nie je viazaný na ukončené vysokoškolské vzdelanie,“.
Podľa toho chápem, že stredoškolák, ktorý má 5-ročnú prax, alebo 3 roky robí asistenta môže požiadať o skúšky SKDP.
Ináč zajvne sporný §2 neprešiel v plnom znení požiadavky SKDP:
§ 3
Daňové poradenstvo

(1) Daňovým poradenstvom je podnikanie, ktorého predmetom je poskytovanie poradenských služieb vo veciach daní, odvodov a poplatkov podľa osobitných predpisov2) (ďalej len „daň“).
(2) Daňové poradenstvo podľa odseku 1 zahŕňa
a) poradenstvo pri zisťovaní základu dane a dane a pri plánovaní daní,3)
b) poskytovanie stanovísk a vysvetlení pre klientov k aplikácii právnych predpisov
v oblasti daní.
Erika 1982
28.06.13,07:54
hapeti
28.06.13,08:41
"pričom výkon päťročnej praxe nie je viazaný na ukončené vysokoškolské vzdelanie" ja to chápem tak, že 5 rokov praxe môže byť vykonané aj pred ukončením vysokej školy....Vysokoškolské vzdelanie je podmienkou...
Braňo
28.06.13,08:43
teraz som si čítala tento pôvodný návrh a rozmýšľam na hlas :
a konkrétne §5 c/
a všade samé ,,alebo ,, Tak buď mám vysokú školu/ekon..,práv.II.stupeň/ v SR alebo mám uznaný doklad o vzdelaní/ekom.,prav. smeru /vydaný zahraničnou VS a vykonávala prax päť rokov ekonomickú ,alebo právnickú prax ,alebo vykonávala najmenej tri roky činnosť asistenta daňového poradcu,pričom päťročná prax nie je viazaná na ukončené vysokoškolské vzdelanie .
Ak dobre rozmýľam a čitam z jednej , alebo z druhej strany tak mi z tohoto ,,alebo,, vyplýva toto:
Mám ,,strednú ,, ekonomickú školu a odpracujem si tri roky ako asistent u daňového poradcu som šikovná budem stíhať aj asistenta , a robiť si aj svoju prácu ,on mi potvrdí trojročnú prax a a môžem ďalej vypľňat DP, prehľady ....bez akéhokoľvek postihu, že fušujem do ,,,remesla,,, daňových poradcov?
a opravte ma prosím či dobre rozmýšľam ,alebo som to vytrhla z kontextu,alebo tá trojročná prax sa viaže iba na to keď mám VS absolvovanú v zahraničí..

ak urobíš skúšky....
srska
28.06.13,08:58
Ináč zajvne sporný §2 neprešiel v plnom znení požiadavky SKDP:
§ 3
Daňové poradenstvo

(1) Daňovým poradenstvom je podnikanie, ktorého predmetom je poskytovanie poradenských služieb vo veciach daní, odvodov a poplatkov podľa osobitných predpisov2) (ďalej len „daň“).
(2) Daňové poradenstvo podľa odseku 1 zahŕňa
a) poradenstvo pri zisťovaní základu dane a dane a pri plánovaní daní,3)
b) poskytovanie stanovísk a vysvetlení pre klientov k aplikácii právnych predpisov
v oblasti daní.
§ 3/2a = § 3/2b pripomienky skdp
§ 3/2b = § 3/2c pripomienky skdp
srska
28.06.13,09:01
https://www.facebook.com/UctovniciSlovenskaak je to tvoj počin, tak ďakujem - ja niesom na fb :)
IVETA N
28.06.13,09:12
ak urobíš skúšky....[/QUOTE]

tak že čo s tohto všetkého vyplýva /ak to schvália / : Keď poznám DP dá mi potvrdenie o absolvovaní praxe/papier veľa znesie - aj keď niekto teraz namietne , že je to špekulácia a podvod , ale poznám mnohých , ktorí si dali potvrdiť prax vo vedení účtovníctva a účtovali tak leda doma na gauči/ pôjdem urobiť skúšky / a ak ich urobím / tak mám vymaľované . Len teraz bude otázne ako to schvália a niekto ,,múdručky tam nedodá,že prax sa nemôže dať spätne pred účinnosťou zákona. Prečo by som takúto možnosť nevyužila .Nikdy som nič nedostal za darmo vždy som si všetko vydrela čo som dosiahla, tak len svojím rozumom a prácou od nevidím do nevidím .To sa nesťažujem iba sucho konštatujem........
JankaO
28.06.13,09:30
teraz som si čítala tento pôvodný návrh a rozmýšľam na hlas :
a konkrétne §5 c/
a všade samé ,,alebo ,, Tak buď mám vysokú školu/ekon..,práv.II.stupeň/ v SR alebo mám uznaný doklad o vzdelaní/ekom.,prav. smeru /vydaný zahraničnou VS a vykonávala prax päť rokov ekonomickú ,alebo právnickú prax ,alebo vykonávala najmenej tri roky činnosť asistenta daňového poradcu,pričom päťročná prax nie je viazaná na ukončené vysokoškolské vzdelanie .
Ak dobre rozmýľam a čitam z jednej , alebo z druhej strany tak mi z tohoto ,,alebo,, vyplýva toto:
Mám ,,strednú ,, ekonomickú školu a odpracujem si tri roky ako asistent u daňového poradcu som šikovná budem stíhať aj asistenta , a robiť si aj svoju prácu ,on mi potvrdí trojročnú prax a a môžem ďalej vypľňat DP, prehľady ....bez akéhokoľvek postihu, že fušujem do ,,,remesla,,, daňových poradcov?
a opravte ma prosím či dobre rozmýšľam ,alebo som to vytrhla z kontextu,alebo tá trojročná prax sa viaže iba na to keď mám VS absolvovanú v zahraničí..

Asistent daňového poradcu

§ 20a

Asistent daňového poradcu je fyzická osoba zapísaná do zoznamu asistentov daňových poradcov vedeného komorou.

