Saťo
19.06.13,06:53
Som majiteľ bytu v starej tehlovej bytovke s 8 bytmi. Nakoľko máme zlú strechu a peniaze na opravu nemáme, zohnali sme si investora, ktorý by postavil jedno podlažie a tým pádom by sme mali strechu zadarmo. Problém je v tom, že jeden vlastník s nadstavbou nesúhlasí.
Chcel by som sa opýtať, musia súhlasiť všetci vlastníci bytov?
julysak
19.06.13,04:58
Musia 2/3 to je z 8 aspoň 6
buchač
19.06.13,05:09
Predpokladám , že ten čo nesúhlasí , býva teraz na najvyššom podlaží a Ty nie ...
Dôvody sú jasné ...

Zadarmo to tiež nebude ...budete mať o jedno podlažie s novými susedmi ...
arizona
19.06.13,06:24
Ved praveze tomu na vrchnom poschodi by malo zalezat nech mu neprsi do bytu, nie?
Dubak2000
19.06.13,06:37
Ja mam byt v nadstavbe a sused pod nami je happy. Netecie mu do bytu, kurit musi menej. Jedinanevyhoda je ze mu chodia ludia okolo bytu co nemal. A stavba sa rozbila z vonku, nic sa nenosilo poschodoch, stavebny vytah bol z vonku budovy.Takze to asi aj tak obtazovalo, ale nebolo to nic hrozne.
buchač
19.06.13,06:37
Máš pravdu - jednoznačne !!!!!

Na druhej strane jedným dychom dodávam .....
Málo bolo prípadov , že sa so stavbou začalo a nedokončila sa ???: Mám na mysli práve tie prípady , kde šlo o tie podkrovné byty .....

Necmu neprší do bytu ????....kua , nechcel by som bývať počas tej prestavby v tom byte pod strechou ...
V Týchto veciach som pesimista .....

Poznámka :
Alaya , neužitočné dávaj v témach , ktorým rozumieš ....názor učiteľky neberiem ...
buchač
19.06.13,06:42
Veď fasa ....ani teplo v tých letných horúčavách nemá také zlé......

Ale je tam to jedno veľké ALE , tá otázka ....

...čo keď ????
sito
19.06.13,06:53
Ste SVB, alebo je dom v správe správcu?

Ak by súhlasili, aspoň šesť, dve tretiny. Tak bude treba spísať zmluvu o nadstavbe a jej financovaní. Ak by ste brali úver, tak podľa majetkového podielu, každý, aj ten čo nesúhlasí. Ale, už popredu, ak? Uvažovať ako upraviť zmluvu o SVB, prípadne o výkone správy.

Skús, klikni na rubriky, do hľadať rubriku, napíš SVB a klikni na odkaz na SVB. Naskočí ti porada SVB. V top otázky, klikni na prvú, zákon o vlastníctve bytov.

Preštuduj, rozšír si obzor vedomostí, čo a ako.