vicktor
20.06.13,21:29
Kabel po koniec zahrady je med kompaktna. Odtial rozmyslam potiahnut predlzovacku vrchom. V obchode som videl iba 3x1,5 dlzky 10, 20, 30, 50m, predpokladam, ze spletenec. Mozno postaci 30m, ale ak nameriam 32m, tak potrebujem zbytocne dlhy 50m kabel.
Cerpadlo ma prikon 700 W. Bezat by malo zopar hodin, najlepsie celu sobotu. Vecer cerpadlo a kabel upracem, hadica v tom poraste moze ostat.
Neviem, ci sa v tom kabli nestrati prud/napatie takze motor sa bude trapit, nevytlaci alebo aj zhori...?
arizona
20.06.13,19:39
a preco nepokracujes v povodnej teme??? Navod na pracu s novou poradou mas napravo,staci precitat
vicktor
25.06.13,14:16
Mozno preto, ze sa mi tato nova podoba zda komplikovana. A tiez asi preto, ze Navod je jasny, "Odpovedat" je jasne, ale ja tu taku option nemam. Preto neodpovedam, ale komentujem.
julysak
25.06.13,15:18
700 W je sranda
Môžeš dať na meď do 1 kW /mm2 vtedy je oteolenie (pri okolí do 30-35 stupňov ) v poriadku =
keď dáš aj veľkú dĺžku úbytkom napätia sa nič nestane
nižšie napätie = nižší výkon = menšie otáčky / menej vody

Ak potrebuješ akurátnu dĺžku a oni predávajú odstupňované (na 32 m nechceš 50 , lebo 18 je navyše)
- kúpiš kábel / samca / samicu
a s 8 skrutkami si poradíš

PS
ja som to vtedy ťahal po strome / po plote ( závesy urubíš napr z odpadového hrubšieho (aby sa neotlačil) izolovaného Al vodiča