§ 20b

(1) Komora zapíše do dvoch mesiacov odo dňa doručenia písomnej žiadosti žiadateľa do zoznamu asistentov daňových poradcov toho, kto

a) má spôsobilosť na právne úkony,

b) je bezúhonný,

c) má vysokoškolské vzdelanie3a) ekonomického alebo právnického zamerania alebo ukončenú obsahovo ucelenú časť vysokoškolského štúdia3b); výnimku zo vzdelania môže udeliť komora fyzickej osobe, ak má vysokoškolské vzdelanie iného zamerania, prípadne úplné stredné vzdelanie a má najmenej päť rokov ekonomickej praxe,

d) má potvrdenie daňového poradcu o tom, že ho zamestná ako asistenta.

(2) Ak asistent daňového poradcu splní podmienky podľa odseku l, komora ho zapíše do zoznamu asistentov daňových poradcov a vydá mu o tom potvrdenie.
IVETA N
28.06.13,09:42
Takže predčasná moja dedukcia a radosť .Práve ak som to dobre pozerala tak tento
§ 20 písmeno c/ doporučuje sa vypustiť .....
JankaO
28.06.13,09:48
Takže predčasná moja dedukcia a radosť .Práve ak som to dobre pozerala tak tento
§ 20 písmeno c/ doporučuje sa vypustiť .....
Nie, §20b odst. c navrhujú takto:
25. V § 20b ods. 1 písmeno c) znie:
„c) získal vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa ekonomického alebo právnického zamerania na vysokej škole v Slovenskej republike3a) alebo má uznaný doklad o vysokoškolskom vzdelaní druhého stupňa ekonomického alebo právnického zamerania vydaný zahraničnou vysokou školou podľa osobitného predpisu;3b) výnimku zo vzdelania môže udeliť komora fyzickej osobe, ktorá má vysokoškolské vzdelanie iného zamerania alebo úplné stredné vzdelanie a má najmenej päť rokov ekonomickej praxe,“.
Vestman
28.06.13,10:02
Si vážne myslíte, že Komora vám dovolí urobiť skúšky len tak? Veď čím viac daňových "poradcov", tým menej ziskov pre nich. Myslím, že je nás dostatočný počet na to, aby sa mohla urobiť petícia alebo iné kroky proti schváleniu novely.
heket
28.06.13,10:40
odkedy je táto téma založená pozerám správy, či sa to nezačne pretriasať mediálne.....ale stále je podozrivo ticho
Zita5
28.06.13,10:45
.....nebyť srsku ani nič nevieme....vďaka Vlado....avšak stále si myslím, že im to neprejde a zbytočne sa všetci obávame ,hneváme a podobne .Inak súhlasím, že je neuveriteľné ticho .Však na tých pár článkov čo je z médií by inokedy už aj TV zareagovali .Teraz majú asi zákaz !
srska
28.06.13,10:48
Si vážne myslíte, že Komora vám dovolí urobiť skúšky len tak? Veď čím viac daňových "poradcov", tým menej ziskov pre nich. Myslím, že je nás dostatočný počet na to, aby sa mohla urobiť petícia alebo iné kroky proti schváleniu novely.pravdu máš - je tam tesno - prednosť majú rodinní príslušníci.
stellin
28.06.13,11:40
Si vážne myslíte, že Komora vám dovolí urobiť skúšky len tak? Veď čím viac daňových "poradcov", tým menej ziskov pre nich. Myslím, že je nás dostatočný počet na to, aby sa mohla urobiť petícia alebo iné kroky proti schváleniu novely.pravdu máš - je tam tesno - prednosť majú rodinní príslušníci.

obaja máte pravdu, ako som už písala pred x dňami - SKDP bude iba pre vyvolených a "bežný smrteľník" sa medzi nich nedostane.
A čudujem sa, že sú ticho podnikatelia a aj živnostníci. Inokedy majú plno rečí...ako keby si neuvedomovali, že sa to dotkne aj ich.
IVETA N
28.06.13,11:52
A myslíš, že o tom vedia živnostníci a podnikatelia veď nebiť srsku ani my o tom nevieme a média záhadne mlčia .....
angua
28.06.13,11:56
Iveta N, ak mám pravdu povedať, tiež na opustenie mojej rodnej hrudy nemám gule. viažu ma tu korene a tie sú silné. beriem túto alternatívu ako poslednú možnosť.

ja som za posledných pár dní hovorila s mnohými podnikateľmi o tomto návrhu a jeho dopadu na nielen účtovníkov, ale aj podnikateľov. málokto o tom vie. nie je to medializované a mnohí si "len tak" nové návrhy zákonov nečítajú. zatiaľ mám však od väčšiny rovnakú odozvu. nesúhlasia a radi sa postavia na stranu účtovníkov a proti zákonu. všetci si uvedomujú, že ich táto novela bude stáť veľa, veľa peňazí a starostí.
stellin
28.06.13,12:00
A myslíš, že o tom vedia živnostníci a podnikatelia veď nebiť srsku ani my o tom nevieme a média záhadne mlčia .....

vedia
stellin
28.06.13,12:02
teda na zväze živnostníkov a AZZZ vedia určite
IVETA N
28.06.13,12:06
teda na zväze živnostníkov a AZZZ vedia určite

a čul si niečo , že by aj ony vyvíjali nejakú aktivitu a snažili sa informovať , alebo akú takú informáciu zverejnili v médiach záhadne všetci mlčíme a čakáme ....
veronikasad
28.06.13,13:11
Práve som prišla zo školenia k novele zákona o ochrane osobných údajov, platnej od 1.7.2013. Ešte bude vo firmách veselo, nielen kvôli daňovým priznaniam. Pokuty za neplnenie povinnosti (nie malé) Úrad uloží - nie môže uložiť ...
IVETA N
28.06.13,14:20
Nandrolon
28.06.13,14:37
veronikasad... my tvrdo lobujeme, už v septembri by sa mal zákon "upravovať"...
predsa nie je normálne ak za skončenú záruku dostaneš 1000 eur a druhá pokuta už MUSÍ BYŤ 1 mil. eur /podľa mňa na SK nikdy aj tak nebude uložená.../
Dnes je lepšie niekoho zabiť ako "prehliadnuť" vo viac tisíclittrovej vitríne 2 jogurty...
Nandrolon
28.06.13,14:40
http://www.blogovisko.sk/kde-a-kedy-sa-rodi-bohatstvo.html
Ešte ti nenapísal "kar" že si za to môžu sami a že tak im treba??? Tak čakaj v najbližšej dobe, akurát to musíš napísať do témy "kam kráča slovensko" lebo takí ako on sa pohybujú iba tam, pretože odborné témy tych odborníkov akosi "odpudzujú"...

