ekon_odd
19.06.13,15:41
Chcela by som Vás poprosiť o radu, mala som v sročke dvoch zamestnancov, k 1.7. mi prešli na živnosť. Sociálny fond, čo sa z ich miezd tvoril do 30.6. som si vyrátala a objednala im za to multi šeky. Môžem im to strhnúť, nakoľko už sú živnostníci v daňovom priznaní, alebo treba im spraviť ešte výplatu, ale sú už odhlásení, to bude asi problém, čo? Môžu si to odviesť aj ako fyz. osoby sami na sociálnu aj zdravotnú poisťovňu a daň im vyrovnám v daňovom?
KEJKA
19.06.13,14:38
1.7.2013 ešte len bude, tak prečo ten minulý čas?
V poslednej výplate za jún im spracuješ mzdy ako aj odvody a samozrejme aj to čerpanie SF, nie je dôvod to nestihnúť.
Ty im budeš robiť daňové priznanie???
odhlásení vzhľadom na zadanie a moju prvú vetu nemôžu byť.
Ak si náhodou mala na mysli dátum 1.6.2013, tak máš ešte do konca júna čas im prípadne už spracované mzdy za máj opraviť.
ekon_odd
20.06.13,05:54
Ahoj Kejka, ano, prepáč, malo to byť 1.6. že sú už na živnosť. S týmto som sa ešte v mzdách nestretla, máme výplatný termín určený 10. deň v mesiaci, takže môžem opraviť ešte mzdy? Tým pádom musím poslať aj opravné výkazy na ZP a SP, daňový som našťastie ešte neposlala, ten stačí do konca júna, tak som si ešte dala na čas. :)
ekon_odd
20.06.13,05:57
A ešte je Kejka problém, či môžem opraviť májové výplaty, ked lístky som objednala až po výplatách za máj. Určím si pred výplatami, že sa bude čerpať soc. fond a určím si tam sumu, a tým pádom môžem aj v májových? Aj keď sú objednané po?
KEJKA
20.06.13,06:08
kedže májové sú posledné, tak ti nič iné nezostáva.
oprav mzdy, aby si mala všetko vysporiadané