qwert1
19.06.13,00:34
v dvoch izbach mam odkopanu zeminu,ale citam,ze nieje vhodne davat beton ako podklad nakolko by sa mohla zacat tahat vlhkost z podlahy do stien.Da sa to riesit nejakym odvetranim pod podkladnym betonom cez nejake rurky ?
Alebo druha moznost,najprv mam par radov palenych tehal ako zaklad a tie podrezat ? na nej je nepalena tehla co asi nebude tiez idealne kedze nepalena tehla ma mat istu vlhkost.Na stenu planujem dat SDK nie omietku. Povodnemu stavu ked bola podlaha z dreva a pod nou skvara by som sa rad chcel vyhnut
petermikuláš
19.06.13,13:43
lammer
22.01.14,11:58
Ja som riesil tiez tento problem ale rohodol som sa tehlovy zaklad vybrat...vybetonovat...vlozit izolaciu a naspat domurovat. Kedze tie tehlove zaklady nevyzerali moc doverihodne. Samozrejme toto je ta zlozitejsia a narocnejsia moznost. Pokial ale chces zaklad ponechat tak ako je tak jedine odvetranu podlahu. Nemusis pouzit iglu (je to samozrejme nakladnejsie) ale da sa to riesit aj strkovym podlazim + drenazne trubky+ strkovy zasyp a betonovat. Radim podla toho co vsetko som si ja uz o tom nastudoval ked som to chcel riesit :)
viktorviktor
22.01.14,14:41
robil som niečo podobné dole som dal hrubší štrk na zrovnanie, fóliu proti vlhkosti, potom polystyrén /7cm, znovu fóliu a na koniec betón so sieťou a ďalšie vhodné vrstvy,
Proti vnikaniu vlhkosti je potrebné tú fóliu vytiahnuť k murivu tak, aby nad konečnú výšku podlahy vyčnievala cca 10 cm a bola pod omietkou v stene. Neviem aká to bola stránka, niečo o podlahách, musíš hľadať, a ukončenie musí byť nad základom.
teraz som dočítal aj koniec.-), veď tam nemáš základy.
Tak to som videl hlinený dom bez základov pred a po úprave, chlap podpílil múry a urobil okolo izoláciu, to bol potom suchý dom, v lete príjemne chladno v zime teplúčko, čo bolo dôležité múry nevlhli
command
22.01.14,17:00
Robil som podobnu skladbu ako ty akurat mam 2 krat beton cize podklad strk/rozdrvene skridle beton folia proti vlhkosti 8cm polystyren viac sa mi nezmestilo zase folia proti vlhkosti a potom betonovy poter s rurkami na podlahove kurenie samozrejme mury obkolesene nopovou foliou aby pripadna vlhkost mohly vyjst do priestoru.