Pripadá mi to ako keď niekto dostane alzheimera a druhý mu povie že tam mu treba že si za to môže sám /hoci nie je dokázané "AKO"/...
veronikasad
28.06.13,14:41
veronikasad... my tvrdo lobujeme, už v septembri by sa mal zákon "upravovať"...
predsa nie je normálne ak za skončenú záruku dostaneš 1000 eur a druhá pokuta už MUSÍ BYŤ 1 mil. eur /podľa mňa na SK nikdy aj tak nebude uložená.../
Dnes je lepšie niekoho zabiť ako "prehliadnuť" vo viac tisíclittrovej vitríne 2 jogurty...
Kto je to MY? A ako súvisia jogurty so zákonom na ochranu osobných údajov ?
IVETA N
28.06.13,15:08
to by som chcela vedieť aj já a kto je to ,,MY,, špecifikuj
Dav
28.06.13,15:15
Práve som prišla zo školenia k novele zákona o ochrane osobných údajov, platnej od 1.7.2013. Ešte bude vo firmách veselo, nielen kvôli daňovým priznaniam. Pokuty za neplnenie povinnosti (nie malé) Úrad uloží - nie môže uložiť ...
Pri schodku v štátnej kase a pri výbere daní v nižšom objeme, ako bol predpoklad, nič iné ako pokuty nemôžeme čakať.
Nandrolon
28.06.13,15:17
- myslel som iný zákon....
- "MY" myslím tých, ktorí pracujú v obchodnej sfére a majú určitú možnosť ovplyvňovať prostredníctvom hromadného lobingu určité zákony. konkrétne sieť potravinárskych predajní...

- že..... "Práve som prišla zo školenia k novele zákona o ochrane osobných údajov"....

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))
Teraz som sa riadne sám na sebe nasmial, že čo som to napísal.... som prehliadol tú vyššie citovanú vetu.... :-))
IVETA N
28.06.13,15:24
ale my nepotrebujem LOBING v potravinárskych predajniach tu je to o niečom inom tak si to pekne krásne preštuduj a máš čo..Dozvieš sa veľa zaujímavého a nedaj sa ,,lapnúť,, syndrómu,,Kar,,
Nandrolon
28.06.13,15:33
..... moja chyba...

- ja som myslel konkrétny zákon, ktorý je zhovadený a neprimeraný.... Ak niekto umyselne prebaľuje, tam by som zatvoril prevádzku, ale ale fakt je jogurt po záruke 1 mil. eur je silná káva. jedna firma čo má malú sieť už zatvorila jednu prevádzku po prvej kontrole, nakoľko tá 1 prevádzka by následnou pokutou mohla zbortiť celú firmu, nakoľko tie pokuty sú likvidačné a hlavne nie od do, ale ten fakt že proste tá pokuta v tej výške podľa zákona musí byť....

... zákon hovorí o púšťaní tovaru DO OBEHU.
Dá sa to riešiť veľmi zdĺhavou a nákladnou cestou, zakúpia sa čítačky QR kódov a tovar, kde skončila záruka jednoducho "neprejde cez pokladňu".
lenže QR kódy ešte nie sú samozrejmosťou a teda takmer žiaden tovar ich neobsahuje...
Takže rokovania s dodávateľmi a celkový vývoj trhu....
7monika5
28.06.13,17:32
"Zita5"].....nebyť srsku ani nič nevieme....vďaka Vlado....avšak stále si myslím, že im to neprejde a zbytočne sa všetci obávame ,hneváme a podobne .Inak súhlasím, že je neuveriteľné ticho .Však na tých pár článkov čo je z médií by inokedy už aj TV zareagovali .Teraz majú asi zákaz !

Osobne som písala "námet na reportáž" aj do JOJ aj do Markízy a ŽIADNA reakcia!!! že ani nič :( asi niečo na tom bude...
angua
29.06.13,06:23
tiež som napísala do JOJ a Markízy. uvidíme, či bude nejaká reakcia. medializácia by celej veci myslím pomohla. uvidíme, či sa ozvú.
JanaSys
30.06.13,08:26
Tak ako lobuje SKDP, tak by niečo mala robiť SKCÚ.
Nedá mi nespomenúť si, ako som začínala (som opačný prípad, z účtovníka programátor, teraz sa k účtu vraciam len preto, že si ho vediem sama)
- certifikácia, SKCÚ - tie kecy o tom, ako to pozdvihne úroveň účtovníka, rozdelenie na tri typy, spravila som si prvý stupeň (tiež som v tom čase robila vo firme všetko, len pán hlavný ekonóm odpísal čísla do daňového priznania)
- a prišlo účtovníctvo ako voľná živnosť a názory ála stačí mať dobrý program, tak to tam nahádže hocikto (a keď nevie, spýta sa na Porade) / (a doma: načo si vyhodila zbytočne toľko peňazí?)
- tak som si povedala, kašlem na vás, pár rokov neplatila SKCÚ nič
- potom zhodou okolností prišla možnosť spraviť si druhý stupeň - SKCÚ zaujímalo len doplatiť minulé roky - to bolo v období, keď sa rozoberalo ako si Nora spravila certifikát...
- potom prišli s povinným preukazovaním vzdelávania, najlepšie cez nich
... len ťahali peniaze, peniaze, peniaze... takže zase neplatím... o ich úrovni svedčí stav ich stránky a hlavne fóra (skcu.sk, ak teda nemajú aj inú stránku)

Hnevať sa na daňových poradcov, či SKDP, že sa snaží pre nich uchmatnúť čo najviac, asi nemá zmysel. Obhajujú svoje záujmy, problém je, že záujmy účtovníkov nemá obhajovať kto.
Zita5
01.07.13,05:53
http://www.iness.sk/stranka/8508-Mensim-firmam-hrozi-riziko-Hospodarske-noviny.html

INESS, 27.06.2013 09:13 , zaradenie INESS v médiách
Kategórie: dane

Daňoví poradcovia by mali o zákazníka súťažiť kvalitou, nie pečiatkou. Tak, ako si občan vie bez pečiatky vybrať zámočníka či pekára, niet dôvodu si myslieť, že si nebude vedieť vybrať daňového poradcu, povedal na margo poradenstva v daňovom sektore dňa 24.6.2013 Radovan Ďurana z INESS.

