martina1981
19.06.13,15:15
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či sa platí registračná daň za auto ak to je majetkové vysporiadanie po rozvode? Som slovenka, manželstvo bolo uzavreté v čechách, auto bolo kúpené v čechách aj tam registrované na manžela, rozviedli nás tiež v čechách, auto bolo súčasť majetkového vysporiadania a pripadlo mne. Exmanžel ho odhlasil a teraz si chcem priviezť auto na slovensko a tu ho prihlásiť na seba.
Dočítala som sa, že sú nejaké výnimky zo zákona, ktoré túto registračnú daň neplatia : to je ZŤP, auto nadobudnuté dedením alebo zánikom bezpodielového manželstva. Platí to aj v mojom prípade? ( že auto ide z ČR do SR? ) Lebo na úradoch sa tvaria že to platí iba ak by rozvod prebehol na slovensku a auto bolo registrované na slovensku...
Dakujem za rady a odpovede.
Žabinka
21.06.13,06:47
Ak je to ešte aktuálne.. V tomto prípade sa to posudzuje ako klasické prihlásenie vozidla z IČŠ. Teda obvyklý postup:
-Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie podľa trvalého bydliska kolok 106€, absolvovať STK, EK, KO (ak je auto mladšie ako 4 roky, tak len KO), zaplatiť poplatok do recyklačného fondu šek 66,39€. Preklady v tomto prípade nie sú potrebné. OÚ vystaví osvedčenie o evidencii
-Polícia- s dokladmi od OÚ do 15 dní od dátumu na rozhodnutí, na obhliadku vozidlo ísť nemusí. Správne poplatky sa platia podľa výkonu, do 80kW 66€, nad 80 kW podľa http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1 plus 33€ za ŠPZ.