Ajucta
19.06.13,17:50
Ktorú prácu by ste si vybrali, keby máte na výber obidve ( ste vyštudovaný učiteľ a zároveň máte prax a aké-také vedomosti z oblasti účtovníctva)? Podľa čoho by ste sa rozhodovali? (za predpokladu, že Vás bavia obidve profesie) Podľa platu? (učitelia sa na plat dosť sťažujú, to vidím ako mínus). Podľa psychickej náročnosti? Podľa ďalšieho=celoživotného vzdelávania a dopĺňania si informácií? ( tu vidím mínus v účtovníctve, keďže treba stále sledovať zákony a dobre účtovať, a tak sa vyhnúť POKUTÁM- ďalšie mínus :(
PS: ak má niekto chuť a je ochotný, uvítam aj súkromné správy ohľadom Vašich názorov a skúseností :)
veronikasad
19.06.13,17:07
učiteľ účtovníctva
Onko
19.06.13,17:27
Ja ako inžinier pedagóg v súčasnosti dva dni v týždni učím a zvyšok mám na podnikanie, tak mi to vyhovuje, napĺňam si všetky moje záľuby :)
korela
19.06.13,23:24
Ak ťa baví učiť, a máš obavy z nízkeho platu a pracovných podmienok, je možnosť si nájsť súkromnú strednú školu, kde sa vyučujú tieto predmety. Na škole, ktorú mám na mysli, je to gymnázium, sa vyučuje aj marketing, manažment, bankovníctvo a účtovníctvo. Menší počet žiakov v triedach, lepšie podmienky, aj platové. Nadštardantné prostredie. Tu aj dostanú žiaci, za čo rodičia platia. Disciplína, žiadne excesy zo strany žiakov, prakticky úplne nestresujúce prostredie pre vyučujúceho.
Tieto predmety tam učia ľudia jednak s VŠ, ale zároveň aj z EUBA.
durcan
27.06.13,07:01
Ja by som brala učenie a popri tom robila účtovníctvo. Ale ak účtovník na TPP zarobí viac ako učiteľ, tak asi radšej účtovníka. Nemám prehľad o platoch a o tom, či máte kontakty na vedenie účtovníctva popri zamestnaní.
numlk
12.12.13,12:24
platy ucitelov su biedne, myslim, ze nad 500€ nepojdes, takze ja by som sa dala radsej na to ucto...mozno ak, tak ucitelka v sukromnej skole, tam sa vraj zarobi celkom slusne
JAJA11
12.12.13,13:04
tak ja by som na vašom mieste išla učiť a popri učení by som si postupne zadovážila firmy na vedenie účtovníctva..... ak by ste mali firiem viac, mohli by ste sa časom rozhodnúť, čo je zaujímavejšie - či učiť, odovzdávať vedomosti a rozčuľovať sa s deťmi alebo účtovať a rozčuľovať sa s neporiadnymi podnikateľmi, ktorí dokážu doniesť haldu dokladov na poslednú chvíľu :) a stres z daňovej kontroly ....
jednoducho každé zamestnanie má svoje výhody a aj nevýhody :)
Gabi03
12.12.13,13:14
porovnajte si platy učiteľov a účtovníkov v rámci plat verzus odpracované hodiny... myslím, že z tohto pohľadu učitelia až tak zle na tom nebudú ;)
Irona
17.12.13,10:56
Gabi03, trafila si klinec po hlavičke. Zvlášť odporúčam porovnať si tebou vymenované položky (plat vs. odpracované hodiny) učiteľa a ekonóma/účtovníka pracujúceho v školstve. Na zaplakanie ... pre druhého menovaného
numlk
04.01.14,12:16
tak je pravda,ze ucitelai maju volne vikendy a aj prazdniny,ale ze by bol tom az taky rozdiel,co sa odpracovanych hodin tyka?