Daňové priznanie už nemusí stáť pár desiatok eur, ale niekoľkonásobne viac. Takýto scenár hrozí od budúceho roka pre menšie firmy, ktoré si doteraz na prípravu daňových dokladov najímali externých účtovníkov. Po novom by im priznania mohli podávať iba daňoví poradcovia, a za tých si firmy musia platiť často viac.
S novinkou prišla Slovenská komora daňových poradcov. Je rozdiel, ak sa údaje do daňového priznania spracujú kvalifikovane, alebo iba mechanicky presunú, zdôraznil pre HN prezident komory Michal Chovan.

Aj pre lepšiu kvalifikáciu sú poradcovia pre firmy drahší. Podľa majiteľa účtovnej a poradenskej kancelárie Libertax Consulting Petra Furmaníka sa tak firmy musia pripraviť na vyššie náklady. „Pričom tisíckam účtovníkov hrozí strata živobytia.“ Pripomeňme, že daňových účtovníkov je na Slovensku približne 80-tisíc.
Či takáto novela zákona o daňových poradcoch prejde, je v rukách rezortu financií. Ten zatiaľ odkázal len jediné – pripomienky vyhodnocujeme.

Ako však dodáva Chovan, v návrhu komory vôbec nie je, aby si daňovník nemohol vypracovať daňové priznanie sám alebo prostredníctvom vlastného zamestnanca. „Keďže v navrhovanej definícii daňového poradenstva je podmienkou odplata za túto činnosť.“

Okrem toho podľa poradcov už dnes platí, že ak daňové poradenstvo robí človek bez osvedčenia, dostane pokutu 33-tisíc eur. „Chýba tam však samotná definícia daňového poradenstva, preto je toto ustanovenie o pokute prakticky nevykonateľné,“ hovorí senior daňový poradca účtovnej spoločnosti, ktorá poskytuje aj daňové poradenstvo, Accace Miloslav Jošt. A práve tento problém chceli podľa neho poradcovia vyriešiť.

Problémom sú ceny
Aby sa však človek stal daňovým poradcom, vyžaduje si to od neho vyššiu kvalifikáciu a odbornosť. Ak by novinka prešla, mohol by sa podľa analytika NextFinance Jiřího Cihlářa výrazne znížiť počet chýb v daňových priznaniach.

Na druhej strane je však podľa odborníkov riziko, že poradcovia si budú diktovať ceny na trhu. „Je to klasický pokus komory obmedziť vstup na trh a zvýšiť tak cenu vytvorením monopolnej renty na úkor zákazníkov,“ hovorí analytik Ineko Peter Goliáš. Dodáva, že okrem toho návrh aj negatívne vplýva na hospodársky rast a zamestnanosť.
Mnohí účtovníci by totiž mohli prísť o prácu. Účtovníci, ktorí by totiž chceli získať oprávnenia na podávanie daňových priznaní, by si museli podľa analytika Nadácie F. A. Hayeka Tomáša Púchleho pripraviť najmenej 990 eur.
Skončia účtovníci?
A takáto suma môže byť pre časť účtovníkov problém. Aj preto Furmaník očakáva, že časť z nich skončí. Podľa posledných údajov Štatistického úradu ich pritom na Slovensku pracuje viac ako 80-tisíc. Externe ich pritom najčastejšie využívajú malé firmy či živnostníci, ktorí si nemôžu dovoliť platiť človeka navyše.

Ako pritom dodáva analytik INESS Radovan Ďurana, práve sektor daňového poradenstva by mal byť maximálne deregulovaný. „Daňoví poradcovia by mali o zákazníka súťažiť kvalitou, nie pečiatkou. Tak, ako si občan vie bez pečiatky vybrať zámočníka či pekára, niet dôvodu si myslieť, že si nebude vedieť vybrať daňového poradcu.“
Podľa neho občan a daňový poplatník potrebuje hlavne zásadné zjednodušenie daňovej legislatívy, a nie posilňovanie postavenia registrovaných poradcov.

Do akej miery bude návrh úspešný, zatiaľ nie je isté. Pripomienku komory totiž rezort financií vyhodnocuje. „Ministerstvo financií SR sa k predmetným pripomienkam vyjadrí v rámci vyhodnotenia medzirezortného pripomienkového konania.“

Michaela Kušnírová

Hospodárske noviny, 24.6.2013
IVETA N
01.07.13,06:20
[QUOTE="JanaSys"]Tak ako lobuje SKDP, tak by niečo mala robiť SKCÚ.

