edka79
19.06.13,08:03
Dobrý deň. Už rok podnikám. Potrebujem radu. Neviem ako to riešiť a vy my budete vedieť poradiť.Mám finančný príspevok z Úradu práce. Mám podnikateľský zámer v ktorom mám načo použijem peniaze. je to obchod Obuvi. Na kúpu regálov, pultu, pokladne, stoličky, nájom, zdravotná poisťovňa, reklama. No nemám tam zahrnuté iné položky a výdavky , ktoré nastali.
Dá sa dať do nákladov aj nájom + elektrina spolu?A nemám v podnikateľskom zámere ani účtovníctvo- platenie účtovníčky,Môžem zaplatiť účtovníčke cez podnikateľský účet na jej účet bude to problém či nie? Čo mám urobiť? Alebo výdavky za platenie vývoz smetí.Dá sa to dať do nákladov. Je niečo také ako požiadanie ho prehodnotenie podnikateľského zámeru a zahrnúť aj tieto položky?
Krassová Edita
Katy a R
19.06.13,06:36
Existuje niečo také - požiadaš o zmenu v podnikateľskom zámere.
Treba doložiť - a spraviť nový návrh. Ale či s tým budú súhlasiť:confused::confused::confused: ... Na začiatku vám určite povedali, že čo všetku môžu byť uznané výdavky - ak by to bolo niečo z toho, tak máš nádej ;).
Na každom UPSVaR je to trošku iné ... len s tou "svojou pracovníčkou" je najlepšie sa dohodnúť ..
katya5
19.06.13,06:59
mam prispevok 3 mesiace- takže to mam čerstvo v hlave .učtovničku ti nedovolia- nesmieš platit za služby. ostatne výdavky ktore ti nastali by si mal zaplatit z vlastných zdrojov. je to prispevok na podnikanie- takže prispievaju a nie hradia všetko. aspon nam to takto bolo povedane. ale o zmenu sa da požiadat- len je odtazne či ti ju schvalia.
veronikasad
19.06.13,07:05
Daňovým výdavkom živnostníka sú všetky výdavky, ktoré súvisia s podnikaním - bez ohľadu na to, či sú platené z prostriedkov živnostníka, alebo z dotácie ÚP. Len tie zahrnuté do podnikatelského plánu sa trošku inak účtujú.
marjankaj
19.06.13,07:06
To čo sú uznateľné výdavky je predsa stanovené v zákone o dani z príjmov. Úrad práce môže limitovať iba výdavky, ktoré sú hradené z príspevku. Tie treba vydokladovať na úrade práce.
Katy a R
19.06.13,07:16
bavíme sa o výdavkoch z dotácie - a nie o daňovo uznateľných ;) - či?
Nedávny príklad u nás - čo ma dosť zarazil - dopredu upozornili že PC áno, ale softwér už nie ???? - to ešte bolo po starom (ktovie, ako teraz od mája ??)
marjankaj
19.06.13,07:29
No z príspevku to nebolo jasné, tak som doplnil. ;)