egoiste
21.06.13,09:12
Dobry den, vedla nasho domu mame supermarket Tesco. Soferi, ktori privazaju a vykladaju tovar, nechavaju zapnuty motor aj pocas vykladania. Chcem sa preto spytat tych, ktori sa v tom vyznaju, ci je to potrebne? Napriklad kvoli chladeniu potravin a podobne... Su to take tie klasicke dlhe biele kamiony Tesco, ktore urcite kazdy pozna. Dakujem!
stormcatcher
21.06.13,07:16
...nemusí, aj keby tam mäso volne viselo na hákoch.
buchač
21.06.13,07:39
Nejak nepoznám tie kamióny , respektíve som si ich poriadne nevšimol ...

ALE

Kamióny , ktoré prevážajú chladený ( mrazený ) tovar zvyknú mať ( majú ) v priestore medzi kabínou a návesom nezávislý motor na chladenie .
Ten musí byť , dôvody sú jasné ....tie dlhšie prestávky , respektíve sa môže pokaziť samotný agregát auta .
Kamión môže mať aj tú zadnú bočnicu na nakladanie a vykladanie paliet a vtedy je potrebné , aby samotný motor bežal , nakoľko sa ním ovláda tá bočnica na hydraulický pohon ...

Ak sa jedná o bežnú vykládku alebo nakládku cez nakladaciu rampu , tak je porušovaný Zákon 8/2009 Z.z.
stormcatcher
21.06.13,07:47
...ak myslíš zadné hydraulické čelo, tak ten je na elektromotor, aspoň drvivá väčšina. A ak aj nie, nie je dôvod aby motor bežal počas celej vykládky.
buchač
21.06.13,08:05
Máš jedno ....nedodržuje to väčšina vodičov ...a aj takých , čo nemajú žiadne čelá ,prídavné chladiace zariadenia ...proste na to dlabú .
Taká T 813 , naložená a bručiaca pred obchodom alebo na odstavnom parkovisku - jedna báseň ....
Avie radšej nespomínam ...
Martin1310
22.06.13,20:36
Niesom si celkom istý ale ak majú pruženie vzduchovími mechmi a vezú ťažký náklad tak je tu možnosť že pri postupnom vykladaní zadok auta stúpa hore a treba ho postupne spúštat aby sa dalo z vozíkom prejsť.No a nato možno treba mať pustený motor. Ja by som sa ich opýtal a hotovo
Jang111111
27.06.13,05:13
Kamionisti majú preto zapnutý motor lebo majú zapnutú klímu vo vozidle....aby neprišli do rozhicovaného auta. Inak, nie je vôbec potrebné pri vykládke mať spustený motor.
buchač
27.06.13,05:42
Klíma v kamióne je riešená predsa inak ...nezávislou klimatizáciou - motorom ,tzv.bufik ...
kopretinka
27.06.13,06:12
u nás sú kamiony furt,ani jeden nemá zapnutý motor,podľa mňa tým,že nevypne motor,porušuje aj nejaký paragraf.Treba sa sťažovať v tescu,prípadne tam zavolajte policajtov.