stanyko
20.06.13,09:17
Mam na vyber dve moznosti - otvorit si to v lacnejsich priestoroch na trhu ale v blizkosti kancelarskych budov alebo priamo v kancelarskej budove.

Problem je, ze su to priestory bez miesta na sedenie, pricom konkurencia v kancelarskej budove stoly a sedadla ma. Myslite si, ze to bude velky problem oslovit zakaznikov aj napriek takemu hendikepu?

update - co by ste povedali, keby sa k cestovinam pridali na vyber gnocchi alebo halusky?
kezeso
20.06.13,07:40
osobne pri jedle rád sedím...
duves
20.06.13,07:43
a čo tak si ho otvoriť v noci, nejakou pakou
Dubak2000
20.06.13,07:49
Neviem rpesne kde to mas, ja zijem v Prahe a pracujem v komplexe kancelarskych budov. A posledne mesiace, mozno 1-2 roky sa hodne rozmohla donaska jedla. jednak ze chodia firmy ktore maju dohodu s nasou firmou priamo do kancelarie (cize su tu len cca od 11 do 13 nez vypredaju) a nosia jedla v krabickach alebo si ludia objednavaju a potom to kurier nosi. Proste ludia su lenivi a tvaria sa hrozne zamestnane a tak to vyuzivaju. A potom nepotrebujes ziadne miesto na sedenie, lebo si to ludia vezmu do firmy do kuchynky alebo ku stolu. Takze potom tie firmy varia niekde kde maju lacny najom a jedlo vozia. Ja by som volil kancelarsku budovu (ale zalezi aj od najomneho). pripadne fakt sa len dohodnut a jedlo vozit, co ale neviem ci pri cestovinach ide.
lujza.j
20.06.13,07:52
Hendikep su uz samotne cestoviny....lebo ich tu nevedia uvarit...ale rozvarit...na " stojaka" cestoviny ? urcite nie...!
marjankaj
20.06.13,08:28
Skús niekde na lazoch. Tam nebudeš mať konkurenciu. :---

No keď sa ti nepáči, tak môžeš aj na Václaváku. Keď to bude lacné, tak sa o to budú trhať.
arizona
20.06.13,08:31
Myslim, ze ak tovar bude kvalitny,pestry vyber za rozumnu cenu, tak si ludia radi kupia,vezmu so sebou a zjedia v praci.
Velakrat takto zamestnani ludia riesia aj veceru na doma. Kupia zabalene a doma len narychlo prihreju.

Ja osobne nerada jedavam vo fast foodoch. /maly priestor,vydychany vzduch,spinave prostredie,citit smrad z kuchne.../
stanyko
20.06.13,08:35
Presne o takom modely uvazujem. Predavat na mieste a + rozbehnut donasku. Ludia maju radi pohodlie. Inac preco by sa nedali roznasat cestoviny? Prehliadol som nieco?
stanyko
20.06.13,08:48
Asi som nebol uple presny. Nie na stojaka, ale do ruky. Nie na tanier, ale do papieroveho vrecka. Nieco podobne ako ked si clovek kupi hranolceky a dostane ich v papierovom vrecku.
marjankaj
20.06.13,09:07
No už vidím ako si to budú vyberať zo sáčka cestoviny s kečupom. :--- Alebo to budú iba nasucho?
lujza.j
20.06.13,09:16
No to je v podstate jedno....ja iba ak tak kebab do ruky:-)..ale u mna cestoviny mimo domu,nie....nekvalitne,rozvarene....cestovina musi byt tepla..lebo dalsim ohrevom je len mäkšia ...
arizona
20.06.13,09:25
Kvalitne cestoviny sa nerozvaria.Ale kuchari
radi setria, takze kupuju najlacnejsie,z ktorych zostane kasa,ak co len minutku dlhsie varis...
lujza.j
20.06.13,09:30
Nechcem sa hadat,ale rozvaria....:-)) a navyse nie vsade ti varia v dany okamih tvoju porciu....maju uvarene a ohreju v mikre.,ja ked doma ohrievam opekam na panvici...jasne ze vsade lacne cestoviny....minimalne naklady...
stanyko
20.06.13,11:48
A co je podla teba pestry vyber. Kolko prichuti k cestovinam by si ocenila? Lebo ak sa to prezenie, zakaznici su potom celkom zmatani a nekupia nic. Inac to s vecerami uplne suhlasim. D.
arizona
20.06.13,11:52
Pestry vyber? To je tazko definovat...Skratka viacero druhov,viacero priloh a pod. Lebo ak budes mat v ponuke neustale 2-3 druhy, to sa ludom rychlo presyti.
Indeed
21.06.13,06:41
uzky sortiment , priklaňam sa k názoru,že radšej nie...
lujza.j
21.06.13,07:28
Tam sa to nepodari ani cechom....sak tam iba rus,turek,balkanec....suvenir matrioška.....kto da vacsiu keš jede....
buchač
21.06.13,07:48
LEN cestoviny ????????
Koľko druhov a na koľko spôsobov ???

