slvk
18.06.13,20:37
Mala som otvoreny ucet v USD v PRIMABANKE. V den splatnosti mi banka odmietla vyplatit dolare s odovodnenim, ze s nimi uz neobchoduje. Navrhla mi urobit prevod v USD na ucet vedeny v USD v inej banke v tom istom meste.Mali sme dohodnute, ze prevadzajuca banka si ziadne poplatky nezuctuje,prijimajuca banka si tiez nemala zauctovat ziadne poplatky. Napriek tomu sa mi previedla suma, znizena o poplatky zahranicnej banky. Prima banka sa ohradza, ze si ziadne poplatky nestiahla, vraj si ich musela zuctovat korespondecna banka. Nechapem ako je to mozne, ved islo o prevod tej istej meny v ramci toho isteho mesta, tak hadam to neslo cez nejaku banku v amerike.A to ani nehovorim o tom, ze to boli moje peniaze a banka ma donutila dostat sa k nim takymto sposobom bez toho, aby ma bola vopred upozornila
tictac7
18.06.13,18:52
....žraloci, gorila a iné zvery sa nažrali....
...viem, že moja odpoveď Ti nepomôže, ale to, čo popisuješ ani nie je otázka. Pokiaľ si nemala nič z toho, čo tu tvrdíš na papieri, nepomôžeš si. A banka si poplatky účtuje VŽDY. Vôbec by som neprístupila na "hru" Tvojej pôvodnej banky, ak si mala účet po celý čas vedený v USD, a o konverzii na inú menu si nebola informovaná vopred, USD Ti mali byť vyplatené. Nemala si súhlasiť s tým, čo Ti navrhli. Mohla si to riešiť aj cez NBS. Možno aj teraz pochodíš s nejakým podnetom....
slvk
19.06.13,06:38
dakujem za radu, nieco s tym skusim urobit