nico565
20.06.13,18:09
Pekný den prajem je mozne nakupovat v zahranici tovar (podla vlastneho vyberu) cize na viacerých miestach? - a jeho nasledny predaj na sr . Zaujíma ma len ako je to potom s prípadnou reklamáciou tovaru ? a právnymi predpismi? pre upresnenie uvediem príklad- ja ako sro nakupim v amerike topánky- následne ich buem ponukat na eshope ... po pol roku mi ich bude zakaznik reklamovat lebo sa odlepila podrážka- (kde mam topanky poslat aby zistili ci je to chyba výroby- cena a ako mozem vymenit cast topanok/prípadne stare za nove ked som ich kupila napr vo vypredaji nejakeho znackoveho obchodu) ? príklad je len ilustratívny ale nikde nie je nic o takejto alternatíve a už som zufala vopred dakujem za akukolvek odpoved
arizona
20.06.13,16:19
Ak tovar nakupis "vselikade" v USA, tak asi budes mat problem vyreklamovat a dodrzat dobu na vybavenie reklamcie pre zakaznika. A nie vsade vo svete je zaruka 24 mesiacov...
Takze tovar mozes davat opravit na vlastne naklady.
avalik
20.06.13,16:19
ty ako predajca zodpovedas za vybavenie reklamacie ... riesenie reklamacii si musis dohodnut so svojim dodavatelom
arizona
20.06.13,16:27
Dodavatelom? Ved ona nechce kupovat priamo od dodavatelov...
avalik
20.06.13,16:43
jej dodavatelia budu obchody ... takze sa musi informovat tam ... ak bude kupovat cez eshopy, tie predsa maju svoje obchodne podmienky
nico565
20.06.13,19:01
Ano, to som si aj myslela neviete náhodou či je to možné nejako právne zastrešiť? napr- dať do obchodných podmienok nejakú klauzulu o tom, že kedže je tovar limitovaný a špecifický práve týmto su ine reklamačné podmienky ? (napr. - nie je ho možné vymeniť za iný, len je možnosť pri preukázaní vady výrobku vrátit peniaze?- aby to nebolo v rozpore zo zákonom, ale zas aby to nejaký šuflikanti nevyužívali? ďakujem za vaše názory. (v prípade dovozu z iných e-sopov- by som asi logicky kontaktovala práve ich, ale v prípade nakupu v obchodoch je to náročnejšie hlavne ked pôjde napr o tovar vo výpredaji)
avalik
20.06.13,19:09
je to tvoje podnikatelske riziko, spotrebitel je chraneny zakonom ... spotrebitela nezaujima ci ty ten tovar nakupujes priamo u vyrobcu alebo v nejakom obchode ... je na tebe ako vybavis reklamaciu ... ak vybavis reklamaciu vratenim penazi, splnis poziadavku zakona a urcite aj zakaznik bude spokojny - nemusis to uvadzat ako specialny pripad ... ty vlastne mozes dat topanky opravit na svoje naklady a zaslat zakaznikovi spat
nico565
21.06.13,09:54
ďakujem pekne. V podstate som si to aj myslela ale konečne to mám aspon potvrdené:) už len posledná podotázka- je nejaká veľkofirma ktorá sa špecializuje na reklamácie tovaru- posudenie ich príčiny a pod? alebo treba hľadať u malopodnikateľov? dakujem
avalik
21.06.13,10:03
mozes dat na posudenie sudnemu znalcovi alebo akreditovanej skusobni ... samozrejme za poplatok
charlotta007
25.06.13,11:21
a pokiaľ som si ten tovar nakúpila bez zmluvy s ,,dodavatelom´´? je mozne ho takto predat?
nico565
10.07.13,03:48
charlotta nemal by to byt problem- mala by si mat ale nejaky doklad o kupe-fakturu, blok atd