vicktor
19.06.13,05:38
Ahojte,
do domu elektrina pride asi 3cm hrubym kablom. Z neho na koniec zahrady vedie asi 1cm cierny (snad 3x2,5) zakopany. Rozmyslam dat cerpadlo az k potoku na predlzovacku, to bude este zo 30m. Nebude ten odpor uz prilis?
(Dovod: nerovny teren a problem s naplnenim sacej hadice, tak chcem nech cerpadlo tlaci.)
julysak
19.06.13,04:02
Výkon motora ?
3x2,5 čo ? hliník / meď

Z toho vyjde dĺžka podľa normy (na oteplenie ) / keby si mal 3fázový motor, pokles napätia ťa nemusí trápiť = IBA sa znížia otáčky

Ako dlho pobeží čerpadlo na 1x ? / aká je minimálna prestávka medzi jednotlivými zapnutiami

Ak je kábel celý v zemi (ochladzovaný), môžeš na normovanú dĺžku niečo pridať (odhadujem tak 20% )

PS1
Ja si už prierez nepamätám, ale mal som vzduchom 3žilový kábel+ 1 drôt vedľa (Tienik by sa zbláznil, keby to videl :D :D ) na 1,5 kW motor na vzdialenosť min 65 metrov

PS2
Ak motor dovolí, dáš na kábel o stupeň nižší istič
Indeed
21.06.13,06:49
natrvalo by som to rozhodne neinštaloval, už len z toho dovodu aby mi to cele niekto "nechmatol "
tienik
21.06.13,11:58
neboj nic, ja prezijem kadeco :-) konkretne keby to bol 3 zilovy kabel a popri nom jednozilovy kabel, tahane oba tou istou trasou, tak nielen ja, ale ani norma nema nic proti.
tienik
21.06.13,12:00
mas tam prilis vela neznamych nato, aby sa dala dat slusna odpoved.
Minimalne treba vediet:
ake je istenie?, je tam chranic?
Aka je vzdialenost od domu k zasuvke na konci zahrady.
Aky bude presne motor
aky bude predlzovak.....
julysak
21.06.13,20:15
Vydýššššššššššš - som ťa podcenil
tienik
24.06.13,19:42
ja mam mimoriadne pochopenie pre domace docasne riesenia - v ramci okamzitej potreby nieco zprevadzkovat. Samozrejme, musi to byt technicky bezpecne. kadejake "kozmeticke" detaily sa daju vtedy odpustit. Ale hrube chyby ani vtedy nie. Mimoriadne ma ale stve ked to nejaky akoze "odbornik" urobi za peniaze zakaznikovi - s tym ze ho uvedie do omylu ze je to tak OK - za to by som strielal.
julysak
25.06.13,05:17
Keby si v nadpise mal minimálnu dĺžku, tak vtedy viem odpoveď : Taká, aby dosiahol, kam má :D
vicktor
26.06.13,03:36
Istenie B16 je v dome v "rozvodnici", potom na polceste pri bazene tiez, v zahradnom domceku nie je.
Chranic je co? nejaka rurka, v ktorej je kabel schovany? Po bazen ano, dalej nie.
Dom - bazen 20 m, do domceka dalsich 20.
Motor jednofazovy 700 W, sacie cerpadlo.
Predlzovacka k potoku cca 30 m len kratkodobo polozena na terene, v predaji standard 3x1,5.
Obavam sa ci/ako klesa prud/napatie v zavislosti od dlzky a priemeru.