jajusa0
20.06.13,13:47
Klient odmieta tlačiť elektronické faktúry a teda mám niektoré v papierovej forme a niektoré pošle mailom. Vzniká problém, ako mám označiť na doklad predkontáciu, podpis účtovníka, interné poradové číslo fa, ak mám faktúru len v elektronickej forme, čo teda zákon umožňuje, ale zároveň nerieši ako mám dostať ako externý účtovník svoju predkontáciu a podpis "zaúčtoval" na elektronické faktúry. či už sú mojim klientom vystavené alebo prijaté. Alebo mi niečo v zákone uniká... A tiež si myslím, že potom aj archivovanie účtovných dokladov je jeden chaos, niečo na CD, niečo v papierovej forme - nie zrozumiteľné vedenie účtovníctva. Ako to riešite? ďakujem za každý názor
Andrej13
20.06.13,12:51
mám vytlačené všetky doklady. jednoduché, viem, že ide o šetrenie, ale pre prípad kontroly to všetko vytlačím, hodím do šanóna, nechám tam potrebné obdobie.
KEJKA
20.06.13,13:38
všetko tlačím.
Jana Štvrtecká
20.06.13,14:31
Možeš faktúry ale aj bankové výpisy zálohavať / dať na CD/ a vytlačiť zoznam faktúr, banku s predkontáciu a na to dať svoj podpis aj podpis dátum dátum.
Dav
21.06.13,05:06
Všetko vytlačiť a nezabudnúť na to, že elektronicky doručené faktúry treba archivovať aj v elektronickej forme (CD, kľúč)