na stránke Účtovníci Slovenaka sa ohľadom SKCÚ vyjadruje : citujem
,, Danú vec pripomienkujeme,podnikáme všetky možné kroky, ktoré sa v tomto podniknúť dajú.Komunikácia s príslušnými orgánmi je u nás k nahliadnutiu.O túto záležitosť sa budeme aj naďalej intenzívne zaujímať.,,
Adiks
01.07.13,07:10
Koľko percent účtovníkov zastupuje SKCÚ ? Táto organizácia zarába peniaze na "vzdelávaní" účtovníkov, ktoré v praxi nie je absolútne potrebné. O jej úrovni svedčí aj to, že druhý stupeň tu dosiahla aj osoba, ktorá je prototypom tuposti, Nora Mojsejová.
marjankaj
01.07.13,07:14
Koľko percent účtovníkov zastupuje SKCÚ ? Táto organizácia zarába peniaze na "vzdelávaní" účtovníkov, ktoré v praxi nie je absolútne potrebné. O jej úrovni svedčí aj to, že druhý stupeň tu dosiahla aj osoba, ktorá je prototypom tuposti, Nora Mojsejová.
No to ako sa javí na verejnosti ešte neznamená, že je "tupá" aj odborne. Alebo máš s ňou osobnú skúsenosť?
A naši prezidenti tiež nepojedli všetku múdrosť sveta a kam to až dotiahli. :(
IVETA N
01.07.13,09:29
http://tvoje.noviny.sk/upload.html


kto chce môže sa zapojiť....
IVETA N
01.07.13,11:07
Zita5
01.07.13,11:12
A čo to znamená pre nás ? Nejako nevidím v tom zmenu.
avalik
01.07.13,11:12
avalik
01.07.13,11:14
A čo to znamená pre nás ? Nejako nevidím v tom zmenu.

§ 29 (pokuty) neboli akceptované
IVETA N
01.07.13,11:18
a § 4 ak dobre čítam akceptovaný... ide ďalej
avalik
01.07.13,11:21
a § 4 ak dobre čítam akceptovaný... ide ďalej

ano, ale ten neovplynňuje účtovníkov ... a § 2 a 3 sú tiež v prijateľnom znení:

㤠2

Daňový poradca poskytuje daňové poradenstvo fyzickým osobám a právnickým osobám (ďalej len "klient") za podmienok a spôsobom ustanoveným týmto zákonom.
Tým nie je dotknutý výkon činností podľa osobitných predpisov.1)

§ 3
Daňové poradenstvo

(1) Daňovým poradenstvom je podnikanie, ktorého predmetom je poskytovanie poradenských služieb vo veciach daní, odvodov a poplatkov podľa osobitných predpisov2) (ďalej len „daň“).
(2) Daňové poradenstvo podľa odseku 1 zahŕňa
a) poradenstvo pri zisťovaní základu dane a dane a pri plánovaní daní,3)
b) poskytovanie stanovísk a vysvetlení pre klientov k aplikácii právnych predpisov
v oblasti daní.
Monika Kováčová
01.07.13,11:24
takže definícia daňového poradenstva neprešla tak, ako bolo navrhované komorou... a pokuty sa do novely zákona o SKDP tiež nedostali... nič sa nedeje
návrh SKDP:

㤠3
Daňové poradenstvo
(1) Daňovým poradenstvom je podnikanie2) , ktorého predmetom je poskytovanie poradenských služieb vo veciach daní, odvodov a poplatkov (ďalej len „daň“), ako aj v iných veciach, ktoré s daňami súvisia.
(2) Daňové poradenstvo podľa odseku 1 zahŕňa najmä:
a) poradenstvo pri vypracovaní a vypracovanie priznaní, hlásení, výkazov a prehľadov k daniam,2a)
b) poradenstvo pri zisťovaní základu dane a dane a pri plánovaní daní,2a)
c) poskytovanie stanovísk a vysvetlení pre klientov k aplikácii právnych predpisov v oblasti daní,
d) vedenie povinných evidencií vo veciach daní pre klienta,
e) podávanie priznaní, hlásení, výkazov a prehľadov k daniam v mene klienta,
f) poradenstvo pri vypracovaní a vypracovanie žiadostí o záväzné stanovisko podľa osobitného predpisu,2b)
g) zastupovanie klienta v konaní3) pred orgánmi verejnej moci.“.
realita:
§ 3
Daňové poradenstvo

(1) Daňovým poradenstvom je podnikanie, ktorého predmetom je poskytovanie poradenských služieb vo veciach daní, odvodov a poplatkov podľa osobitných predpisov2) (ďalej len „daň“).
(2) Daňové poradenstvo podľa odseku 1 zahŕňa
a) poradenstvo pri zisťovaní základu dane a dane a pri plánovaní daní,3)
b) poskytovanie stanovísk a vysvetlení pre klientov k aplikácii právnych predpisov v oblasti daní.

návrh SKDP:
„§29

(1) Ak daňové poradenstvo vykonáva za odplatu fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá nemá osvedčenie na výkon tejto činnosti, považuje sa to za správny delikt a daňový úrad 8) jej uloží pokutu
a) od 100 eur do 10 000 eur, ak ide o fyzickú osobu,
b) od 1 000 eur do 50 000 eur, ak ide o právnickú osobu.
(2) Na účely preverenia skutočností podľa odseku 1 je daňový úrad oprávnený vykonať miestne zisťovanie.8a)
(3) Na konanie o uložení pokuty sa použijú ustanovenia osobitného predpisu.3) Nezaplatená pokuta po lehote splatnosti sa vymáha rovnako ako daňový nedoplatok.8b)
(4) Pokuta je príjmom štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.“.

Poznámky pod čiarou k odkazom 8a) a 8b) znejú:
„8a) § 37 a nasl. zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
8b) § 2 písm. f) zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.“.



realita: xxx
srska
01.07.13,11:54
som rád, že to pozorne sledujete :)
IVETA N
01.07.13,11:55
laicky povedaná a realita taká , že i naďalej im ostáva poradenstvo pri zisťovaní základu dane a veci podobného rázu , ale odpadá vedenie povinných evidencií,podávanie priznaní,hlásení a prehľadov k daniam v mene klienta .Som strašne zvedavá či aj toto budú kompetentní z SKDP komentovať , a ako to pomenujú, keď dokázali vypľuť z úst ,,mechanické preklopenie .....
Rozalka
01.07.13,11:58
som rád, že to pozorne sledujete :)
čo iné nám aj ostáva ....
TomasBugiy
01.07.13,16:14
Mna len strasne zaujima, preco ta pripomienka k §29 vobec nie je vo vyhodnoteni pripomienok MPK. Podla mne dostupnych informacii sa tam ma nachadzat kazda pripomienka a info o tom, ci bola akceptovana, ciastocne akceptovana alebo neakceptovana.
srska
01.07.13,18:14
Mna len strasne zaujima, preco ta pripomienka k §29 vobec nie je vo vyhodnoteni pripomienok MPK. Podla mne dostupnych informacii sa tam ma nachadzat kazda pripomienka a info o tom, ci bola akceptovana, ciastocne akceptovana alebo neakceptovana.....
srska
02.07.13,13:22
Záznam z 34. zasadnutia Legislatívnej rady vlády Slovenskej republiky konaného 2. júla 2013
…...
…...
…...
…...


Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Slovenskej národnej rady
č. 78/1992 Zb. o daňových poradcoch Slovenskej komore daňových poradcov vznení neskorších predpisov (č. m. 16812/2013)

12.
Legislatívna rada po prerokovaní tohto návrhu zákona odporučila návrh upraviť podľa jej pripomienok a na rokovanie vlády predložiť jeho nové, upravené znenie.

S pozdravom


Tomáš Borec v. r.
minister spravodlivosti SR a
predseda Legislatívnej rady vlády SR
Monika Kováčová
02.07.13,16:19
Richard
03.07.13,08:49
Návrh, ktorý išiel do Legislatívnej rady vlády SR vyzerá takto:

http://www.porada.sk/t219770-navrhy-z-skdp-a-znenie-zakona-iduce-do-legislativnej-rady-vlady-sr-k-zakonu-c-78-1992-zb-o-danovych-poradcoch-a-slovenskej-komore-danovych-poradcov.html

Legislatívne rada ho však vrátila s pripomienkami na opätovné prerokovanie... (vid ako uviedol srska).
srska
03.07.13,10:44
moju reakciu na mail od cus priložím tiež:

Dobrý deň,

len krátka reakcia na Váš mail:
- Dnes je 03.07.2013 a môj príspevok (http://www.porada.sk/t218822-a-co-na-to-uctovnici.html) ohľadom návrhu novely zákona č. 78/1992 Zb. a zásadných pripomienok zo strany SKDP je na portáli porada.sk od 18.06.2013 .
Je smutné, že "CUS" reaguje na v podstate odsúhlasený návrh novely zákona až dnes - 02.07.2013 prešiel legislatívnou radou vlády .
Richard
04.07.13,07:31
Táto téma má 40 tisíc videní, takže účtovníci majú priestor kde si nájdu svoje informácie.
Zatiaľ nie je predložené znenie zákona ktoré by naznačovalo problém z úvodu tejto témy. Ak bude predložené, kľudne môžeme spísať petíciu.
Janiela
04.07.13,07:43
Kde sa podel Vestmanov príspevok ?Však vlastne potom moja reakcia je mimo ...

mažú sa, môj sa tiež zmazal, pretože je to reklama, spam a pod, odchytávajú ľudí, ich mail adresy a potom nás otravujú
tiež som to do včera ani netušila
srska
04.07.13,08:48
Táto téma má 40 tisíc videní, takže účtovníci majú priestor kde si nájdu svoje informácie.
Zatiaľ nie je predložené znenie zákona ktoré by naznačovalo problém z úvodu tejto témy. Ak bude predložené, kľudne môžeme spísať petíciu.
s tým súhlasím.
v 2. čítaní v nrsr sa dajú dať pozmeňujúce návrhy no ale číslo 83 > 76
srska
04.07.13,09:11
leg. proces na ppp:
návrh novely zákona č. 78/1992 odoslaný na rokovanie vlády (https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialWorkflow.aspx?instEID=-1&matEID=6212&langEID=1)

.....

2. § 2 až 4 vrátane nadpisov znejú:

㤠2

Daňový poradca poskytuje daňové poradenstvo fyzickým osobám a právnickým osobám (ďalej len "klient") za podmienok a spôsobom ustanoveným týmto zákonom.

§ 3
Daňové poradenstvo

(1) Daňovým poradenstvom je podnikanie, ktorého predmetom je poskytovanie poradenských služieb vo veciach daní, odvodov a poplatkov podľa osobitných predpisov1) (ďalej len „daň“). Tým nie je dotknuté poskytovanie poradenských služieb vo veciach daní podľa osobitných predpisov.2)
(2) Daňové poradenstvo podľa odseku 1 zahŕňa
a) poradenstvo pri zisťovaní základu dane a dane a pri plánovaní daní,3)
b) poskytovanie stanovísk a vysvetlení pre klientov k aplikácii právnych predpisov v oblasti daní.


Poznámky pod čiarou k odkazom 1 až 3 znejú:
„1) Napríklad zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, zákon č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov, zákon č. 235/2012
Z. z. o osobitnom odvode z podnikania v regulovaných odvetviach a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 440/2012 Z. z.

2) Napríklad zákon č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov, zákon č. 586/2003 Z. z. o advokácii a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov v*znení neskorších predpisov.

3) Príloha nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 451/2008 z 23. apríla 2008, ktorým sa zavádza nová štatistická klasifikácia produktov podľa činnosti (CPA) a ktorým sa zrušuje Nariadenie Rady (EHS) č. 3693/93 (Ú. v. EÚ L 145, 4.6.2008).“.
srska
08.07.13,05:18
stellin
11.07.13,09:43
vieme už ako to dopadlo na rokovaní vlády?
Monika Kováčová
11.07.13,10:48
včera o 19,00 sa Mr.kažimír vyjadril v relácii Sro, že pre účtovníkov sa nič meniť nebude v súvislosti s podávaním daňových priznaní
marjankaj
11.07.13,13:26
stellin
11.07.13,13:34
dakujem
angua
11.07.13,17:56
ahojte, mám možnosť priamo osloviť redaktora jednej z našich TV ohľadom pripravovanej novely. viem, že pripomienka KDP bola odmietnutá, ale obávam sa, že pri prerokovaní v parlamente to tam vsunie niektorý s poslancov. myslíte, že má zmysel to medializovať?
heket
12.07.13,10:30
určite má, lebo to nebol ich posledný pokus.....a hlavne tento prvý pokus prebehol v absolútnej tichosti
martina0203
12.07.13,11:16
mne prišlo toto do správy.... na mail...

