pozdenka
19.06.13,08:40
dobry den, ja by som sa chcela opytat, ked platca DPH predava nehnutelnost zaradenu v obchodnom majetku neplatcovi DPH, musi k predajnej cene uplatnit DPH, pretože nema na koho preniest povinnost? Chapem to spravne?
KEJKA
19.06.13,13:42
Platiteľ DPH nerieši, či predáva platcovi, alebo neplatcovi. Predáva a na svoje predajné ceny uplatňuje DPH.
prenáša sa povinnosť platiť DPH pri intrakomunitárnych dodávkach, čo nie je tvoj prípad.
zuzana.š.
19.06.13,16:13
taktiež sa prenáša pri predaji nehnuteľnosti podľa § 69 ods.12, ale to nie je vyššie uvedený prípad.