Izolda1
20.06.13,16:12
Moja teta má extrémne veľký dlh v zdravotnej poisťovni, nie je možné, aby to vyplatila, ani na splátky. Poisťovňa to ide postúpiť exekútorovi, lenže on jej nemá čo zobrať. Nemá žiadny majetok, dostáva len dávku v hmotnej núdzi 62,50 eur, žije so svojou mamou, takže aj z jej starobného dôchodku. Môžete mi prosím poradiť, ako asi bude postupovať exekútor? Môže vymáhať ten dlh od širšej rodiny, napr. od jej bratov ? U jedného z bratov má totiž nahlásený trvalý pobyt, lebo v podnájme, kde žije so svojou mamou, si nemôže nahlásiť trvalý ani prechodný pobyt. Čiže k bratovi jej len chodí pošta. Ďakujem
draik
20.06.13,14:39
Vymáhať môže exekútor len od povinného v exekúcii, zabaviť môže aj majetok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov. Exekútor bude čakať, či sa napr. nezamestná alebo niečo nezdedí.
marjankaj
22.06.13,09:54
Treba sa dať vydediť. :D
bubkoch
22.06.13,18:48
tak ale exekutor samozrejme moze prist do miesta bydliska povinneho a spisat tam majetok, a rovnako moze prist do domu kde ma povinny trvaly pobyt, pretoze v oboch pripadoch sa moze dovodne domnievat ze vseko co tam najde patri povinnemu ... pricom povinny bude musiet dokazat ze mu to nepatri, resp. majitel ze to patri jemu a nie povinnemu
Izolda1
24.06.13,08:53
pomohlo by, keby si u brata nahlásila len prechodný pobyt?