Ahoj, posielam ti jedno info, opäť je nový návrh novely, ktorý je zatiaľ len v procese schvaľovania, skoro som sa z neho pogrcala

Vážení členovia SAMP a SCIÚM,

iste už mnohí z Vás postrehli návrh novely zákona č. 78/1992 Zb. o daňových poradcoch a Slovenskej komore daňových poradcov, ktorý sa dotkne širokej podnikateľskej verejnosti, najmä malých a stredných podnikateľov. Na základe tejto novely by mali zaplatiť daňovému poradcovi za to, že im vypracuje daňové priznania, hlásenia, výkazy a prehľady k daniam a to s účinnosťou od 01.01.2014. Zbavuje ich tak možnosti vyhotoviť daňové priznanie napríklad aj manželkám alebo iným rodinným príslušníkom, ktorí ich doteraz sami vypracovávali. Finančné dopady zasiahnu samozrejme aj účtovníkov, ktorí vykonávajú prácu kvalitne a profesionálne a to vo všetkých oblastiach, ktoré by sa mali preniesť na daňových poradcov.

Úplné znenie si môžete prečítať na nasledujúcom linku http://hsr.rokovania.sk/168122013-/
K tomuto návrhu chceme zaujať odmietavé stanovisko, zozbierať Vaše námietky a návrhy a urýchlene ich predložiť poslancom Národnej rady SR!

Preto Vás vyzývame, aby ste okamžite písomne vyjadrili svoj názor a zaslali nám ho na náš e-mail:
Zároveň si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste sa o túto informáciu podelili s podnikateľmi a známymi vo vašom okolí a šírili ju ďalej.

S úctou,
Richard
12.07.13,12:17
Martina dávaš tu neaktuálne veci, to je odkaz na materiály z 28.06. táto téma to už dávno riešila...
martina0203
12.07.13,19:55
dala som len to, čo mi prišlo pred pár dnami, to je všetko, ale ospravedlnujem sa....
evina
13.07.13,13:04
Práve som počula v rádii ministra financií, že môžeme ostať pokojní, neakceptovali návrh daňových poradcov a bude ako bolo.
marjankaj
13.07.13,13:43
Práve som počula v rádii ministra financií, že môžeme ostať pokojní, neakceptovali návrh daňových poradcov a bude ako bolo.
No nie som istý.
Ako v tej pesničke:
Aj tí naši píjavali, aj my píjať budeme.
Aj tí naši nič nemali aj my mať nebudeme...:eek:
angua
13.07.13,16:52
určite má, lebo to nebol ich posledný pokus.....a hlavne tento prvý pokus prebehol v absolútnej tichosti

veď to, mňa osobne desí hlavne to, že to prebehlo v úplnej tichosti. zatiaľ pripravujem podklady do TV. do utorka by som ich mala zaslať. takže ak máte konkrétne návrhy, čo by tam mohlo byť, sem s nimi. uvidíme či sa toho chytia, alebo to ostane vysieť vo vzduchoprázdne.
evina
13.07.13,20:03
znova hlásili. že sa to neschválilo a že situácia ostáva nezmenená. Takže neviem, kde sa to dá inde overiť, ale už je to podľa mňa rozhodnuté, že je to ok.
JankaO
14.07.13,11:42
.... neviem, kde sa to dá inde overiť, ale už je to podľa mňa rozhodnuté, že je to ok.
10.7.2013 bolo schválené takéto znenie: - viď vlastný materiál
http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=22634
marjankaj
14.07.13,11:47
.... neviem, kde sa to dá inde overiť, ale už je to podľa mňa rozhodnuté, že je to ok.
10.7.2013 bolo schválené takéto znenie: - viď vlastný materiál
http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=22634
Ale to schválili iba návrh zákona.
Definitívne to bude, až to schváli parlament. Ale to by nemal byť problém s 84 poslancami(alebo koľko ich je).
Laurinkai
14.07.13,13:59
Ano. a_je_to.Ano vsetko. Schopni ludia nepotrebuju danovych poradcov a uz vobec nie na to, aby im podali DP,ktore vypocital niekto iny.DP teda nasledne nemaju pracu. Kto vie, kto im to zabezpecil, aby to vyslo zakonom.. Asi nieco take, ako "spravodliva" dan z nehnutelnosti od roku 2014. Realitkam ksefty nejdu, pretoze uz nevedia co pytat za nepredajne nehnutelnosti, tak je potrebne zabezpecit pracu odhadcom.
srska
23.07.13,05:49
vyjadrenie skdp ---> cus (http://www.cus.sk/CUS_platne.pdf)
tictac7
23.07.13,05:55
vyjadrenie skdp ---> cus (http://www.cus.sk/CUS_platne.pdf)

....nerozumiem tomu.... chce to byť akože pekné, a pritom nám to hovorí, že sme sprostučkí, čo len niečo mechanicky robíme?
Braňo
23.07.13,06:13
vyjadrenie skdp ---> cus (http://www.cus.sk/CUS_platne.pdf)


vyjadrenie skdp ---> cus (http://www.cus.sk/CUS_platne.pdf)

