Jennysk
21.06.13,10:12
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či existuje nejaká možnosť ako riešiť nasledovný poblém
máme suseda, ževraj má nejakú zdedenú mentálnu poruchu, neustále špehuje čo sa deje u nás alebo susedov z druhej strany, nemôžeme sa pohnúť po záhrade bez toho aby o tom nevedel, sleduje ľudí čo žijú na sídlisku čo je v meste cez ďalekohľad, pľuje z jednej strany z druhej, keď sa mu niečo nepáči furt nadáva na jednu alebo druhú stranu, grgá prdí, čo by mi ani tak nevadilo ale keď je to aj 1000 krát za deň je to už trochu na zamyslenie a najnovšie môjmu dieťaťu, čo sa len dotklo ich kľučky od bránky, pretože u nich videla mačičku nadával vypadni, zmizni ty p..ča. podotykam, že má necelé dva ročky, tak z toho bola celkom vydesená, dokonca, že v minulosti sa snažil obťažovať dievčatá u nás na ulici, len sa to zamietlo pod koberec, lebo mu to mamička vybavila, tak sa aj ja samozrejme o moju dcéru bojím,pretože furt cka na ňu a robí na ňu grimasy, čo by mi nevadilo, keby nešlo o toto individuum. Mamka si s nim nevie poradiť, že do ústavu ho môže dať len s jeho súhlasom. Dá sa tu niečo v tomto podniknúť? Čo je schopný v tomto smere urobiť Mestský úrad.
Richard
21.06.13,08:14
Nazvy svoju otázku pravým menom. Inak je odpoveď - áno nevyberá.
buchač
21.06.13,08:23
Kto grgá a prdí -zdravie si tvrdí ...vraví sa ...možno má problémy žalúdočného typu ...
Nadáva ???...a kto dnes nie , kto je spokojný so všetkým ???...nuž nech si nadáva ...
Aj milión krát denne , tomu sa proste nedá zabrániť ...a ani tomu sledovaniu cez optiku , nakoľko je na vlastnom pozemku ...

Aj dieťaťu by mohol vynadať ....ALE prvý a posledný krát ...
Obťažovanie detto ... LEN raz , potom by prišlo rýchle konanie ...mamička by ho chodila do špitáľa navštevovať ...

Dá sa zabrániť...čoby nie ....preventívnym konaním ...
Sťažovať sa , písať na všemožné inštitúcie , políciu ....neustále a dookola .
Prípadne zaineresovať aj susedov ,určite nie ste sami , komu vadí chovanie dotyčného - hlavne o to obťažovanie detí ...
Jennysk
21.06.13,08:56
ono sa to zdajú byť malichernosti ale niekedy, je toho až moc...samozrejme každý prdí, každý si grgne ale nerobíme to naschvál,
no áno nadáva každý ale nie bezdôvodne smerom k jedným susedom resp. k nám....na tieto veci som si už ako tak za tie roky zvykla resp. ho ignorujeme...

ale ide mi hlavne o to chrániť moje dieťa aby raz nebolo neskoro...
lujza.j
21.06.13,09:05
Clovek si nevybera rodinu....ked uz....susedov ano.....pokial nenastane vymena.....odstahovanie a ine....
Jennysk
21.06.13,09:11
samozrejme, žijeme tam 50 rokov prerobený barák a bum ideme sa sťahovať...ak niekde bývate a zrazu sa tam chce niekto nasťahovať tak zrejme si vy rozhodnete či tam bude alebo nebude bývať, že? tak také privilégia by som tiež chcela
erik555
21.06.13,09:15
ja ta aj chapem, ale vies, to su take staznosti...vcelku zbytocne. No co spravi starosta, policia atd.? Nic sa tym nevyriesi, pokial budete s nim nablizku...bud jeden tam nebude byvat, alebo ten druhy.
lujza.j
21.06.13,09:21
Ja som reagovala na nazov temy!!!! Ale asi necitas cele....nevadi
Jennysk
21.06.13,10:47
prečítal som si celé a nesúhlasím s tým, že sa susedia dajú vybrať...
arizona
21.06.13,11:08
Pises, ze sused ma nejaku psych.poruchu. Takze ine nepomoze,jedine ho ignorovat.
Alebo tvoj muz nech urobi na neho trochu bu-bu-bu,mozno sa zlakne...
Prip.postavit od susedov vysoky,neprehladny mur,nech si cumi do mura...

Neviem, coho by si chcela dosiahnut.To, ze sused je na hlavu a robi grimasy na tvoju dceru,tak za to ho predsa nemozes dat zavriet do basy.
A udat ho na Policii mozes,az ked by ta nejako ohrozoval,alebo niekoho z tvojej rodiny. Ale za nepristojne spravanie? Co mu urobia? Nic.Jedine ty si narobis nervy a nepriatelov.

Dietatu "detskym"sposobom vysvetli, ze sused je chory,ze on nevie ako sa ma slusne spravat a hotovo. Dieta to casom pochopi a nebude sa ho bat.