makerpali
19.06.13,20:42
dobry den,
chcem sa vas opytatna spolocnu adresu manzelov. situacia je taka, ze je nutne podat ziadost o rozvod na sude a neviem na ktorom.

Ona - trvale bydlisko na SK ma v Kosiciach
Ja - trvale bydlisko na SK v Spisskej Novej Vsi

Spolocnu na sk sme nikdy nemali lebo zijeme v CR. Sud chce odomna potvrdenie o spolocnom bydlisku na Slovensku.
Dakujem za odpoved, nech mam konecne jasno, ci budem cestovat do Kosic, alebo to sud vezme v Spisskej Novej Vsi.
Dakuje este raz vsetkym za info.
kopretinka
19.06.13,18:56
Vecne a miestne príslušný na podanie návrhu je okresný súd, v obvode ktorého mali manželia posledné spoločné bydlisko, ak v obvode tohto súdu býva aspoň jeden z manželov. Ak takýto súd nie je, potom je to súd v mieste bydliska odporcu. (nemusí to byť trvalý pobyt).
makerpali
19.06.13,19:09
to znamena,ze je to sud v Kosiciach,alebo Spisskej Novej Vsi? spolocne bydlisko sme na sk nemali. byvame v CR, tak neviem cim mam dokladovat spolocne bydlisko.... moc dakuem za info
Tweety
19.06.13,19:17
to znamena,ze je to sud v Kosiciach,alebo Spisskej Novej Vsi? spolocne bydlisko sme na sk nemali. byvame v CR, tak neviem cim mam dokladovat spolocne bydlisko.... moc dakuem za info
Kedže ste nemali spoločné bydlisko, podávaš na súd, v mieste kde je bydlisko odporcu.
makerpali
19.06.13,19:19
dakujem, moc dakujem.
sud v SNV a v Kosiciach si preposlu moju ziadost, alebo to musim zase osobne vsetko riesit? dakujeeem
avalik
19.06.13,19:40
ano preposlu ... ale podava sa navrh na rozvod manzelstva nie ziadost
avalik
19.06.13,19:42
odpis sudu, ze ste spolocne bydlisko na SK nemali
makerpali
19.06.13,19:51
OK, to uz po danych informaciach spravim. Som zvedavy co z toho celeho vznikne.... Riesit cosi co som nesposobil.. kua to je svet :)