Za chvíľu sa to okolie preje ....nie každý je akože talian ....cez uši pôjdu pomaly von , zunujú sa ...
stanyko
21.06.13,08:46
ano, je to potencialna hrozba.. ale ked sa pozriem po okoli tak vidim palacinkarne, salatovne, cestovinarne, kebabovne, pizzerie, hamburgeri.. taktiez uzky specializacia.. alebo mi nieco unika?
Indeed
23.06.13,20:09
zaleží na umiestnení prevádzky...ked by si mal výrobnu hamburgerov,niekde pri škole alebo SOU,tak o odbyt nemaš problém, ak by si chcel predávat hamburgery dochodcom asi by si zažil sklamanie...
taiko
27.06.13,07:07
cestovinovy fastfood (aj v oblasti s kancelarskymi budovami) je zaujimavy concept Tato restrika v Dusseldorfe ci v Haagu to potvrdzuje. Bol som v oboch. "La prima cucina" to nie je, ale som sa dobre najedol a ani cena nebola nepriazniva. Len miesto na sedenie v tej Tvojej cestovinarni by asi bolo potrebne, aby sa to nejavilo ako stanicna. Alebo aspon nejake cool sedenie na sposob barovych pultov

http://www.vapiano.de/newsroom/?store=13
http://www.vapianodenhaag.nl/

Co je zaujimave, maju aj franchise program.

@lujza: cestoviny mali trosku predvarene a pred Tebou ich dovarili, takze rozvarene neboli. Hovorim, domace jedlo to nebolo, ale velmi prijatelne. A to mam ja veru mlsny jazycisko.
lujza.j
27.06.13,07:19
No vies,ze ja som hovorila o SK:-)...napr.moje cestoviny sa mozu zdat pre ne-cestovinara,ako nedovarene.....a navyse cim viac uvarena cestovina tym vacsi glykemicky index...
marjankaj
27.06.13,07:24
A tiež ti tie cestoviny dali do papierového sáčku?:---
taiko
27.06.13,07:33
No sak ich potom robis spravne, tak Ta nejaky ne-cestovinar nemoze rozhodit, ci nie? :-)
taiko
27.06.13,07:35
to by som im dal. Nie nie, pekne na tanier mi ich dali ale "take-away" funs ich dostali v takom voskovom udelatore, ako v americkom filme maju, ked mama donesie detom veceru :-), alebo ked chce policajt romanticky frajerku pohostit
taiko
27.06.13,07:41
ja jem cestovny tak 3 krat do tyzdna a very sa mi este neprejedli. A keby si chcel nejaku ustipacnu poznamku mat, tak talian niesom. Ani povodom a ani inak :-)
marjankaj
27.06.13,07:42
Ale stanyko to chce robiť po svojom.:---
"Asi som nebol uple presny. Nie na stojaka, ale do ruky. Nie na tanier, ale do papieroveho vrecka. Nieco podobne ako ked si clovek kupi hranolceky a dostane ich v papierovom vrecku."
lujza.j
27.06.13,07:45
Do ruky iba kebab:D
lujza.j
27.06.13,07:49
My sme šeci cestovinari....dokonca ked niekedy prestrelim,ze nieco popri vareni robim....zostanu psovi,alebo letia do kosa....
taiko
27.06.13,07:51
hahahahahaha
taiko
27.06.13,07:53
jeeezis, to som si nevsimol, tak potom beriem vsetko spat co som bol byval napisal. Som myslel, ze chce seriozny business robit. Cestoviny do ruk v papierovom vrecusku, koniec sveta
buchač
27.06.13,08:45
Beriem ...
Koľko ľudí ,toľko chutí ...
No nie každý je taký ,ako Ty ....
Mne tiež chutia cestoviny , no nie až tak často ich jem ...

P.S.:
Ustipačné poznámky mám k adekvátnym príspevkom ...
marjankaj
27.06.13,08:48
Nič neber späť. Tvoj príspevok bol inšpirujúci. Ale asi nie pre nášho nádejného podnikateľa. Je dobré vedieť ako to frčí vo svete. :)
stanyko
27.06.13,13:19
Dakujem za zaujimavy podnet. Problem je v tom, ze ten priestor na sedenie jednoducho nie je. Cize cestoviny na tanier proste neprichadzaju v uvahu. A pre ostatnych - nepopisal som to najlepsie a myslel som nieco taketo, v US je to uplne bezne http://saffron.blogs.com/photos/uncategorized/2008/04/15/istock_000000083647small.jpg
marjankaj
27.06.13,13:21
No vidíš, keby si začal z tohto konca, tak by to inak vyznelo.
allgreen
27.06.13,13:39
skús k cestovinám pridat ešte niečo iné,napr omeletu alebo praženicu vs volské oko :D len to ked nezješ teplé už to nieje ono.
marjankaj
27.06.13,14:38
Teplého brata? :---
lujza.j
27.06.13,15:40
Pri tejto kombinácii by talian skolaboval...tak ako na pizzu vajce alebo kečap :-O
taiko
28.06.13,13:02
tak predsa vecera v sacku a policajt s frajerkou
taiko
28.06.13,13:03
no ked moze ist na SK na pizzu bryndza a klobasa, tak preco nie aj vajce a kecup :-D