Jan Hrach
19.06.13,14:17
Dobrý deň,
mám na Vás prosbu, týkajúcu sa číslovania faktúr. Vystavím klientovi zálohovú faktúru - predfaktúru (bez vyčíslenia DPH) napr. č. 2013-01.
Po uhradení zálohovej platby vystavím faktúru (do 15 dní po zaevidovaní platby na účet), vrátane vyčíslenia DPH a pod..,a zašlem klientovi. Musí mať táto faktúra zhodné číslo ako predfaktúra, alebo jednoducho ju očíslujem pod číslom, aké nasleduje v poradí ostrých faktúr? (Zálohové faktúry či môžem číslovať podľa vlastného poradia a nechám si ich založené len pre vlastnú priehľadnosť, môžem ich dajme tomu po roku skartovať?, alebo je potrebné ich evidovať aj napriek tomu, že sú nedaňovými dokladmi??? S fakturáciou len začínam, poprosím o info. Za všetky reakcie vopred ďakujem.
Gabi03
19.06.13,12:44
ja mám zvlášť číselné rady na predfaktúry, faktúry vyúčtujúce DPH a ostré faktúry. Skartovať môžeš daňové doklady až po 10tich rokoch.. nedaňové podľa svojho registratúrneho plánu
Andrej13
19.06.13,12:45
Predfaktúry môžu mať iné číslovanie ako faktúry, faktúry čísluj porade, ja by som predfaktúry evidoval tak isto ako ostatné doklady.
Gabi03
19.06.13,12:47
v prvom rade záleží na softe :)
marjankaj
19.06.13,12:54
A čo sú to tie daňové doklady? A tiež nedaňové doklady?
Gabi03
20.06.13,09:41
daňové napr. faktúry, nedaňové práve tie zálohové