dozde
20.06.13,13:07
neviete mi niekto poradiť ako postupovať v prípade ak som si objednala šaty, ktoré mi šili na mieru, dodanie malo trvať 4-5 týždňov a šaty prišli po 3,5 mesiacoch, predávajúca garantovala kvalitu a šaty potom čo mi došli a som ich videla vôbec neboli tak kvalitné ako mi to bolo garantované, dokonca poškodené, jeden rozmer vôbec nezodpovedá tomu čo som zaslala čiže šaty nesadli na postavu, nebol mi zaslaný žiadny doklad o kúpe. Adresu predávajúcej mám, obvinila ma že ja som sa zle pomerala ale rozmery som jej poslala presne podľa toho ako mi ona sama napísala a dokonca ma merala krajčírka so skúsenosťami. Viem, že vrátenie tovaru ak sa vyrába na mieru neplatí ale neverím tomu, že kupujúci nemá žiadne právo keď mu tovar došiel v takomto stave ako tie moje šaty. Ako reklamáciu to môžem riešiť? Ďakujem
avalik
20.06.13,11:09
ano, ak ma tovar vady, reklamuj ho
arizona
20.06.13,11:50
Opravim ta : pri objednani tovaru nemas narok na BEZDOOVODNE vratenie tovaru ,ako je to pri inych,bezne predavanych tovaroch v eshopoch.

Ale inak mas narok na reklamaciu,alebo na vratenie penazi,ak sa vyrobok neda opravit,alebo nezodpoveda kvalite. Uz len to, ze predajca nedodrzal cas dodania bol dovod na odstupenie od zmluvy.

A u koho si si vlastne tie saty objednavala?Bola to nejaka firma, ci sukr.osoba,ked sa ani neunuvala poslat nejaky doklad...?
dozde
20.06.13,12:09
Je to predaj cez Mimibazár, tak ja mám dosť dôvodov pre, ktoré chcem vrátiť šaty späť, obvod v oblasti bokov je namiesto 98 cm 120 cm, nedodržaná doba dodania, kamienky na šatách sú zčúchané, zlé prišité, poškodené, nalomené, vystrkujú mi po celých šatách až 10 cm silikónové nitky, proste v rukách sa mi rozpadáva celé zdobenie.
arizona
20.06.13,12:26
Je to predaj cez Mimibazár, tak ja mám dosť dôvodov pre, ktoré chcem vrátiť šaty späť, obvod v oblasti bokov je namiesto 98 cm 120 cm, nedodržaná doba dodania, kamienky na šatách sú zčúchané, zlé prišité, poškodené, nalomené, vystrkujú mi po celých šatách až 10 cm silikónové nitky, proste v rukách sa mi rozpadáva celé zdobenie.
Aha, takze si si daval sit sukromnej osobe? Ked si pisal v uvodnom prispevku o vrateni tovaru,blocku a pod.myslela som, ze to bola nejaka firma...

Na mimibazari byva aj hodnotenie a cierna listina inzerujucich. Overil si si aspon tu pani krajcirku, ci si tej cudzej osobe zveril len tak?
Od sukromnej osoby sa ti bude tazko vymahat reklamacia,mozno sa treba vyhrozit nejakym bonzom na danovy urad,alebo take nieco...
dozde
20.06.13,13:14
Je tam hodnotenie a sú kladné, overila som si ju určite predtým než som sa rozhodla pre ňu, nemám doklad tak daňový úrad to bude zaujímať.
mareko
21.06.13,11:13
Dozde, napíš priamo na MMB kontrole, tá ti pomôže s vyriešením problému, určite všetko nafoť, prilož zadané miery a skutočné miery, nezabudni im napísať aj o nedodržaní termínu. Som presvedčená, že ti tvoje peniaze za nepoužiteľné šaty vráti. V tomto smere tam kontrola pracuje veľmi dobre. Daj aj sem ID tej dotyčnej, pozrieme si čo je zač. Ak pracuje bez dokladu prípadne nemá zaplatené ani trojhviezdičkové členstvo, ta to bude ešte bónus naviac.Tu máš kontakt na kontrolu: kontrola1@mimibazar.cz alebo kontrola3@mimibazar.cz