18TommyBoy
19.06.13,10:35
Dobry, mam www.rsnet.sk, poskytovatel mi po roku znizil internet z 100/100 mbit na 100/10 Mbit, moze toto spravit? Dovodom ze som ""tahal vela a zatazoval som im linku"". Pritom na stranke reklamuju ako "NEOBMEDZENY INTERNET"...
Stefan2005
19.06.13,08:55
... a prečítal si si vôbec zmluvu, ktorú si podpisoval (alebo zákonný zástupca) s poskytovateľom, resp. všeobecné podmienky, ktoré sú jej súčasťou?

v článku článku 9 Zodpovednosť užívateľa je bod
"(8) Využívanie Služby prístupu do internetu je podmienené dodržiavaním Zásad korektného využívania služieb FUP (Fair User Policy) stanovených Prevádzkovateľom v záujme dosiahnutia primeranej kvality a dostupnosti Služby pre všetkých účastníkov, spočívajúcich v aplikovaní vhodných foriem priorizácie alebo agregácie dátovej komunikácie Užívateľov, zameranej hlavne na Služby priameho prístupu účastníka na pevný disk iného účastníka zo skupiny a automatického a dlhodobého sťahovania väčšieho objemu dát."

v ktorom je aj odpoveď na tvoju otázku...
Pkx111
19.06.13,13:27
Ach pracant RSNETu, takze ste ho obsekli aj napriek prislubom rychlosti cim ste defakto porusili zmluvu.
18TommyBoy
21.06.13,08:53
Dobre povedzme na mesiac.. ale nie dokonca zivota znizit rychlost!!
Stefan2005
21.06.13,09:19
...za vzniknutú situáciu môžeš si sám, mne darmo dávaš neužitočné, tým sa ti rýchlosť internetu nezvýši.... s tvojim poskytovateľom nemám nič spoločné, len som si prečítal (čo ty si podľa všetkého ani len neurobil) ich všeobecné podmienky a citoval z nich...
Pkx111
21.06.13,11:16
Čo píše Stefan2005 je blbosť, lebo čo znamená "Zásad korektného využívania" to nie je právnicky pojem. Zakúpil si si službu a chceš ju predsa naplno využívať. Toto je jednoznačné porušenie zmluvy a hlavne ak to chcú trvalo presadzovať. Alebo potom sa jedna zo strany RSNETu o klamlivú reklamu a službu, ktorú nevedia prevádzkovať.

Treba sa obrátiť na SOI.