Alex Asr
19.06.13,13:57
zaujimave co vsetko obcan v hmotnej nudzi musi zaplatit a zdokladovat aby dostal tu almuznu cca 55E plus davka hmotnej nudzi 62E. Obcan dostane vsehovsudy necelych 120E. Ako ma z toho platit kazdy mesiac byvanie? Pokial nebyvate vylozene kdesi v rozbytej ubytovni naklady spojene s byvanim Vam vyjdu min. 100E kazdy mesiac. Ostane vam 20 E na zivobytie. Tato vsetka byrokracia a dokladovanie je len na to spravane aby ludi sikanovali aby sa im to nakoniec zhnusilo a sli robit niekde za 300E a nebrali od statu nic. Rob ako hovado 20r a potom ked si bez prace tak ti daju 55E prispevok na byvanie :)) Krasne to mame stedry tento socialny system. Nechci nic rob ako robot za par drobnych aby ta potom dobre pretiahla vlada svojimi odvodmi a oni aby mali na svoje krasne 3000E a vatsie vyplaty. Ale oni to dostanu naspat. Bude aj ich sudit zivo
stormcatcher
19.06.13,12:12
...asi si mal malý zväzok kľúčov na štrnganie. Vítaj v systéme. Máš slobodu, banány, citróny, buráky, načo sú ti peniaze.
Filip123
19.06.13,12:57
Koho si volil, toho mas.
ilona
19.06.13,13:11
Najhoršie na tom je, že aj tých 300 € sa im vidí veľa za mesačnú prácu a poniektorí navrhujú minim. mzdu znížiť. Ak min. mzdu znížia, potom si už naozaj neviem predstaviť z takého platu PN, príspevky od úradu, alebo dôchodky. Vo vláde takéto problémy nemajú,ani si ich nevedia predstaviť, tak ich ani neriešia.
ilona
19.06.13,13:13
Keby volil kohokoľvek, vystriedali sa už všetky vlády, a ako sa hovorí "jedna za osemnásť a druhá bez dvch za dvadsať"
marjankaj
19.06.13,13:33
A ty máš snáď niekoho lepšieho? Lepšie si volil?
Filip123
19.06.13,13:49
volit sa nemusi cela strana, ale da sa vybrat aj z konkretnych ludi z tej strany, ktoru si clovek zela. A tym sa to viac zamiesa.

edit1: odpovedam tebe. Preco by som Ti mal hovorit ci som lepsie volil (a koho)?

edit2: no marjankaj, takych aki su teraz vo vlade by som nikdy nevolil
marjankaj
19.06.13,13:51
A to si komu odpovedal?
Filip123
19.06.13,13:55
pasivitou, neochotou a nezaujmom vybrat si vhodnych zastupcov, clovek vlastne nahrava druhym na presadenie cudzich zaujmov
marjankaj
19.06.13,14:00
Takže ty si si vybral vhodných a si spokojný. Nič ti nechýba. Tak takých ako ty asi veľa nebude.
misoft
19.06.13,14:53
A to sa plánuje výraz "minimálna mzda" zrušiť - teda nebude žiadna minimálna mzda - to sa bude len krásne všetko vypočítavať - všade samá nula!
marjankaj
19.06.13,15:04
@filip123 Lebo si bol za chytrého a radil si zadávateľovi.Ako vieš koho volil? A či vôbec volil? A keď si teda volil iných, tak si spokojný?
marjankaj
19.06.13,15:05
No možno budú aj musieť platiť zamestnávateľovi. :(
willma
19.06.13,18:55
jednoducho sa spoliehajú na to, že všetky tie lajstrá a behačky a vybavovačky každého normálneho znechutia tak, že sa na to jednoducho vy ---rie a zostane viac pre sociálne odkázaných, ktorí nemusia nič len sa poriadne na tetu na sociálke vyhulákať
Helik3
20.06.13,03:40
bože toto je ozaj svet! a hľavne keď to teraz vidím na mojej mamine, má kúsok po 50-tke. od skončenia školy robila ako mula a teraz sa jej objavili zdravotné problémy a všade je nevyhovujúca, keď hľadáme ľahšiu prácu, tak samozrejme nieje nič, pretože na úradoch je kopu mladých perspektívnych ľudí, ktorých tam môžu obsadiť.. samozrejme že som za to, aby obsadzovali hľavne mladých, veď sme aj mi ozaj chudáci, ale aj títo starší sú už len odpad spoločnosti? dopadne tak aj my? ideme v ich šlapajách...