siso
19.06.13,08:52
Dnes som mala v tejto súvislosti prípad: zamestnanec predložil doklad o sprevádzaní synovca k lekárovi (na celý deň). Synovec spadá do okruhu iných osôb pokiaľ žije so zamestnancom v spoločnej domácnosti. On mi tvrdí, že žije. Keďže neviem ako by som to reálne zistila, rozkázala som mu napísať čestné prehlásenie, že synovec žije s ním v jednej domácnosti.
Postačuje toto čestné prehlásenie alebo aký doklad by som ako zamestnávateľ mala dostať(napr.potvrdenie o trvalom pobyte?), aby bolo preplatenie tohto dňa zákonné?
Ďakujem vopred za názor.
Tweety
19.06.13,07:00
Rozkázala? Pekný rozkaz, to sa môže? Ale k téme, postačí aj čestné prehlásenie o tom, že žijú spolu v jednej domácnosti. Trvalý pobyt ešte neznamená, že žijú v spoločnej domácnosti.
veronikasad
19.06.13,07:02
synovec bol zamestnancovi zverený do výchovy ? Lebo inak ťažko hovoriť o spoločnej domácnosti, ak napr. na rovnakom trvalom pobyte býva aj niekto z jeho súrodencov s rodinou, ktorí má vlastnú domácnosť
siso
19.06.13,07:16
Zle som sa vyjadrila, len som ho požiadala samozrejme s informáciou ako túto problematiku riešiť zákonným spôsobom. Inak ďakujem za odpoveď.
siso
19.06.13,07:18
Do výchovy synovec zverený nebol, ale v zákone nie je iná osoba žiadnym iným spôsobom okrem spoločnej domácnosti obmedzená. A z toho som teda vychádzala.
Tweety
19.06.13,07:19
Áno, podmienka je spoločná domácnosť inej osoby.
veronikasad
19.06.13,07:28
Spoločnú domácnosť definuje § 115 Občianskehio zákonníka
VYMEDZENIE NIEKTORÝCH POJMOV
Domácnosť

§ 115

Domácnosť tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhradzujú náklady na svoje potreby.