....nerozumiem tomu.... chce to byť akože pekné, a pritom nám to hovorí, že sme sprostučkí, čo len niečo mechanicky robíme?
blbý názor, predsa, daňové posúdenie vykonávame priamo pri účtovaní a je to základ práce. dovolím si dokonca podotknúť, že kvalitný účtovník vie lepšie posúdiť daňový/nedaňový náklad ako daňový poradca - nakoľko tú firmu pozná lepšie.
kremienok76
23.07.13,06:20
Je to také, akože napíšme im, že im chceme dobre, aby si sami mysleli, že je to pre nich užitočné. A hlavne to čo akože nevieme je základom našej práce .... či...
Dav
23.07.13,19:07
vyjadrenie skdp ---> cus (http://www.cus.sk/CUS_platne.pdf)
Až doteraz som si myslela, že aspoň daňový poradca má reálnu predstavu o práci účtovníka. Hlboko sa im za svoj omyl ospravedlňujem, sú takí istí "odborníci", ako naši zákonodarcovia. Aspoň tí z nich, ktorí majú v tejto pripomienke prsty, aby som bola spravodlivá.
Andrej13
23.07.13,20:15
"Je rozdiel medzi mechanickým prenosom údajov z účtovníctva do tlačiva daňového priznania, čo možno očakávať od účtovníka a kvalifikovaným spracovaním daňového priznania" - takže my to robíme mechanicky ako roboti, dobre v tomto štáte chorom, iba blbosti riešime, aby sprísnili daňové kontroly a znižovali úniky reálne tak to nie.
Manual
24.07.13,10:48
Podľa daňového poradcu účtovník nie je schopný ani sám sedieť na stoličke, treba ho tam priviazať aby nespadol. A určite podľa nich nevie narátať do 5 (päť). Myslel som že sú inteligentnejší (česť výnimkám).
Tweety
24.07.13,10:52
Rozdiel je možno len ten, že ten múdry daňový poradca už sám sedí.
AnnaK
24.07.13,10:57
vyjadrenie skdp ---> cus (http://www.cus.sk/CUS_platne.pdf)

Nemám slov. Navrhujem povinnú minimálne ročnú prax v účtovníctve pred prijatím do SKDP. Škoda, že už nie je možnosť podávať pripomienky.

Bola som u daňového poradcu cca 2 krát, pritom sa podľa jej rady vôbec nedalo v účtovníctve postupovať - úplná neznalosť PÚ. A samozrejme nič som nedostala na papieri, ale za polhodinu 1000 Sk.
srska
30.07.13,09:53
uznesenie vlády sr
srska
20.08.13,07:48
srska
04.09.13,17:56
pracujú, pracujú, ....
tictac7
04.09.13,18:18
ruky im dolámem.... :-(
Hakika
04.09.13,18:44
toto čo má byť ?
marjankaj
04.09.13,19:19
No chcem ich vidieť ako podávajú výkazy DPH od 1.1.2014.:--- Teda ten zoznam faktúr.:D
Janiela
05.09.13,04:27
poprosím múdrejších poraďákov o vysvetlenie hlasovania.
halúzka
21.09.13,08:51
Prosím Vás, čo je nové v tejto téme?
Pozorne som si prečítala všetky príspevky a súhlasím. Zároveň Vám chcem poďakovať , za Váš čas, ktorí ste venovali tejto problematike a poskytovali ste nám aktuálne informácie.
avalik
21.09.13,09:14
poprosím múdrejších poraďákov o vysvetlenie hlasovania.

podlanci odsuhlasili, ze zakon ide do dalsieho citania a bol prideleny na rokovania vyborov
vybory vydaju svoje stanoviska, v ktorych mozu navrhnut zmeny,
taktiez poslanci mozu svoje navrhy na zmeny predlozit

... vyssie v linku, sa to da sledovat po kliknuti na "legislativny proces"
... 16.10. by malo byt jasne ake zmeny by mohli nastat
... potom budu poslanci zase navrh prerokovavat a hlasovat o pozmenujucich navrhoch, ktore bud prijmu alebo nie
avalik
21.09.13,09:15
Prosím Vás, čo je nové v tejto téme?
Pozorne som si prečítala všetky príspevky a súhlasím. Zároveň Vám chcem poďakovať , za Váš čas, ktorí ste venovali tejto problematike a poskytovali ste nám aktuálne informácie.

nove nic, caka sa na stanoviska vyborov a prerokovanie v NRSR
Janiela
21.09.13,13:37
poprosím múdrejších poraďákov o vysvetlenie hlasovania.

podlanci odsuhlasili, ze zakon ide do dalsieho citania a bol prideleny na rokovania vyborov
vybory vydaju svoje stanoviska, v ktorych mozu navrhnut zmeny,
taktiez poslanci mozu svoje navrhy na zmeny predlozit

... vyssie v linku, sa to da sledovat po kliknuti na "legislativny proces"
... 16.10. by malo byt jasne ake zmeny by mohli nastat
... potom budu poslanci zase navrh prerokovavat a hlasovat o pozmenujucich navrhoch, ktore bud prijmu alebo nie

Ďakujem Avalik
stellin
21.10.13,07:46
No ja neviem, ale ani 16,10. ani 23.10 som tento návrh zákona nenašla, že by sa prerokovával, Viete niekto čo sa deje, ako na tom sme?
avalik
21.10.13,07:56
No ja neviem, ale ani 16,10. ani 23.10 som tento návrh zákona nenašla, že by sa prerokovával, Viete niekto čo sa deje, ako na tom sme?

v NRSR schvalene ... http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=6&CPT=611
srska
21.10.13,08:51
No ja neviem, ale ani 16,10. ani 23.10 som tento návrh zákona nenašla, že by sa prerokovával, Viete niekto čo sa deje, ako na tom sme?to pozri až pozajtra
avalik
22.10.13,11:27
uz je doplnene aj schvalene znenie zakona NR SR (dole na stranke) http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=4551

zákon postupuje na podpis k prezidentovi, ak ho podpise, bude publikovany v Zbierke zakonov a ucinny od 1.1.2014
tictac7
23.10.13,05:27
uz je doplnene aj schvalene znenie zakona NR SR (dole na stranke) http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=4551

zákon postupuje na podpis k prezidentovi, ak ho podpise, bude publikovany v Zbierke zakonov a ucinny od 1.1.2014

...ak viem čítať (občas o tom mávam pochybnosti), tak je všetko O.K. a nič sa pre nás nemení :-)
otázka
23.10.13,08:14
presne tak......
srska
17.02.14,07:04
definitívne úplné znenie účinné od 14.02.2014 - zákon č. 78/1992 Zb. o daňových poradcoch a SKDP (http://www.zbierka.sk/sk/monitoring-novej-ciastky/8195)